Maailm

Nicolas Sarkozyd süüdistatakse korruptsioonis (1)

AFP/BNS/ÕL, 3. juuli 2014 07:00
MURES: Prantsuse eelmine president Nicolas Sarkozy lahkumas 15 tundi kestnud ülekuulamiselt. Foto: AFP / Scanpix
Prantsusmaa eelmise presidendi Nicolas Sarkozy suhtes algatati ametlik juurdlus. Teda süüdistatakse korruptsioonis ja kriminaaluurimise mõjutamises, teatas prokuratuur.

Otsus võeti vastu pärast Sarkozy küsitlemist, mis vältas 15 tundi järjest. Prantsusmaa seaduste kohaselt eeldab uurimise alustamine, et kahtlusaluse võimalikust süüst on kaalukaid tõendeid. Sarkozy on kõik süüdistused tagasi lükanud.

Prantsuse politsei pidas teisipäeval Sarkozy kinni, et teda korruptsiooniuurimise asjas küsitleda. Ta pääses ülekuulamiselt alles kolmapäeva öösel. Võimud pidasid esmaspäeval samas asjas kinni Sarkozy advokaadi Thierry Herzogi ja kaks kohtunikku.

Uurijad püüavad välja selgitada, kas Sarkozy püüdis Herzogi abiga takistada kohtumõistmist, hankides kahelt kohtunikult siseinfot ühe teise juurdluse käigu kohta.

Samuti on uurimisel, kas ekspresidendile vihjati seadusvastaselt, et tema mobiiltelefoni kuulatakse pealt seoses kahtlusega, et tema 2007. aasta valimiskampaaniat rahastas endine Liibüa diktaator Muammar Gaddafi.

Uurimine võib anda hoobi Sarkozy lootustele naasta tipp-poliitikasse enne 2017. aasta presidendivalimisi. Süüdimõistmisel ähvardab teda koguni kuni kümme aastat vanglat ja 150 000 eurot trahvi.

Samal teemal

19.11.2017
GADDAFI ON TAGASI! Saif al-Islam Gaddafi soovib saada Liibüa presidendiks
01.11.2014
Sarkozy on jälle poliitika edurivis
18.10.2014
Mees nagu karikatuur
01.06.2014
Politsei pidas Prantsusmaa ekspresidendi Nicolas Sarkozy kinni