Maailm

Saksa kohus saatis Leedu tudengineiu mõrvari eluks ajaks vangi (18)

Aadu Hiietamm, 30. juuni 2014, 07:00
KATKENUD ELUTEE: Särasilmne Gabrielė (20) suundus mullu augustis Vilniuses asuva Mykolas Romerise ülikooli soovitusel mullu augustis üheks semestriks õppima Mannheimi ülikooli. 3. oktoobri õhtul ristus kena väiksekasvulise neiu tee bulgaarlase Emiliga, kes võttis temalt elu. 27. juunil mõistis Mannheimi maakohus ohtliku seksuaalmõrvari eluks ajaks vanglasse. Foto: Mannheimi politsei
Saksamaal Mannheimis avastas pudelikorjaja mullu 4. oktoobri õhtul ühe viadukti alt noore nägusa naise vägivallatunnustega surnukeha. Seksuaalmõrvari ohvriks oli langenud Leedu vahetusüliõpilane Gabrielė. Läinud reedel mõistis Mannheimi maakohus kurjategijale eluaegse vanglakaristuse, vahendab RTL.

Mannheimi politsei moodustas 20aastase Gabrielė mõrvari leidmiseks esmalt 20liikmelise erikomisjoni, mis hiljem suurendati 60liikmeliseks. Mõrvari leidmiseks kulus 15 päeva.

Selleks osutus 41aastane bulgaarlane Emil, kes tunnistas oma süüd alles 22. mail kohtus. Emil oli saabunud Saksamaale tööle mullu aprillis. Bulgaariast vastati Saksa politsei järelepärimisele, et kodumaal oli Emil 16 aastat vangis istunud.

Muu hulgas oli tema hingel kaks vägistamist. Emil on olnud ka abielus ning tal on Bulgaarias kaks last.

Läks Saksamaale Erasmuse vahendusel

Samal teemal

Põhja-Leedu väikelinnast Naujoji Akmenėst pärit Gabrielė alustas programmi Erasmus vahetusüliõpilasena psühholoogiaõpinguid Saksamaal Mannheimi ülikoolis mullu 20. augustil. Neiu õppis kolmandal kursusel ja Mannheimi ülikoolis iseloomustati teda kui väga head üliõpilast.

Ta jäi kadunuks 3. oktoobri õhtul. Saksamaal tähistati tol päeval rahvuspüha ning Mannheimis toimus sel puhul palju pidulikke üritusi. Politsei selgitas välja, et 3. oktoobri õhtul käis Gabrielė ülikooli tudengikinos vaatamas Saksa mängufilmi "Oh Boy".

Neiu lahkus kinost kella 21.30 paiku. Lühim tee ülikoolist Jungbuschi linnosas asuvasse ühiselamusse läks just Kurt Schuhmacheri viadukti alt, kust neiu surnukeha järgmisel õhtul avastati. Politsei arvas, et Gabrielė oma mõrvarit ei tundnud ning teed ristusid tol saatuslikul õhtul või ööl juhuslikult.

Kuna neiu surnukehalt avastati mõrvari spermajäljed, siis otsustas politsei võtta DNA-testi tegemiseks süljeproovi kõigilt tol saatuslikul õhtul tudengikinos olnud noormeestelt. Samuti kontrolliti mehi, kes käivad viadukti all narkootikume pruukimas.

Politsei võttis esialgu süljeproovi umbes 400 mehelt, kuid kurjategijat nende seas ei olnud.

Kurjategija DNA oli andmepangas olemas

Mannheim asub Baden-Württembergi liidumaal. 17. oktoobril selgus, et Gabrielė mõrvari DNA on naaberliidumaa Rheinland-Pfalzi andmepangas juba olemas.

Nimelt oli üks u 180 sentimeetri pikkune hoolitsetud välimusega mees rünnanud 10. augustil Speyeris 48aastast naist.

Viimane osutas tugevat vastupanu ning kurjategija võttis kaasa ohvri käekoti ning põgenes. Kähmluse tagajärjel jäi mehest maha DNA, samuti suutis ohver teda võrdlemisi hästi kirjeldada.

17. oktoobri õhtul ründas kurjategija uuesti. Seekord Mannheimist 30 kilomeetri kaugusel asuvas Grünstadtis, mis asub samuti Rheinland-Pfalzi liidumaal.

Ta tungis kallale 13- ja 17aastasele tüdrukule. Nendest vanem kaitses end kääridega. Tal õnnestus kurjategijat vigastada ning too põgenes.

19. oktoobri õhtul kell 17.30 klõpsatasid käerauad kurjategija randmete ümber kinni. Politseinikud tabasid ta ühes Grünstadti korteris. Vastupanu mees ei osutanud. Korterist leiti ka Mannheimis tapetud Gabrielė nutitelefon ja mälupulk, samuti 3. oktoobril Mannheimis kell 22.21 ostetud rongipilet Grünstadti.

Kahtlusaluselt võeti kohe pärast kinnipidamist ka süljeproov ning 20. oktoobril selgus, et tegemist on Gabrielė mõrvariga. Seda kinnitas ka Stuttgardis tehtud DNA-test. Sama mees oli rünnanud ka 10. augustil Speyeris 48aastast naist ning 17. oktoobril Grünstadtis kahte tüdrukut.

Emil eitas ülekuulamistel Gabrielė tapmist, kuid ta süü tõestasid selged asitõendid. Mannheimi tuli Emil saatuslikuks kujunenud 3. oktoobril külla seal elavale vennale.

Emil tunnistas alles kohtus, et oli esmalt kägistanud Gabrielėt tema enda salliga ning siis juba elutu keha põõsastesse tassinud ja seal seda seksuaalselt kuritarvitanud, vahendab morgenweb.de.

Advokaadi sõnul oli tahtnud Emil ohvrilt vaid telefoni röövida ning tapmine juhtunud kogemata. Samuti ei olevat vägistamist toimunud, Emil olevat vaid spontaanselt Gabrielė kohal onaneerinud.

Seetõttu pani advokaat ette, kohus võiks piirduda vaid 14aastase vanglakaristusega.

Kohus leidis siiski, et Emil on eriti ohtlik seksuaalkurjategija, kes tuleb elu lõpuni ühiskonnast isoleerida. Lisaks tuleb Emilil maksta Gabrielė perekonnale 5000 eurot valuraha.

22. aprillil alanud kohtuprotsessi mitmel istungil osalesid ka Gabrielė 45aastane ema ja 23aastane vend.

Kohtuotsuse väljakuulutamisel viibisid mõlemad siiski Leedus, seetõttu saatis nende huve esindanud advokaat Sabrina Hausen kohe pärast otsuse väljakuulutamist Gabrielė vennale SMS-i. Vastus tuli kiiresti. Vend teatas, et perekond on kohtuotsusega rahul ja loodab, et saab edaspidi rahulikult elada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee