Eesti uudised

Ristluslaevade linn heidab korraga prügikasti 1000 kasutatud madratsit või 300 lamamistooli 

Küllike Rooväli, 7. juuli 2014, 07:00
KONTEINERID: Tõstukid veavad laevasõitjate prügi kokku suurtesse konteineritesse, millega see viiakse sorteerimisjaama. Foto: Küllike Rooväli

Pärast teise ristluskai valmimist Tallinnas on Vanasadam nagu kõrghoonetega linn, mille vahel käib laevade seisuajal laevameeskondade ja prügivedajate vilgas sagimine.

Veokid, mis sikutavad turjale suuri rohelisi konteinereid, roomavad kollaste vilkurite sähvides kailt kaldale, vilkad tõstukid sebivad betoonil kõhutavate kaubaaluste vahel ning kõike seda saadab tohutu kolin ja mürin, mida tekitavad kusagil kõrgel laevatekil roostega võitlevad madrused, üks madrus võõpab värvirulliga üle soolases ookeanivees tuhmunud parrast.

Aknapesija sõidab liftiga piki rõduderivi ning ühe laeva kiirpaadi meeskond viskab merre inimsuuruses nuku, mida seejärel õppusel päästma asutakse. Igal alusel on omad turvaaiad ja väravad, kus on arvutid ja kaardilugejad. Järjekordne linnast tulnud reisija ulatab vormis turvaohvitserile oma magnetribaga pardakaardi ja läbib laevas olevad turvakontrolli väravad, mis teevad silmad ette nii mõnelegi lennuväljale. Seal on samasugune läbivalgustusega pagasilint ja metalliotsimisväravad, aga kõik külalised pildistatakse ka üles. Hoiatussildid keelavad laeva siseneda tulirelva, noa, narkootikumide ja oma toiduga.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee