Foto: TEET MALSROOS
BNS 2. juuli 2014 15:18
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu kinnitas kolmapäeval organisatsiooni uueks juhiks endise ajakirjaniku ja Eesti rahvusringhäälingu (ERR) juhatuse liikme Hanno Tombergi.

EAS-i nõukogu esimehe Ahti Kuninga sõnul oli Tombergi valik nõukogu üksmeelne otsus.

"Tegemist on pikaajalise staažiga tippjuhiga, kes on tulemuslikult eestvedanud väärikaid organisatsioone. Kindlasti räägib Hanno kasuks tema kauaaegne majandusajakirjaniku ja meediajuhi kogemus ning osalemine avalik-õigusliku organisatsiooni tippjuhtimises," lisas Kuningas.

Hanno Tombergi sõnul on EAS-i juhtimine suur väljakutse, sest lähemate aastate jooksul peab EAS-ist saama veel rohkem klientidele suunatud organisatsioon, mis toetuste jagamise kõrval nõustab senisest enam ettevõtjaid.

"EAS peab olema Eesti ettevõtjatele esimene partner ideede elluviimisel ja seejuures keskenduma eelkõige ekspordivõimekusega ettevõtetele. EAS on teinud oma tööd hästi siis, kui 2020. aastal on Eestil rääkida rohkem edulugusid kui täna," nentis Tomberg.

Tomberg sõnas, et koos ettevõtlusorganisatsioonide ja teadusasutustega on oluline viia ellu ideed, kus rakendatakse uusi tootmistehnoloogiaid, kasutakse innovaatilisi lahendusi või luuakse uus tuleviku majandusharu.

Tema sõnul tähendab see tihedamat koostööd majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Arengufondi ja Kredexiga kombineeritud toetusmeetmete loomiseks.

Hanno Tombergil on ajakirjanduse magistrikraad Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnast. Muuhulgas on ta end täiendanud Rootsis ja Ameerika Ühendriikides majanduse ja rahvusvaheliste suhete alal.

Aastatel 2007 – 2014 töötas Tomberg Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse liikmena, enne seda Eesti Raadio uudiste- ja sporditoimetuse juhatajana, samuti TV3 uudiste, Eesti Päevalehe ja Äripäeva peatoimetajana.

Tomberg lahkus märtsis ERR-i juhatusest. Tema sõnul oli tagasiastumise peamiseks põhjuseks oli tüli juhatuse esimehe Margus Allikmaa ja sporditoimetuse juhi Marko Kaljuveeri vahel.