Repliik

Urmas Kruuse | Vastandumine pole korrektne (8)

Urmas Kruuse, tervise- ja tööminister, Reformierakond, 2. juuli 2014, 17:39
Foto: TEET MALSROOS
Kui töötajate raha on kogutud töötukassasse hüvitiste maksmiseks, siis miks kasutatakse seda tööreformi elluviimisel hoopis puudega inimeste meditsiiniliseks teenindamiseks?

Tervise- ja tööminister Urmas Kruuse, Reformierakond: Töövõimereformi eesmärk on vähenenud töövõimega inimeste tagasitoomine tööturule, selleks neile võimaluste loomine. Vähenenud töövõime tähendab, et inimene ei saa tervise tõttu kõiki tööülesandeid täita. See võib juhtuda igaühega meist. Töövõime võib väheneda kroonilise haiguse süvenemisel (olgu selleks diabeet, südame-veresoonkonna haigus vmt) või näiteks õnnetuse tagajärjel. See tähendab, et ka inimene, kes on igati korralikult maksnud töötuskindlustushüvitist, vajab sellises olukorras abi. Seni jäi ta oma murega täiesti üksi. Seega vastandumine meie-nemad pole korrektne, sest nemad on meie ja vastupidi.

Uue metoodika alusel hakatakse hindama uusi süsteemi sisenejaid. Praegustel töövõimetuspensionäridel on määratud töövõimetus enamasti teatud kindla tähtajaga. Kui see läbi saab, pöörduvad nad töötukassa poole. Näiteks on inimesel määratud eelmisel aastal töövõimetus viieks aastaks. See tähendab, et aastal 2018 tuleb ta töötukassasse. Senikaua makstakse talle töövõimetuspensioni edasi nii nagu praegu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee