Eesti uudised

67-aastane Kose valla mees põrutas villisega maailma otsa ja tagasi (46)

Juhan Haravee, 9. juuli 2014, 21:00
Kahekasa nädalaga tagasi: sõit läbi Venemaa oli vägev, aga tagasi Arno sinna enam ei kipu. Foto: Laura Oks
"Ära oli tüüdanud see lõputu penskari-jutt, et mida sina kah suudad! Aga näete suudan küll – tehke järele, ja mitte mingite peenikeste džiipide, vaid just sellise vana vene masinaga," ütleb 67-aastane Kose valla mees Arno Pavel ülipikalt reisilt Vladivostokki tagasi saabudes.

Umbes kaheksa nädalat kulus Arno Pavelil, et teoks teha oma ammune unistus, autoreis läbi Venemaa Vaikse ookeani äärde Vladivostokki ja tagasi.

Esmaspäeval, 7.juulil, veidi enne keskpäeva jõudis reisimees Luhamaa piiripunkti kaudu tagasi kodumaale, mille tolmu oli UAZ-I rehvidelt pühkinud 13.mail.

Põhjuseid, miks Arno Pavel 28 000 kilomeetrise sõidu ette võttis oli mehe sõnul mitmeid.

"Üks oli kindlasti uudishimu oma silmaga ära näha, kuidas need inimesed seal elavad," ütleb mees, kes pole oma truud villist pärast reisi pestagi jõudnud.

"Ära oli tüüdanud ka see lõputu penskari-jutt, et mida sina kah suudad! Aga näete suudan küll – tehke järele, ja mitte mingite peenikeste džiipide, vaid just sellise vana vene masinaga."

Paveli sõnul oli ta lootnud, et tal õnnestub reisile kaasa meelitada vähemalt ühe kena fotograafi-piiga ja tema sõiduriista hästi tundva tehniku, kuid kaaslased jäidki millegipärast leidmata ja sõita tuli üksi.

Inimestest, kellega Pavel oma reisil kohtus, on talle jäänud kõige paremad mälestused.

"Mõtlesin küll enne teele minekut, et ega seal eestlastesse vist hästi suhtuta, kuid tegelikult oli kõik vastupidi," meenutab Arno Pavel.

"Inimeste külalislahkus oli liigutav. Mul ei olnud mingeid suuremaid probleeme ei söögi-joogi, öömaja ega aeg-ajalt üles kerkinud vajadusega head vene tehnikat järele aidata."

Nigelaid teeolusid trotsinud Maarjamaa villisemehele ei meenu, et oleks kogu pika reisi jooksul oma elu ohus tundnud. "Unega tuli pikemate otste läbimisel küll tõsiselt võidelda ja selleks sobis millegi söödava pidev näksimine," ütleb Pavel, tunnistades, et paar kilo on see võitlus talle kindlasti juurde toonud.

Lähiajal ei kavatse mees end jälle reisile asutada, kuid järgmiseks suveks on Arno Pavelil ja ühel tema sõbral küpsemas plaan alistada ka Euroopa läänepoolseim tipp, mis asuvat Portugalis.

Samal teemal

7. september 2018, 21:35
Külalislahkusest kurnatud villisemees Arno tuli Ukraina-reisilt: „Nelja aasta pärast lähen Sahhalinile, kui tervis lubab!“
8. august 2018, 14:24
Villisega Ukrainasse reisinud Arno Pavel: inimesed on siin nii külalislahked, et külmavärinad jooksevad üle selja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee