Eesti uudised

Merepäevad teevad Tallinnast merelinna 

Linnaleht, 10. juuli 2014 15:04
46-meetrine Rootsi prikk Tre Kronor on ehitatud 19. sajandi jooniste järgi. Marianne Loorents (Õhtuleht)Foto: MARIANNE LOORENTS
18.–20. juulini toimuvate Tallinna merepäevade korraldajad kutsuvad merendusajaloolisele rännakule, kus võib tutvust teha nii purjekate kui ka aurikutega.

Tallinna linna, Tallinna Sadama, Eesti meremuuseumi ja Eesti Ajalooliste Laevade Seltsi koostöös alates 2008. aastast korraldatavate merepäevade üritusi peetakse kolmes kesklinna sadamas: Vanasadamas, Lennusadamas ja Noblessneri sadamas.

Samal teemal

Nagu ikka on kavas sadamatevahelised väikelaevasõidud, päiksetõusukontserdid Tallinna lahel, purjeregatt Tallinn Race, hulk tasuta kontserte, kaubandustänav ja suur lasteala Vanasadamas, sel aastal ka päästeparvekino. Lisaks saab külastada meremessi ning Vanasadama ja Noblessneri sadama vahel peavad ühendust väikelaevad. Veel ootavad ees merepääste näidisõppus, ilutulestik, vedurlaevade tantsuetendus ning öölaulupidu.

Kolmepäevasel Noblessneri kvartalis toimuval festivalil Eesti Pops on oodata Vaiko Epliku, Hu?, Kukerpillide, Metsatöllu, Apelsini, Gerli Padari, Hollandi džässlaulja Gianna Tami, Soome ansambli Minä ja Ville Ahonen ning paljude teiste etteasteid. Enamik kontserte on tasuta.

20. juulil võtavad Vanasadama kruiisialal mõõtu kuus meresüsta paatkonda, mille kaptenid on Eesti koondise paarisaerulise neljapaadi meeskonna liikmed Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson ja Kaur Kuslap ning koos nendega meie sõudmislegendid Jüri Jaanson ja Tõnu Endrekson. Igas paatkonnas on teise liikmena kaasas üllatuskülaline.

Sel suvel on pealinnas külas uhked purjelaevad Tre Kronor Rootsist ja Libava Lätist ning põnevad aurulaevad Turso ja Lalli Soomest. Üle pikkade aastate käivitab Tallinna lahel aurukatlad aurulaev Admiral ning purjed heiskavad seilamiseks Eesti Ajalooliste Laevade Seltsi laevad Kajsamoor ja Hoppet. Üheskoos soovitakse õnne sel aastal 100. sünnipäeva tähistavale aurujäämurdjale Suur Tõll.

Kava vaata lähemalt lehelt www.tallinnamerepaevad.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee