Foto: RAIGO PAJULA/POSTIMEES
Toimetas Sander Silm 3. juuli 2014 12:45
EMT ja Tele2 käivitavad laulupidulistele lauluväljakul lisatugijaamad.

EMT on paigaldanud laulukaare peale 3G lisatugijaamu teenindamaks kõiki EMT kliente sel nädalavahetusel toimuval Laulupeol.

Tegemist on erilahendusega, kus väga väikesele territooriumile on mahutatud suur hulk tugijaamu, mis on Eesti tingimustes uudne lahendus.

Lisatugijaamad jäävad ka peale Laulupidu laulukaarele kindlustamaks tulevikus kõikide Lauluväljakul toimuvate sündmuste teenindamise.

Tele2 käivitas täna lauluväljakul 12 uut 2G, 3G ja 4G saatjat, et olla valmis kümnete tuhandete inimeste teenindamiseks suurüritusel.

Tele2 Eesti raadiovõrgu juhi Tanel Sarri sõnul kahekordistatakse saatjate arv ka tantsupeo ajaks Kalevi spordihalli piirkonnas.

“Lisaks ostsime kevadel juurde ka teise 2100 Mhz sageduslitsentsi, mis võimaldab just sellistel suure osalejate arvuga rahvaüritustel ka olemasolevate 3G jaamade mahtu kaks korda suurendada,” ütles Sarri. “Peale laulupeo jälgime kõiki suviseid suurüritusi ja lisame vajadusel saatjaid ning tõstame toimumiskohtades mahtusid,” lisas Sarri.

Kommentaarid  (3)

T. (paranduseks) 4. juuli 2014 02:59
Üks asi on ajutised lahendused, teine aga püsiinvesteeringud piirkondadesse, kuhu koguneb sageli palju rahvast...
T. 4. juuli 2014 02:58
ajalt palju rahvast. Üks selline on Viljandi uue laululavakompleksi ja uue riigigümnaasiumi vaheline org.
--
Mõne aja eest lubas EMT on paigaldada lausa uue tugijaama, kuid Elisa on jäänud napisõnalisemaks, lubades vaid koolimaja siselevi parandada. Halva levi tõttu oli riigigümnaasium sunnitud vahetama operaatorit.
--
Viljandi lauluväljaku ja Ugala vahele jäävasse orgu ei jõua piirava hoonestuse, sageli väga suure inimkontsentratsiooni ning liiga kaugele jäävate mastide ja repiiterite tõttu piisavalt kvaliteetset signaali. Paljud suurte ürituste ja festivalide külastajad on kurtnud halva levi üle.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS