Laulu- ja tantsupidu

Laulupeo söökla: ühest otsast sööjad sisse, teisest otsast söönud välja

Margarita Gavrilova, Jaanus Kulli, 9. juuli 2014 07:00

22 KOMMENTAARI

h
Hernesaks/ 19. veebruar 2015 12:28
Kas keegi oskab selgitada, milleks seda kõik vaja on?Minu ajal sõid lauljad kodus kühu täis, laulsid oma laulud ära ja läksid koju tagasi. Kodunt kaas võetud jõileivad ja pirukas ja morss kaasas - see oli loomulik. Aga siuke õudne ühekordse taarasaasta tekitamine ja süües kiirustamine - Hakkame mehed minema, siit kähku minema....
t
Tony/ 10. juuli 2014 09:51
Selle mehe möla, kes sundis laudade lõppu minema, tüütas lihtsalt ära. See ei päästnud midagi, et ta sundis inimesi lõppu minema. kohti oli ja inimesed oleksid saanud valida omale koha ilma selle vastiku mölata.
s
Sööja/ 9. juuli 2014 12:15
Suurepäraselt korraldatud söömine. Täitsa uskumatu, et kümned tuhanded läbisid selle söögikoha. aga teinekord paneks laua otstesse mingid sildid mis annaksid märku, mis suppi seal just jagatakse. Vaesed toidujagajad pidid pidevalt vastama. Aga hernesupp oli võrratult hea. Proovisin kõik läbi, iga päev oli ju valida mitme supi vahel. Mulle ei hakanud ükski vastu, aga hernesupp oli parim.
e
E-Tiim/ 9. juuli 2014 19:46
Olid täiesti olemas, kuid ilmselt nappis nende kogus! Tänan
m
Mann/ 9. juuli 2014 10:29
Kõik oli tõesti väga hästi korraldatud ja tuju tegi lõbusaks mees, kes ülal tööd tegi! Ainult jah söök ise oli niruvõitu, eriti see pruun borš oli eemaletõukava välimusega.
e
E-Tiim/ 9. juuli 2014 19:46
Kahjuks ei olnud toidu valik meie teha :) Tänan
p
pruun supp/ 10. juuli 2014 18:58
1. juulil 2.-3. kl harjutusväljakul antud pruun borš lapsi sööma ei kutsunud. 2 lauda paari jagajaga 1400le lausvihmas suppi jagamas...
l
Laulja/ 9. juuli 2014 10:19
Toitlustamise logistika oli väga hästi paika pandud. Organisaatoritelel peab au andma. Se noormees, kes kõiki ikka 12 ja 13 laua lõppu saatis, kordas neid lauseid kodus vist magades ka :)
Ainult et sõõk oli jube. Supi välimus meenutas nõudepesuvedelikku ja maitse oli samuti kohutav. Kas oli tegu järjekordse vähempakkumisega
o
olen ka sellist näinud, kes ennast seal lehmana tundis/ 9. juuli 2014 09:16
söögimaja oli üüüüüratu suur, lehmalauda tunne tuli, kari aeti tohutu kiirusega lauta, igal ühel kindel koht kui söödud, mööda nööri karjamaale tagasi
just sellist kommentaari juhtusin lugema.
t
To Kaire/ 9. juuli 2014 08:59
Jääb mulje, et Kairekene on vastu tahtmist sunnitud laulupeole minema - kui see nii vastik on, võib ju kodus istuda! Imeline, et köögimeeskond suutis ladusalt toitlustada sellist hulka peolisi - müts maha nende ees. Aga Maaja Kallast oli intelligentne proua, tema oleks osanud hinnata selles situatsioonis tublide inimeste tööga toimetulemist.
b
bussijuht/ 9. juuli 2014 16:34
minu tööpäev läks ka natuke üle 15 tunni, aga suppi ei saanud, hea, et kuivad võileivad endal kaasas olid.
t
to kaire/ 9. juuli 2014 08:49
no, ega sina ju selles "hirmsas, ebaesteetilises" toimingus ei pidanud osalema, katsu šokk kuidagi alla neelata.

ü
Üks laulja / 9. juuli 2014 08:27
Hämmastav, kuidas need söökla inimesed jõudsid selle meeletu rahvahulgaga hakkama saada. Reedel tuli õues ootava rahva sisse üks noormees, kes lihtsalt seletas, miks selline konveier vajalik on (inimesed olevat nendega pahandanud), talle plaksutati rõõmsalt selgituse eest. Oli näha, et tema ja ka kõik teised tõesti kogu hingest tahtsid, et kõik sujuks ja selle juures suudeti olla ülipositiivsed ja lahked. Uskumatu. Suured tänud kõigile korraldajatele!
e
E-Tiim/ 9. juuli 2014 21:22
Aitäh ka meie poolt mõistva suhtumise eest!
k
kaire/ 9. juuli 2014 08:26
korraldus oli super, kuid ... Kui ma neid kandikute pealt söömist näen, siis mulle tuleb väkk tunne. Kas see on viiskas, kui süüa kandikult? Mis siis, et söökla, aga viisakusreeglid? Ma ei tea muidugi, kas need enam selle eesti ajal kehtivad. See kandikult söömine on tulnud vene aja sööklatest. Ka kohvikutest, kus pakutakse kandiku võimalusi, süüakse sealt. Ma ei tea, kandik on ikka toidu lauale viimiseks. Maaja Kallast kõll seda heaks ei pooldaks.
s
sa oled lihtsalt loll inimene/ 9. juuli 2014 09:02
ja see sõna loll iseloomustab sind kõige paremini
mine ja esteeditse oma kohvikutes edasi. täiesti haige jutt mida sa kirjutad.
sinusugust tahaks päris oma ilu slmaga näha.
n
Nipiga värk/ 9. juuli 2014 09:02
Ole rahulik, ameerikamaal ei panda kandikule isegi taldrikuid, süüakse OTSE kandikult. Aga keegi ei keelanud Sinul ju kandikult supikausi mahatõstmist ja sellega eeskuju näitamist. Minuarust oli väga hästi korraldatud söömine.
a
9. juuli 2014 09:04
aga miks sa seda kandikut siis ära ei viinud? tõstnud oma leib ja supp lauale ja viinud kandik ära. kes keelas? ma küll ei näinud, et seal oleks keegi sellist käitumist keelanud.
ja pealegi ma ei saa aru, kas sa valasid oma supi kandikule ja sõid selle pealt? mina sõin küll suppi ikka sellest valgest kausist, kuhu supp pandud oli. võib olla oligi see sinu probleem, et oma supi kandikule valasid ja kandiku pealt pidid sööma. tunnen kaasa. teinekord ära nii tee.
n
nonii Kairekene/ 9. juuli 2014 16:41
mina sõin ka kandiku pealt ja ei tekkinud mingit tunnet, normaalne lihtsalt sellises situatsioonis. Ma ei te mida sina kandiku pealt söömise all silmas pead aga minul olid kandikul toidunõud mitte supp ise.Tegelikult ma ei suudagi välja mõelda kuhu ma pidanuks selle kandiku siis söömise ajaks panema. Laua alla põrandale või?. See koht kuhu su kandik parasjagu mahtus oligi sinu söögikoht , kõik, mõeldamatu, et need tuhanded oleks seal mäsus veel oma kandikuid, eraldi, ära viimas käinud.
Ah, mis te jahute ?/ 9. juuli 2014 19:30
Mina ei käinudki laulupeol ja elan kah edasi.
e
E-Tiim/ 9. juuli 2014 19:48
Nii suur söökla kus tipp hetkel käis läbi lõuna ajal ligikaudu 35 000 inimest, siis kandikuga on mugavam liikuda ridade vahel. :)
Külamees./ 9. juuli 2014 07:25
Pealkirja järgi toimib laulupeo söökla, nagu suur organism. Ühest otsast söök sisse, teisest.........