Eesti uudised

Naissaare laev sai purjutaja asemel üleöö uue kapteni (17)

Küllike Rooväli, 8. juuli 2014 07:00
UUS TÜÜRIMEES: Ühe õnnetus on teise õnn – noor tüürimees Kaarel-Peter Sillat, kes on Noorte Meremeeste Klubis lapsest saadik merd kündnud.
Naissaare ja mandri vahel Viimsi valla tellimusel liinireise tegeva laeva Monica kapten on pärast purjuspäi sõitu kadunud nagu tina tuhka, tema asemel juhib alust juba uus mees.

Pühapäeval kell 12.30 Lennusadamasse jõudnud reisilaeval Monica olid vastas haruldased külalised: kai äärde saabus politseikaater, mille meeskonnaliikmed tulid laeva ja tahtsid kapteniga kohtuda. "Nad viisid Antsu kaasa ja rohkem pole ma teda näinud," ütleb laeva omanik Andres Vaatmann.

"Tema telefon on siin ja muud asjad ka. Küllap ta nüüd põeb kusagil."

Vaatmanni sõnul on juba täna hommikust laeva juhtimas uus laevajuht, mõni aasta tagasi merekooli lõpetanud tüürimehepaberitega Kaarel-Peter Sillat.

Laeva salongis istuva reederi Vaatmanni nägu on tõsisemast tõsisem. "Selline asi saab juhtuda ainult ühe korra! See mees siin laevas enam kaptenina ei sõida," lausub ta.

"Mul on tegelikult väga kahju."

Vaatmanni ütlust mööda oli Ants väga hea kapten. "Teda võis usaldada, ta tõi laeva iga ilmaga täpselt sadamasse. Hommikul Lennusadamast lahkudes oli kõik korras. Mul polnud mingit alust teda kahtlustada," märgib ta.

Kapten oli sõidu ajal üleval sillas, reeder tegeles all paberimajandusega.

Oli kuidas oli, aga kell 11.30 Naissaarelt tagasi mandrile sõites oli kapteni seisund juba selline, et veeteede ameti laevaliikluse kontrolli keskusega sidet pidades tuli ta suust üsnagi arusaamatut kõnet. Selle asemel, et kanda ette sõidust Naissaarelt Lennusadamasse, oli kapten eetris kokutanud ja ümisenud ning teatanud, et laev on teel hoopis Lennusadamast Piritale.

Alusel on kohti 190 sõitjale. Tol ülesõidul oli neid laevas poolesaja ringis. Õhtulehe andmetel kutsus politsei üks sõitjaist. "Kell 12.25 sai Tallinna kordoni kaatrimeeskond väljakutse, et väidetavalt on Naisaare liinil sõitva reisilaeva Monica meeskond alkoholijoobes," ütles Põhja politseiprefektuuri pressiesindaja Andres Sang.

Kaatri meeskond tuvastas, et kapten on joobetunnustega, aga alkomeetrisse polnud ta nõus puhuma. See on seaduse silmis võrdne joobega ja tema suhtes alustati väärteomenetlust.

Et Monica omanikul, OÜ-l Ujukoma on Viimsi vallaga liinileping, pidi Vaatmann pühapäevaseks sõiduks appi paluma reisilaeva Juku, mis võttis pardale need 30 inimest, kes pidid õhtul Monicaga mandrile naasma.

Viimsi valla merendusspetsialist Igor Ligema ütles Õhtulehele, et vald kontrollib, kas Monica omanik suudab ikka lepingut täita. Liiniliiklust Naissaarega taotles seal Nargen Opera üritusi korraldav Tõnu Kaljuste. Riik maksab Monica igale reisile peale 50 eurot, mis võimaldab hoida edasi-tagasi piletihinda 20 euro peal.

Samal teemal

15.09.2016
Reisilaeva Monica tormist päästnud kapten kutsub reisijad kokkutulekule
07.07.2014
Naissaare liinil sõitva laeva kapten oli alkoholijoobes

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee