Midri ökojumestuse blogi

Millist ökoripsmetušši eelistada? (6)

Õhtuleht.ee, 9. juuli 2014, 22:36
Ripsmetušš on üks jumestustoodetest, mida tavaliselt kasutavad ka vähese meigi kandjad. Neil, kes suvel otsustavad kunstripsmete ja keemilise värvimise/koolutamise asemel ripsmetušši kasuks, on õigustatult kõrged ootused tootele.


Ideaalis võiks ripsmetušš vastu pidada terve päeva. Mitte pudeneda, mitte laiali minna, ilmastikukindlus oleks ka tore. Mõned "ökotuššid" neid omadusi pakkuda ka suudavad, veekindlaid siiski ökovallas veel ei leidu.
Mina olen töös kasutanud Eestis saadaolevatest brändidest Zao´d, Sante´t, Couleur Caramel´i ja Dr. Hauschka´t.


Zao´lt olen proovinud ainult musta värvi tušši. Harjas meeldib väga – väike, ümara kujuga, pääseb hästi ligi kõikidele ripsmetele. Tulemus on ilus loomulik, väga võimsat efekti ei jäta. Koolilõpetajad, kelle peal seda tušši kasutasin, jäid rahule. Ripsmed ei kleepu omavahel kokku ning toode sobib hästi tundlikule silmale.


Sante tušš on kõigist minu poolt proovitutest kõige tagasihoidlikuma tulemusega. Samas, kui endal väga pikad, tihedad ja kooldus ripsmed, siis sobib "silmasõbralikest" tuššidest Sante väga hästi. Mina oma sirgete ja mitte väga tihedate ripsmetega vajan siiski tugevamat tulemust.


Couleur Caramel´i valikust olen peale musta kasutanud ka ploomikarva tušši. Siiani olen väga rahule jäänud. Välja arvatud seik, et ploomikarva toon jääb veidike tagasihoidlikuks pigmendi poolest. Lisab piisavalt tihedust, ei pudene, on suhteliselt ilmastikukindel, pestes tuleb isegi veega päris korralikult maha, aga õigem oleks muidugi kasutada meigieemaldajat.


Oma tundlike silmadega ei kannata ma üldse tavakosmeetika brändide ripsmetušše. Silmad hakkavad punetama ja vett jooksma. Dr. Hauschka tušš tegi imet, sest oli esimene, mida proovisin "mahetuššidest". Sellegi brändi puhul olen kasutanud peale musta ka värvilisi tooteid valikust. Must ripsmetušš jääb ripsmetel väga ilus. Kahest müügil olevast variandist eelistan kindlasti tihedust lisavat toodet. Värvilised tuššid, nagu Couleur Caramel´i puhulgi, jäävad pigmendi poolest ootustele alla. Tihendav tulemus on väga rahuldav, päeva peale võib juhtuda, et tušš pudeneb veidike silmade alla, aga seda juhul, kui tušš on kasutust leidnud üle paari-kolme kuu. Ainsaks puuduseks võib pidada kergesti laiali minevat koostist (ei ole ilmastikukindel).


"Ökotuššide" puhul panen südamele, et näiteks pruudimeiki tehes peab olema täiesti veendunud, et toode laiali ei läheks.
Üldised soovitused ripsmetušši kasutamiseks on mitte kasutada üht toodet üle kolme kuu, mitte-veekindla tušši puhul tupsuta pärast värvimist ripsmetele tumedat lauvärvi paremaks kinnitamiseks. Et ripsmetušš efekti saavutamise nimel üksi pingutama ei peaks, siis enne tušši peale kandmist täida silmapliiatsiga võimalikult ripsmejuurte ligitalt ripsmete vahelt naha osa tuššile sarnaneva tooniga.

6 KOMMENTAARI

k
Keiu 24. juuli 2014, 10:51
Ise kasutan troopilises kliimas Benecose ripsmetušši. Tõsi, pärast mitmeid tunde tuleb silmaaluseid kontrollida, kuid mul oli sama probleem ka "tavaliste" ripsetuššidega a'la Mabelline, Manhattan jne.
m
marike 11. juuli 2014, 19:50
http://www.unebeauty.com/en/
Ostsin Rootsist eelmisel suvel mõned tooted, väga kiidan seda sarja. Huvitav kas seda brändi Soomes ka juba müüakse ja milla Eestisse tuleb? Hinnad olid ka normaalsed.
Loe kõiki (6)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee