Seisukoht

Seisukoht | Enekas ja tulevik (18)

Piia Õunpuu, suvereporter, 8. juuli 2014 18:38
Foto: MATI HIIS
Selfie valiti Oxfordi ülikooli teadlaste poolt 2013. aasta sõnaks. Mullu ilmunud õigekeelsussõnaraamatus seda veel ei ole, kuid eestlaste igapäevasesse kõnekeelde on see küll jõudsalt sisse murdnud.

Innukad eestlased jagasid sõpradega ka meie presidendi endast (ja kümnetest tuhandetest koorilauljatest) tehtud pilti. Kui ma seda sotsiaalmeedias kohtasin, ei olnud ma üldse üllatunud. Ajaga kaasas käiv käitumine on ju nii meie presidendi moodi. See polnud ka tema esimene selfie, parimate koolilõpetajate vastuvõtul sai ta nende jaoks ikka korralikult poseerida.

Paljud leiavad, et Ilves on lahe ja käib ajaga kaasas, teised arvavad, et kui president teismeliste hobi üle võtab, vähendab see tema autoriteeti. Kas riigijuht võib samal ajal rääkida ajakirjanikele sõjaks valmistumisest ja siis teha noortega ühispilti ilma, et tema eelnevad seisukohad muutuksid vähem tõsiseltvõetavateks?

Siiani jõudsalt Eesti innovaatilisust tutvustanud Ilves jätkab samal kursil. Selfie-postitus on jõudnud maailma meediasse ja väike põhjamaa riik on jälle uue mainimise kirja saanud.

Ehk paneb niisugune tehnoloogiaajastule omane käitumine ka noori poliitikast rohkem huvituma? Soovin riigijuhtidele jõudu pildistamisel ning loodan, et presidendi järgmise sõnause käigus leitakse selfie'le mõni mugavam vaste kui enekas, selvepilt või isekas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee