Eesti uudised

Häirekeskus uurib kiirabi jõudmist Naissaare põletusjuhtumile

Küllike Rooväli, 1. juuli 2014 07:00

15 KOMMENTAARI

t
To Proff/ 1. juuli 2014 23:04
Selles on sul õigus, et tegu oli Darvini preemia kandidaadiga, ei vaidle vastu. Paraku pääste korraldaja ei olnud sellest tegelasest palju targem, ehkki oli kaine. Paraku meite maal on nii, et kiirabi esmane prioriteet on narkarid, nendest vähe normaalsema kontingendiga olid lood nagu siin kirjeldatakse. Paraku oleks tegemist mitte oma lolluse tõttu lõkkesse kukkund tegelasega vaid näiteks kellegi infarktiga või insuldiga, siis sellise "operatiivse" käitumise korral oleks üks laip rohkem.
p
Proff/ 1. juuli 2014 20:47
Ennast lolliks joonud mees hüppab Naissaarel pea ees tulle. Teised seal ümber lakku täis ja kangelased pealegi. Kus ikka kiiresti tõmbasid välja lõkkest! Teised kõik süüdi? Kas selliste teiste süüdistamistega viimaks endid ei üritata päästa? Võib-olla polnudki see hüppamine nii vabatahtlik? Mina kutsuksin seltskonna enne seletusi andma kui üksikasjades kokku jõuavad leppida.. Raske kehavigastuse tekitamine ühise joomingu käigus? Tapmiskatse?
k
kõigile--kõigile-kõigile/ 1. juuli 2014 19:36
Igaühega võib juhtuda õnnetusi olgu purjus või kaine.
Põhiseaduse §12 sätestab: Kõik on seaduse ees võrdsed. Kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.
Rahvusliku, rassilise, usulise või poliitilise vihkamise, vägivalla ja diskrimineerimise õhutamine on seadusega keelatud ja karistatav.
Tervishoiukorralduse seadus §5 sätestab: Igal Eesti Vabariigi territooriumil viibival inimesel on õigus vältimatule arstiabile. Vältimatu on arstiabi olukorras, kus selle edasilükkamine ohustab otseselt inimese elu või tervist.
Päästeseaduse §5: Häirekeskuse ülesandeks on: Euroopa ühtsele hädaabinumbrile 112 saabunud hädaabikõne või muul viisil saabunud teate vastuvõtmine ja töötlemine, ohuhinnangu ning väljasõidukorralduse andmine Päästeametile ja kiirabiteenuse osutajale päästetööks, demineerimistööks ja kiirabiteenuse osutamiseks (edaspidihädaabiteate menetlemine) ning teate edastamine Politsei- ja Piirivalveametile.
Üle jaanitule hüppamine on igivana traditsioon. Politsei prioriteedid ei olnud paigas, logistika logises.
Teadmiseks, et Naissaar kuulub Viimsi valla alla ja Aegna saar kuulub Tallinna linnale.
2003. aastal kaaluti Aegna ja Naissaare vahetust Tallinna ja Viimsi valla vahel. Sinna see asi jäi.
Enne kui hakkate kannatanut nüpeldama mõelge veidi. Mis te siis ütleks kui oleksite ise põletushaavade või luumurdudega tunde abi ootamas?
Mis on siis sellel pildil valesti?
a
A.H., to kaater/ 1. juuli 2014 19:17
Kas see on ka ajakirjaniku bläkk, et PVL 101 seisis Naissaare lähedal ankrus, ja ei teadnud asjast midagi? Kas ka see oli ajakirjaniku bläkk, et lähedamal, kui Viimsis polnud ühtki vaba pääste või piirivalve alust? Kas ka see oli ajakirjaniku bläkk, et Viimsi oma kiirabi asemel, oodati pooltundi Tallinna auto saabumist? Hüva, kui lähemalt tõesti polnud abi võtta, kui Viimsist, siis oleks pidanud päästjad kohe startima patsiendi järgi tohtoreid ootamata, ja viima ta Hundipea sadamasse, kus oleks reanimoobil vastas. Oleks võidetud umbkaudu tund aega. Aga mis parata, logistikuks saavad tööle ainult need isikud, kellel loogika puudub täielikult. Ime et see reanimoobil veel kuskile Pärnu või Narva ei saadetud, et sealt siis teekonda Naissaarele ja tagasi võtta. ;)
k
kaater/ 2. juuli 2014 17:21
ei see ei olnud ajakirjaniku bläkk. nii mõnigi asi oleks võinud teisiti orgunnitud olla jne. kuid viitasin praegu just sellele , et solki püüti valada täiesti süüdimatult, arvestamata Marinetrafficus oleva aja erinevusega. seega, ära kaldu teemast kõrvale!
k
kaater/ 1. juuli 2014 16:45
Millegi pärast ei võta täna kommentaarumis enam sõna "teadjad", kes sündmuse esimese artikli puhul surmkindlalt väitsid , et smal ajal kui õnnetus juhtus tegi "Merelõvi" lõbusõitu, vedas tuttavaid joodikuid jms ! Kui on selgunud et eelmine artikkel oli ajakirjaniku täielik bläkk ja polegi enam põhjust politseid/piirivalvet sõimata pole ka kommentaare enam.
t
Torkab silma/ 1. juuli 2014 10:32
Peale häirekeskusest info saamist 00:48 olid Viimsi vabatahtlikud valmis välja minema 5 min pärast: 00:53
Reanimobiil sai väljakutse alles 00:58 ja väljus Mustamäelt minut peale seda kui Viimsis kiirpaat juba valmis ja ootas!
Kiirpaat tegi head tööd ja tõepoolest kaeti Naissaare - Rohuneeme ots 10min. Arusaamatuks jääb aga tõesti miks linna ei lastud tuua lähemale kui juba sellisele paadivalikule mindi.
l
Laine Mylgas/ 1. juuli 2014 10:15
s
Stop!/ 1. juuli 2014 10:02
Kas seda ka uuritakse,et mitu tundi ta jõi ja kui suure koguse alkoholi,ostnud poest parem kanamune ning praadinud neid selle asemel kui tuleriidal enda omi praadima hakkas?! Ükskõik millise eriala peal me ka ei tööta,oleme ühtemoodi inimesed kõik,edaspidi tuleb siis alkohol jaanitulel üldse ära keelata,et ei tehtaks ülearuseid lollusi!!!
p
praegu ei puutu asjasse/ 1. juuli 2014 11:15
ei joomine, munade praadimine ega jaanituli. Asi on abi kättesaadavuses. Seal oleks purjus mehe asemel võinud olla näiteks laps kes omale kuuma vee kaela tõmmanud, vms. Abi oleks ikkagi 2,5 tunni pärast tulnud. Vaevalt sinagi eluaeg purukaine ja ideaalselt käituja oled olnud. Äkki see oligi tollel mehel esimene kord napsu võtta....Jobud targutajad.

k
kroku/ 1. juuli 2014 10:00
oleks olnud tegemist ägede allergia, infarkti, või sisemine verejooks, oleksid praegust matused
t
tegelikult/ 1. juuli 2014 09:38
Ma ei saa aru kasutajast "ikka". Kus on siin mingisugunegi tatipritsimine? Nii ongi ju -täiskasvanud inimene peab omi riske ise kaaluma. Kui viibida allakäinud meditsiiniteenusega riigis, kohas kus kiirabi kättesaadavus on minimaalne, siis on tark mitte eksperimenteerida.
Väljendi "tatti pritsima" kasutamine pigem osutab, et kasutaja"ikka" sooviks maskeeruda moraalse enamuse selja taha kuulumaks õigete sekka. Ju ta usub, et see fraas on moraali ja middle-of-the-road'i tunnus.
t
teemast / 1. juuli 2014 14:02
ei taha rääkida, siis poeme iga ettekäände taha... Aga kui oleks samas seisus teie oma laps, kas siis tuleks sama laul?
t
taiesti loll mees / 1. juuli 2014 09:07
uhe lolli parast nii palju jama . Kas see mees ei teadnud lokest midgija kaitus nagu vaike tita ? No sai mis tahtis need armid jaavad talle igaveseks malestuseks oma lollusest . Kui veel teeb siis saab teispoolsusse minna vabalt
i
ikka/ 1. juuli 2014 09:10
veel ei taha tati pritsimist lõpetada või?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee