Laulu- ja tantsupidu

Laupäevane laulu- ja tantsupeo rongkäik sulgeb kesklinna autoga liiklemiseks 

Toimetas Kaspar Käänik, 3. juuli 2014 07:08
Foto: Joosep Martinson
Laulu- ja tantsupeo liikluskorralduspartner AS Ühisteenused tuletab meelde, et laupäeval toimuv rongkäik sulgeb Tallinna kesklinna autoga liiklemiseks.

Seoses laulu- ja tantsupeo rongkäiguks rivistumisega ning rongkäigu toimumisega on Tallinna kesklinnas alates kella 12st suletud Vabaduse väljaku, Kaarli puiestee ja Viru ringi ümberkaudsed tänavad ning rongkäigu marsruut Viru ringist mööda Narva maanteed kuni lauluväljakuni.

Samal teemal

AS Ühisteenused parklate müügi- ja linnaparkimise juht Martin Tubalkaini sõnul nõuab rongkäik autojuhtidelt rohkem marsruutide läbimõtlemist ja lisaajaga arvestamist, kergliiklejad saavad nautida mugavat liikumist. "Tavapärane liikluskeem laupäeval kesklinnas ei toimi, sihtkohta õigeaegseks jõudmiseks tuleb varuda aega ning kasutama alternatiivset marsruuti. Eriti hoolikalt peaksid oma laupäevaseid sõite planeerima sadamasse või lennujaama suunduvad autojuhid," lisas Tubalkain.

· Rongkäigu rivistumise ja liikumise ajal on liiklus suletud kella 12st kuni 18.30ni järgmistel tänavatel: Vabaduse väljak, Kaarli puiestee, Roosikrantsi tänav (Kaarli ja Roosikrantsi 15 elamu vaheline lõik), Hariduse tänav, Tõnismäe tänav, Toompea tänav (Kaarli ja Wismari vaheline lõik), Wismari tänav (Toompea ja Toompuiestee vaheline lõik), Toompuiestee (Luise ja Endla vaheline lõik), Luise tänav (Toompuiestee ja Koidu vaheline lõik), Koidu tänav (Luise ja Endla vaheline lõik), Endla tänav (Suur-Ameerika ja Tõnismäe vaheline lõik), Pärnu maantee (Vabaduse ja Viru vaheline lõik). Nendel tänavatel on peatumine ja parkimine keelatud juba 4. juuli õhtupoolikust alates.

· Kella 14 ajal, vastavalt rongkäigu tempole, suletakse liiklus marsruudil Vabaduse väljak -Viru väljak – Narva maantee – Pirita tee – Vana-Pirita tee – Lauluväljak.

· Narva maantee Pirita tee ja Turba tänava vaheline lõik on 5. juulil liikluseks suletud kella 14stk kuni südaööni (v.a korraldajate erilubadega sõidukid). Narva maantee liiklussulgude ajal saab sõita Piritale Lasnamäe kaudu ringiga. Lasnamäele suundujad peaksid sel ajal kasutama liiklemiseks Laagna teed või sõitma läbi Pirita tee Kose teele ning sealt edasi Narva maanteele.

· Juhkentali tänav on 5. juulil liikluseks suletud kella 10st kuni 14ni. Läbi Juhkentali tänava Liivalaia poole suundujad peaksid sel ajal kasutama liiklemiseks Tartu maanteed või Gonsiori tänavat.

"Kõigil, kes tulevad laulu-ja tantsupidu nautima pealtvaatajana, soovitame tulla jalgsi või rattaga," lisas AS Ühisteenused parklate müügi- ja linnaparkimise juht. Laulu- ja tantsupeo peo ajaks on lauluväljaku ja Kalevi staadioni ümbruses avatud tasuta valvega jalgrattaparklad. Suuremad jalgrattaparklad paiknevad lauluväljaku Mere väravate lähedal ja Lasnamäel Turba tänava alguses, väiksem Oru tänava ja Narva maantee ristmiku juures. Kalevi staadioni sissepääsude juures asub suurem parkla Staadioni tänaval, väiksem Võistluse ja Püssirohu tänava ristmiku juures. Parklad alustavad tööd tund enne proovi või etenduse algust. Valve lõpetatakse tund pärast proovi või etenduse lõppu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee