Urve PaloFoto: Laura Lants
BNS 9. juuli 2014 18:24
Eesti Päevaleht vabandas majandus- ja kommunikatsiooniministri Urve Palo ees, kuna avaldas ministri kohta vääraid väiteid.

"Eesti Päevalehes 29.06.2014 avaldatud artikkel sisaldab majandusminister Urve Palo kohta ebaõigeid väiteid. Eesti Päevaleht vabandab vale väite avaldamise ja levitamise eest. Majandusminister Urve Palo ei ole öelnud, et Eestil on teletorni vaja, et selle tipust näha, kas vaenlased tulevad," seisab Eesti Päevalehe vabanduses.

Minister Urve Palo pöördus 2. juulil kohtusse, kuna 29. juunil Eesti Päevalehes ja Delfis ilmunud Urmo Soonvaldi poolt koostatud ja ministeeriumi hinnangul faktiviga sisaldava artikliga "Minister Palo ootamatu põhjendus: teletorni on Eestil vaja, et selle tipust näha, kas vaenlased tulevad" on rikutud head ajakirjandustava ja eetikakoodeksis sätestatud nõudeid ning on oluliselt kahjustatud majandusminister Urve Palo au ja head nime.

Lisaks tekitati ministeeriumi hinnangul ajakirjandusväljaande poolt oht inimeste turvatundele ja sisejulgeolekule, muuhulgas rahvuste vahelise vaenu õhutamisega.

Eesti Päevaleht ja Delfi avaldasid pühapäeval artikli, milles väideti viitega anonüümsele allikale, et Urve Palo ütles valitsuse istungil, et teletorni on Eestile vaja, sest selle tipust on võimalik vaadata, kas vaenlased on Tallinnale lähenemas.