Eesti uudised

Akadeemik Anto Raukas soovitab peaministri nõunikuks nõid Nastjat (81)

Juhan Haravee, 3. juuli 2014 07:00
UURIJA: Vitsamees maaaluseid jõgesid tuvastamas.
Nabala looduskaitseala loomine on akadeemiku sõnul kuritegelik ja tugineb pendlimeeste teadmistele

"Ajaloost on hästi teada, et mida kõrgemal ametikohal on isikud, seda ebausklikumad nad on," kirjutab geoloogist akadeemik Anto Raukas oma prokuratuurile saadetud kuriteoteates, milles vihjab valitsusliikmeile, kes toetuvad oma otsustes pendlimeestele.

Teisipäeval pöördus Õhtulehe poole akadeemik Anto Raukas, kes soovis lugejatega jagada oma vastvalminud ja kuriteoteadet sisaldavat pöördumist prokuratuuri ja riigikontrolli.

Akadeemik Raukas väljendab oma sügavalt muret Nabala looduskaitseala ümber toimuva suhtes ning käib välja idee, mille alusel meie ministrite juurde tuleks kinnistada para-psühholoogid ehk suunavad nõiad, kelle abita valitsuskabinet enam ilmselt toime ei tule.

Peaministri nõunikuks soovitab akadeemik võtta nõid Nastja, jättes teistele ministritele nõid-nõunike valikul vabad käed.

"Prokuratuur käsitleb antud pöördumist kui kuriteoteadet ja vastab sellele seaduses ettenähtud tähtaja jooksul s.o 10. juulil," ütleb Õhtulehele prokuratuuri nõunik Carol Merzin.

Looduskaitseala põhiseadusega vastuolus

Riigikontrolli kommunikatsiooniteenistuse juhataja Toomas Mattsoni sõnul on riigikontroll alati kirjade eest tänulik.

"Me lisame need valdkonda puudutavate seirematerjalide hulka, mida auditiosakonnad saavad kasutada töö kavandamisel," ütleb Mattson.

"Ajaloost on hästi teada, et mida kõrgemal ametikohal on isikud, seda ebausklikumad nad on," kirjutab akadeemik oma kuriteoteates.

"Näiteks toetusid ekstrasenside soovitustele nii Hitler, Stalin kui ka Andropov, kelle lemmik rahvaakadeemik Sotševanov osales ka meie Merivälja fenomeni uurimisel. Seega pole meie valitsuskabineti liikmete sügav usaldus okultismi ja parameetoditesse mulle küll üllatuseks."

Mis siis õigupoolest pani akadeemik Raukase kuriteoteadet kirjutama?

Nimelt näeb akadeemik vabariigi valitsuse tegevuses Nabala looduskaitseala loomises ei midagi muud kui Eesti riigi ja rahva vastu suunatud kuriteo ettevalmistamist.

"Vastavalt Eesti vabariigi põhiseadusele on Eesti loodusvarad ja loodusressursid rahvuslik rikkus, mida tuleb kasutada säästlikult," kirjutab Raukas.

"Sellest tulenevalt ei tohi kõrgeima riigivõimu kandjale ehk rahvale kuuluvat vara lörtsida ega suvaliselt maha parseldada ei president ega valitsus."

Raukas möönab, et põhiseadust ega muid seadusi meil sageli ei täideta, kuid riigile ja rahvale tekitatavat kahju eriti suures ulatuses peab ära hoidma sõltumata juhtide tarkusest või rumalusest.

Oma pöördumist alustab Raukas Nabala lubjakivimaardla kirjeldusest, mis on suurimaid üleriigilise tähtsusega ehituslubjakivi maardlaid Eestis.

Nabala maardlast on akadeemiku sõnul võimalik kaevandada 52,258 miljonit kuupmeetrit lubjakivi, mille kaevandamisest teeniks riik ainuüksi ressursimaksuga (ühe kuupmeetri eest 1,92 eurot) vähemalt 100 miljonit eurot.

"Me võime keelustada kaevandamist, aga seadus ei luba rahvale kuuluva ressursi põhjendamatut mahakandmist," märgib Raukas.

Maa-alused jõed on tuvastatud pendliga

12. detsembril 2013 keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannuse käskkirjaga algatatud 4650 ha suuruse Nabala looduskaitseala loomine põhineb Raukase sõnul paljuski naeruväärsetel väidetel.

Näiteks viidatakse seal unikaalsele maa-aluste jõgede võrgustikule, mille olemasolu on Raukase sõnutsi kindlaks teinud vaid pendlimehed.

"Ühtki neist jõgedest ei ole senini registreeritud teaduslike meetoditega."

Seda, et piirkonna suuremad karstialad – Nabala, Kuimetsa, Tuhala – on maa-aluste vooluteedega üksteisega seotud, peab Raukas tulevase kaitseala kirjelduses täielikuks nonsensiks.

"Kuimetsa karstivormide ja Tuhala karsti kaitseks moodustatud maastikukaitseala asuvad linnulennult teineteisest 19 km kaugusel," ütleb Raukas.

"Nendevaheliste maa-aluste vooluteede väljamõtlemine ei kuulu enam isegi fantaasia valdkonda, vaid viitab vastavate isikute vaimsetele häiretele."

"Nabala looduskaitseala moodustamisega ühel Eesti suurimal lubjakivimaardlal muudetakse keskkonnaministri poolt aktiivne ehituslubjakivi varu passiivseks, mis ei võimalda enam selle kaevandamist," räägib Raukas, väites, et sellega eirab keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus teadlikult maapõueseadust, mille järgi tuleb tagada nii arvele võetud maavaravaru kaevandamisväärsena säilimine, juurdepääs sellele kui ka maavaravaru optimaalne kasutamine.

Akadeemik Anto Raukase kuriteoteadet saab tervikuna lugeda Õhtulehe võrguväljaandest.

 

Keskkonnaminister meenutab Raukase varasemat seisukohta

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus:

«Nabala piirkond on ilmselt üks kõige põhjalikumalt uuritud piirkondi Eestis, mida kinnitab ka Teaduste akadeemia looduskaitsekomisjoni juht Urmas Tartes. Pärast kaitseala moodustamise ettepanekut on seal tehtud viis ekspertiisi, lisaks üks põhjalik koondanalüüs.

Eksperdid on jõudnud tõdemuseni, et olemasolevatest harali asuvatest kaitstavatest aladest ei piisa, et kaitsta tundlikku veerežiimi ja sealseid taimi, loomi ja linde. Oluline on ala kaitsmine tervikuna.

Viimastel aegadel kaevandamist toetanud ja karstiala sootuks eitama asunud akadeemik Anto Raukasele kuulub varasemast ajast aga järgmine seisukoht: «[---] tegu on keeruka vetevõrgu karstialaga.

Üheks võimalikuks tulemiks võib olla unikaalse Nõiakaevu hävimine, kuivõrd maa-aluste jõgede kaudu tõmmatakse osa suurvett Tuhala jõest veel enne ära, kui see jõuab Nõiakaevu alla. Reaalsesse ohtu võivad sattuda ka maardla ümbruskonda jääva 16 küla elanike kaevud. Alanduslehtri mõju võib avalduda kuni 15 km raadiuses, kuhu jääb vähemalt tuhat üheperekaevu.»

Samal teemal

13.11.2014
Nabala-Tuhala looduskaitseala loomine sai valitsuse heakskiidu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee