Laulu- ja tantsupidu

SKEEMID: laulu- ja tantsupidu muudab pealinna liikluskorralduse (1)

Toimetas Kaspar Käänik, 2. juuli 2014 14:57
Foto:
Laulu- ja tantsupeo liikluskorralduspartner AS Ühisteenused soovitab pealinlastel ja Tallinna külalistel aegsasti tutvuda peoga kaasnevate muudatustega liikluskorralduses. Laulu- ja tantsupeo tõttu on reedest pühapäevani Tallinna kesklinnas ja lauluväljaku ümbruses mitmed tänavad liikluseks suletud.

"Laulu- ja tantsupidu toob Tallinna tänavatele tuhandeid uusi liiklejaid – nii jalakäijaid kui autojuhte, kes pole harjunud pealinna liiklusega. Kahtlemata nõuab juuli esimene nädal liiklejatelt veelgi rohkem tähelepanu, sest kesklinna tavapärases liikluskorralduses on palju olulisi muutusi," ütles AS-i Ühisteenused parklate müügi- ja linnaparkimise juht Martin Tubalkain. 

Samal teemal

Liikluskorraldus Kalevi staadioni lähistel

· Kalevi staadioni lähistel on parkimine keelatud 29. juuni kella 12st kuni 6. juuli kella 15ni Võistluse tänaval staadioni sissepääsu ümbruses. Liiklus on suletud ning sõidukite parkimine keelatud (v.a korraldajate erilubadega sõidukid) Staadioni, Võistluse ja Püssirohu tänaval alates 2. juulist kella 7st kuni 6. juuli kella 14ni. Kalevi staadioni ümbruses saab parkida Võistluse tänava parklas, kuhu saab Filtri teelt ja läbi Toonela tänava. Samuti saab parkida ümberkaudsetel tänavatel, mis ei ole suletud.

· Võistluse tänav suunaga Filtri teelt Püssirohu tänavale muutub ühesuunaliseks, sissesõit on lubatud üksnes ürituse korraldusega seotud sõidukitele. Võistluse tänava viimasel lõigul on parkimine keelatud juba alates 29. juuni kell 12st kuni 7. juuli kell 15ni.

· Püssirohu tänav suunaga Võistluse tänavalt Juhkentali tänavale muutub samuti ühesuunaliseks ning sõit on lubatud üksnes ürituse korraldusega seotud sõidukitele.

· 4. juulil ajavahemikul kella 13st 22ni on Juhkentali tänav liikluseks suletud. 5. ja 6. juulil on Juhkentali tänav suletud kella 10st 14ni. Läbi Juhkentali tänava Liivalaia poole suundujad peaksid sel ajal kasutama liiklemiseks Tartu maanteed või Gonsiori tänavat.

· Rongkäiguks ettevalmistustega seoses on keelatud sõidukite parkimine alates 4. juuli kella 21st kuni 5. juuli kella 18.30ni Tõnismäe tänaval, Hariduse tänaval, Wismari tänava Toompuiestee ja Toompea tänavate vahelisel lõigul ning Roosikrantsi tänaval (Kaarli puiestee ja Roosikrantsi 15 vahelisel lõigul).

Liikluskorraldus Lauluväljaku lähistel

· 29. juuni kella 21st kuni 6. juuli südaööni on parkimine keelatud Kuristiku, Joa ja Oru tänavatel, parkida ei saa ka Oru hotelli ees olevas parklas.

· 3. juulil kella 7st kuni 6. juuli kella 20ni kehtib parkimiskeeld Pirita teel Russalka parklas ning Pirita tee kesklinnast väljuval suunal Vana-Pirita tee ja Pirita tee 20 vahelisel lõigul. Kõik Lauluväljaku vahetus läheduses olevad parklad on vaid laulupeoliste transpordi päralt.

Laulupeo ajal saab sõidukeid parkida Pirita teel, paralleelselt teele. Praktika näitab, et piki Pirita teed saab parkida 200-250 sõidukit. Samuti saab sõiduki jätta Valgele tänavale ja Smuuli tee ääres asuvasse parklasse.

· 4. juulil ajavahemikul kella 20st kuni 22ni on Laulupeo kontsertidega seoses avalikuks liikluseks suletud Narva maantee Pirita tee ja Turba tänava vaheline lõik (v.a ühissõidukid ja korraldajate erilubadega sõidukid). 5. ja 6. juunil on see lõik suletud kella 14st kuni südaööni ja kella 12st kuni 21ni.

Narva maantee liiklussulgude ajal saab sõita Piritale Lasnamäe kaudu ringiga. Lasnamäele suundujad peaksid sel ajal kasutama liiklemiseks Laagna teed või sõitma läbi Pirita tee Kose teele ning sealt edasi Narva maanteele.

Tasuta valvatavad jalgrattaparklad on avatud nii lauluväljaku kui Kalevi staadioni juures. Rattaparklad alustavad tööd tund enne proovi või etenduse algust, valve lõpeb tund pärast proovi või etenduse lõppu.

Kõigil tänavatel ja teelõikudel, kus seoses laulu- ja tantsupeoga liikluskorraldus muutub, on üleval ajutised märgid. Peo tipphetkedel on korraga väljas kuni 100 neoonrohelistes vestides AS Ühisteenused liiklusreguleerijat, kelle juhiste järgimine aitab liiklust sujuvana hoida. 

Laulu- ja tantsupeo liikluskorraldust puudutavat infot näeb ka internetiaadressil parkimine.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee