Laulu- ja tantsupidu

Hekkonens laululavalt minemasaatmisest: "Sääsest tehti elevant!" (44)

Teele Talve, 8. juuli 2014 07:00
JOOVASTAV ELAMUS: Marje Hansar ja Reno Hekkonens «Koitu» laulmas. Foto: Ilmar Saabas/Delfi
Laulupeo laupäevasel kontserdil laulu "Koit" ajal koorilauljate rivi ette läinud ja sealt turvameeste ära saadetud Õllesummeri korraldajad Reno Hekkonens ning Marje Hansar olid endi sõnul kained. "Vabandust, aga me olime nii laupäeval kui pühapäeval tööl," ütleb Hansar.

Kui intsidenti kajastanud online väljaannetes kirjeldati, et paar käitus lava ees ülemeelikult ning Hekkonens hakanud vastu ka turvatöötajate korraldustele, siis asjaosalised sellega ei nõustu.

"Töötasime Marje Hansariga kontoris Õllesummerit ette valmistades, ning kui kuulsime, et laulma hakatakse "Koitu", mis on ka üks mu lemmiklaule, otsustasime välja kaasa laulma minna – see on ju see, mida laulupeol tehakse," räägib Hekkonens.

"Meil ei olnud plaanis kedagi segada, vaid lihtsalt kaasa laulda."

Hekkonens tunnistab, et lavale mindi laululava ruumide kaudu: "Kuna meil on ka endal kontor laulukaare alumistes ruumides, siis olid meil olemas käepaelad, mis lubasid seal liikuda."

Seda, et keegi oleks turvatöötajatele vastu hakanud, pole Hekkonensi sõnul olnud: "See kõik on lihtsalt liialdus."

Samal teemal

Küsimusele, kas tarbitud oli ka alkoholi, vastab ta eitavalt.

Marje Hansar ütleb Õhtulehele, et lavale nad ei läinudki: "Vabandust, aga me olime nii laupäeval kui pühapäeval tööl. Väljusime korraks oma kontori lähedal asuvast laulukaare hoone väljapääsulüüsist, seisime lüüsi kõrval, kuid selgus, et sel aastal oli see ala tehtud piiratud tsooniks VIPidele," räägib Hansar ning lisab, et pärast korraldaja tehtud märkust läksid nad tagasi kontorisse, et jätkata tööd Õllesummeri ettevalmistamisel.

Hansar kinnitab, et ka tema ei olnud alkoholi tarbinud: "Ma olin õnnelik ilusa ilma ja ilusate emotsioonide üle, mida laulupidu oma olemasolus juba iseenesest igas Eesti inimeses tekitab."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee