Eesti uudised

Keskkonnaminister ei tarvitse Autorollo asjast puhtalt pääseda (28)

Juhan Haravee, 3. juuli 2014 07:00
TARATAGUNE KINNISTU: Kas Autorollo pankrotihaldurid kasutavad ära vihje, mille andis kohus, tuletades meelde keskkonnaministri maja ehitust? Foto: MARI LUUD
Harju maakohus andis Autorollo pankrotihalduritele vihje, kuidas äsja oma võitu tähistanud keskkonnaminister siiski taas kohtusse tirida – kui hagejad leiavad, et Keit Pentus-Rosimannus on alusetult rikastunud Autorollo OÜst saadud raha pealt, esitagu aga nõue.

Läinud nädala reedel rahuldas Harju maakohus osaliselt kõmulises Autorollo tsiviilasjas Rain Rosimannuse, Siim Roode ja temaga seotud firmade vastu esitatud nõuded. Nõuded keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannuse vastu jättis kohus rahuldamata.

See ei tähenda aga sugugi, nagu oleks kohtul kahe silma vahele jäänud tõendid, mis viitasid Autorollo OÜ arvelt välja võetud sularaha kasutamisele firma huvidega mitteseotud eesmärkidel.

Kohtuotsuse põhjendustes tuuakse välja Keit Pentus-Rosimannuse Viimsis asuva elamu ehitus.

Samal teemal

Äripäev kirjutas keskkonnaministri eramut puudutavas artiklis, et Autorollo OÜ eelmise omaniku Tiit Pohla sõnul andis ta oma kompanjonile, kelleks oli keskkonnaministri isa Väino Pentus, mitme aasta jooksul kuni miljon krooni, et see saaks pangale maksta tütre nimel oleva eramu laenumakseid.

Kinnisturegistri andmetel on Viimsi vallas asuvale Keit Pentus-Rosimannusele kuuluvale kinnitusele seatud 2005. aastal 2,47 miljoni krooni ehk ligi 158 000 euro suurune hüpoteek.

Kohtuotsuses mainitakse, et pankrotihaldurid pole Keit Pentus-Rosimannuse vastu antud alusel nõuet esitanud ning kohus ei saa ise omal algatusel tuvastada uusi hagi aluseid tunnistajate või menetlusosaliste vande all antud ütluste pinnalt.

Juhul, kui hageja hinnangul on kostja Keit Pentus-Rosimannus Autorollo OÜlt saadud raha tõttu alusetult rikastunud, tuleb hagejal esitada kostja vastu vastavasisuline eraldiseisev nõue.

Kostjal Keit Pentus-Rosimannusel peab aga olema võimalik esitada sellisele nõudele omapoolseid vastuväiteid ning tõendeid.

"Hetkel saan kommenteerida vaid nõnda palju, et kohtumenetluses kogutud tõendid viitavad tõepoolest asjaoludele, et võib olla alust täiendavate nõuete esitamiseks," ütles Õhtulehele kohtus hagejaid esindav vandeadvokaat Urmas Ustav advokaadibüroost Lextal.

"Pankrotihaldurid arutavad edasist tegevuskava pankrotitoimkonnaga ja seejärel otsustatakse järgmiste sammude astumine."

Keit Pentus-Rosimannus on märkinud, et talle kuuluvas majas elavad tegelikult tema vanemad ja vend.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee