Eesti uudised

Anna-Maria Galojan: igatsen kodumaad! (95)

Karoliina Vasli, 9. juuli 2014 07:00
LÕBU LAIALT: Kohtuprotsess oli Galojani jaoks omal ajal kui moešõu – mitmesugused kostüümid, poosetamine pressihordide ees. Naeratus kadus alles viimasel istungil, kui kohtuotsus ette loeti. Foto: Arno Saar
Keskkriminaalpolitsei võib ta lahkesti Eesti vanglasse eskortida.

Londonis redutava Anna-Maria Galojani priiskav eluviis võib juba tuleval nädalal asenduda vanglanari ja -riietusega, kui Inglismaa kohtu otsus jõusse jääb. Mõnda teise riiki varjupaika lunima ta minna ei saa, sest tal on Ühendkuningriigist lahkumise keeld.

Samal teemal

Galojani (32) suhtlusportaalide kontodelt vaatavad vastu nooblid pildid, kus ta tõttab ühelt seltskonnaürituselt teisele. Fotode põhjal võib öelda, et ainuüksi mitmesuguseid kübaraid on tal pea sama palju kui kuninganna Elizabeth II.

20. juunil jagas Galojan Facebookis ja Instagramis pilte, kus ta poseeris kleidiga, millel sinimustvalge seelikusaba. Käes kimp rukkililli. Selgituseks märkis ta, et on maailma pagulaste päev ja tema on selles staatuses juba kolmandat aastat. "Igatsen Kodumaad… I am homesick…" lisas ta.

Prohvetlikud sõnad. Võib-olla puutuvad tema kõrged kontsad kodumaa pinda juba tuleval nädalal. Galojani kurvastuseks ei vii limusiin teda Armani või Versace poodi, vaid keskkriminaalpolitsei sõidutab ta Harku naistevanglasse. Seal veedab ta viis kuud. Nimelt rahuldas Londoni Westminsteri magistraadikohus 4. juulil Eesti justiitsministeeriumi palve 60 000 euro omastamises süüdi mõistetud Galojan välja anda.

Uudis väljasaatmisest jõudis Eesti meediasse esmaspäeva õhtul. Tea, kas see jahmatas Galojani, aga ta pani samal õhtul kinni oma Facebooki-konto. Järgmisel päeval avas ta selle taas.

Õhtuleht saatis talle küsimused: "Mis sellest otsusest arvate? Kas kavatsete selle edasi kaevata?"

Paraku pole vastuseid järgnenud.

Justiitsministeeriumi avalike suhete juhataja Katrin Lunt ütleb, et ministeeriumile pole otsus laekunud ning see pole veel jõustunudki.

Kell tiksub – aega on reedeni

Sealt kinnitati omakorda, et Galojani kaitsjad eilse seisuga apellatsiooni esitanud polnud. Kui seda reedeks ei tehta, siis antakse Galojan kümne päeva jooksul Eestile välja. Galojani toob koju keskkriminaalpolitsei.

Galojani esindava advokaadibüroo Guney, Clark & Ryani numbril vastas sekretär, kes palus sõbralikul toonil öelda kaitsealuse nimi, kelle advokaadiga tahetakse vestelda. Kuuldes nime Galojan, on vastus napp: "Keegi ei ole hetkel vaba. Kõike head."

Apellatsioonist tõenäoliselt siiski suurt tolku pole, nimelt on Galojani juhtum ühe korra teise astme kohtus juba käinud – esiti otsustas esimese astme kohus, et Galojani Eestile välja ei anta, misjärel teise astme kohus sellega ei nõustunud ja saatis asja tagasi esimese astme kohtusse.

Sealt ka eelmise nädala väljasaatmisotsus.

Galojani varasemat käitumist arvestades võib tekkida küsimus, ega ta uut pelgupaika otsima lähe?

Katrin Lunt sõnab, et Galojanil on Ühendkuningriigist lahkumise keeld ning ta peab end regulaarselt sealses politseis näitamas käima.

Laristamise vabandus: tippjuht peabki hea välja nägema

2011. aasta mais mõisteti Anna-Maria Galojan süüdi ligi 60 000 euro omastamises ja võltsitud dokumendi kasutamises. Raha võttis ta MTÜ Eesti Euroopa Liikumiselt, mida ta ise juhtis. Kohus määras karistuseks viis kuud vanglat. Viimane tähtaeg vanglasse ilmumiseks oli 2012. aasta 7. veebruar, kuid selleks ajaks elas Galojan juba Londonis.

• Kauplustest Nude ja Emporio Armani ostis Galojanil 7205 euro eest jakke, pluuse, seelikuid, korseti, naiste ülikonna, kella, mütsi jne.

• BeauMonde kauplusest ehteid 9615 euro eest.

• Glam-On-Webist ostis Galojan kaupa 2134 euro eest: bikiinid, stringid, rinnahoidja, mask, suled ja õlapaelteta naistepluus.

• Majutus ja lennupiletid Kreetale (koos lisaekskursioonidega 2633 eurot). Reisi ajal tasus Galojan enda pangakaardiga või sularahas ning esitas MTÜle kuluaruande 1563 euro ulatuses (sealhulgas ka suveniirid, kudumid, filmiilmutus, söögid-joogid ja taksosõit).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee