Laulu- ja tantsupidu

Laulupeost paremat asja pole olemas 

Sigrid Pukk, 8. juuli 2014, 07:00
Foto: Teet Malsroos
"See pidu puhastas inimeste hingi üle Eestimaa. See, mis on südames sügaval, sellel ei ole hinda, selle üle ei kaubelda," võttis Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse juhataja Aet Maatee eilsel pressikonverentsil tänavuse peo kokku.

Laulupeo kunstiline juht Hirvo Surva rääkis, et kõik küsivad temalt, et mis tunne nüüd on? "Ma hakkasin mõtlema, et mis tunne siis on tõesti. Ja ma jõudsin järeldusele, et selline tunne, et mul on nii paganama hea meel, et ma olen sündinud Eestis, et ma räägin eesti keelt, et ma saan anda mingi väikese panuse sellisesse asja, nagu on laulupidu," ütles Surva.

"Laulupeost paremat asja pole olemas!"

Samal teemal

Laulu- ja tantsupeo meditsiiniteenistuse juht Erik Velleramm rääkis, et meditsiiniteenistusel möödus pidu tavapärases rütmis ja pöördumiste arv oli võrreldes eelmise korraga väiksem. "Kuna rahvast oli nii palju, siis tänavu oli erakordne see, et meie poole pöörduti mitmel korral näiteks vigastustega, mis tekkisid inimeste omavahel kokku põrkamisest," ütles Velleramm.

Päästeameti Põhja päästekeskuse juht Priit Laos ütles, et inimesed jäid õnnetustest puudutamata. "See oli vist ainuke asi, millest nad jäid puudutamata," naljatas ta.

Üks intsident siiski oli. Ühes Lasnamäe koolis käivitus automaatne tulekahjusignalisatsioon. Kui päästjad kohale jõudsid, selgus, et seal keedeti vett ja häire põhjustasid veeaurud. Laos lisas, et päästemeeskonna rõõmus töö oli tantsuplatsil kuivatada ja soojendada tantsijaid ning lauluväljakul niisutada ja jahutada lauljaid.

G4S Eesti teenistuse juhi Kristiina Eelmaa sõnul puudutasid klassikalised küsimused platsil sularaha ning joogivett. Inimesed ei mõtle ette, et võtaks sularaha kaasa.

Laulu- ja tantsupeo korraldajad tänasid kõiki osalisi ja pealtvaatajaid suurepärase elamuse eest.

Kokku 43 597 esinejat ja 119 457 piletit

• Laulupeol esines 33 025 lauljat 1046 kollektiivist.

• Laulukaare all oli ühel ajal kõige rohkem üle 22 000 inimese.

• Laulupeo esimesele kontserdile väljastati 52 135 piletit ja kutset.

•  Laulupeo teisele kontserdile väljastati 67 322 piletit ja kutset.

• Tantsupeol esines 10 082 tantsijat 643 kollektiivist.

• Tantsupeo kolmele etendusele väljastati 34 365 piletit ja kutset.

• Pillipeol osales 490 pillimängijat 50 kollektiivist.

• Rongkäigus osales üle 42 000 inimese.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee