2013. aastal toimunud keskaja päevad.Foto: Teet Malsroos
Toimetas Geidi Raud 7. juuli 2014 12:25
Tallinna vanalinnas toimuvad 10.-13 juulini Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu eestvedamisel järjekordsed keskaja päevad, mille käigus kaubeldakse käsitööga, peetakse kontserte ja lahutatakse meelt keskaegsete kommete kohaselt.

Järjekorras 15. keskaja päevad algavad neljapäeval kell 18 avarongkäiguga, mis saab alguse Viru väravate juurest ja päevade avatseremoonia toimub 15 minutit hiljem Raekoja platsil.

Raekoja platsilt suundutakse kell 19.30 Tornide väljakule, kus koostöös lillefestivaliga toimub keskaja piduõhtu. Üles astub ansambel Bordó Sárkány Ungarist.

Keskaja päevadel, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutub õitsvaks hansalinnaks, on linnavalitsuse teatel kavas mitmekülgne ja meeleolukas programm, kus leidub üritusi igas eas ja maitsega inimestele.

Kaugemad esinejad on seekord kohale sõitnud Ungarist, Saksamaalt ja Hispaaniast. Eestist astuvad üles Kammerkoor Canorus, vanamuusika ansambel Vexilla Regis, väikekanneldel mängivad Lätte Veetallajad ning Lathyrus Odoratus ja sõbrad tantsivad keskaegseid tantse. Hopneri majas toimuvad keskaegsed õhtukontserdid.

Kavas on veel keskaegne vibuturniir ja Maiasmoka kohviku juures tegutseb Martsipaniturg – keskaja stiilis maiustustelaat koos töötubade ja laadameluga.

Niguliste kiriku kõrvale kerkib keskaja küla, kus saab kätt proovida erinevates keskaegsetes meistrikodades ja õpitubades, toimuvad osavus- ja jõumängud, väike rüütlikool, mõõgavõitlejad. Kohal on ka Rändav Lodjakoda, ehtemeistrid ja palju muud huvitavat.

Kommentaarid  (1)

.... 7. juuli 2014 12:45
millal oli see keskaeg Eestis - kui ajalooliselt sai keskaeg otsa 16.sajandi lõpupoole, siis pidustused matkivad hilisemat aega.... Ja kuigi martsipan oli välja mõeldud hulga varem, siis Eestis tehti seda tõenäoliselt kah veidi hiljem, 17.sajandil. Praegusel aastaajal ei olnud aga kellelgi aega mingiteks pidustusteks - keskajal tuli teha ränka tööd, et talve üle elada.

SISUTURUNDUS