Maailm

Lääne-Aafrika tervishoiuministrid hakkavad üheskoos ebolaviiruse vastu võitlema (1)

Toimetas Anete Sammler, 7. juuli 2014 15:29
Foto: Reuters / Scanpix
Üheteistkümne Lääne-Aafrika riigi tervishoiuministrid on kasutusele võtnud ühise strateegia võitlemaks surmava ebolaviiruse vastu, vahendab BBC.

Ghanas aset leidnud kriisikoosolekul lubasid ministrid teha kõik endast oleneva, et hetkel maailma kõige kardetavamat viirusepuhangut tõkestada.

Ebolaviirusesse on Guineas, Libeerias ja Sierra Leones teadaolevalt nakatunud juba 759 inimest, 467 neist on surnud. Kõige rohkem surmajuhtumeid on esinenud Guekedou regioonis Guineas, kust puhang arvatavasti veebruaris alguse sai.

Samal teemal

Kahepäevase miitingu korraldas Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO). Uus strateegia näeb ette, et WHO avab Guinea alampiirkondades keskused, mis pakuvad tervishoiutöötajaile tehnilist tugi.

WHO on praeguseks saatnud Lääne-Aafrika kriisipiirkonda juba üle 150 eksperdi. Nende sõnul on epideemiat raske peatada, sest piirkonnas puudub toimiv piirikontroll ning nakatunud inimesed on saanud seda teistesse riikidesse edasi kanda.

Kõige edukamaks viiruse leviku vastaseks tegevuseks hinnatakse siiski mitte riigipiiride sulgemist, vaid aafriklaste teadlikkuse tõstmist haiguse teemal ja nende harimist, sest on esinenud juhte, kus jõugud ründavad tervishoiutöötajaid ja sunnivad neid vägivaldselt esmaabipunkte sulgema.

Keiji Fukuda, WHO direktori assistent kommenteeris, et on võimatu anda täpset vastust, kui kaugele epideemia levida võib. 

Ebolaviirus levib kokkupuutel nakatunu kehavedelikega ning sellele ei ole vaktsiini ega ravimit. Viirusesse sureb ligi 90% nakatunuist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee