Eesti uudised

Rain Rosimannus Autorollo kohtuotsusest: avalikkuse ootused said rahuldatud (29)

Juhan Haravee, 30. juuni 2014 07:00
KUI OLI VEEL PEOMEELEOLU: Päev enne otsust USA saatkonna vastuvõtul: «Peaasi et nad Keidu vastu esitatud hagi ei rahuldaks,» loodab võimupartei «hall kardinal» Rain Rosimannus šampanjat degusteerides. Foto: MATI HIIS
"Küllap oli nende eesmärk mulle inimlikult võimalikult palju haiget teha ja vaadata, kaua üks naisterahvas sellisele survele vastu peab," hindab keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus eelmisel nädalal esialgse lahenduseni jõudnud Autorollo kohtuasja, lubades toetada oma meest Raini otsuse edasikaebamisel.

Reedel rahuldas Harju maakohus osaliselt Rain Rosimannuse, Siim Roode, MAQS Law Firm Advokaadibüroo OÜ ja OÜ Roode & Partnerid vastu esitatud ligi 600 000 euro suuruse hagi.

Samal teemal

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannuse abikaasat ähvardab esimese astme kohtuotsuse jõustumisel 135 568-eurone nõue, mis tuleb maksta Autorollo pankrotipessa solidaarselt kaaskostjatega. Kohus jättis täielikult rahuldamata hagi Keit Pentus-Rosimannuse vastu.

Juba järgmisel päeval saatis Rain Rosimannus avalikkusele mahuka selgituse, millega kohtuvaidluse osaliselt kaotanud Rain Rosimannus rahul on ja millega mitte. Muidugi tundis reformierakonna halliks kardinaliks peetav Rain Rosimannus rõõmu, et tema ministrist abikaasal õnnestus kohtu abil hagejate seatud lõksust pääseda.

"Mul on väga hea meel, et Keidu osas õiglus võidutses – oleks olnud täielik nonsenss, kui tütrelt oleks talle tundmatute tegelaste kasuks raha välja mõistetud üksnes oma isaga suhtlemise pärast," teatas Rain Rosimannus avalikus pöördumises.

"Keidul pole olnud kogu selle looga üldse mingit pistmist ja see on olnud algusest peale selge isegi vastaspoole advokaatidele. Keidu nime mängu toomine on olnud lihtsalt üks osa vastaspoole küünilisest taktikast."

Rosimannuse väitel on tal kogu looga pistmist olnud vaid nii palju, et tema äi Väino Pentus on temalt kui pereliikmelt mõnel harval korral abi küsinud.

"Mul on tunne, et kohus on läinud minu osas kergema vastupanu teed ja teinud vastaspoole pika meediakampaania surve all mehhaaniliselt keskmise otsuse, millel õigluse ega õigusega liiga palju pistmist pole," väitis Rosimannus kohtuotsuse teda puudutava osa kohta, leides, et see on poliitiline, et rahuldada avalikkuse ülesköetud ootusi.

Kohtuotsust kiirelt üksipulgi arvustada võtnud Rain Rosimannus teatas, et kaebab esimese astme kohtu lahendi kindlasti edasi, sest tema meelest on tegu ilmse ülekohtuga.

Raini ministrist abikaasa Keit Pentus-Rosimannus on juba teatanud, et ei kavatse oma meest tema võitlus(t)es hüljata.

"Olen oma isale ja tema ettevõtmistele alati head soovinud ja pöialt hoidnud, aga mul ei ole olnud kunagi võimalik vastutada nende otsuste ja valikute eest, mida minu isa või ükskõik kes teine täiskasvanud ja iseseisev inimene teinud on."

Keskkonnaministri sõnul ei kavatse tema abikaasa juhul leppida poolteiseaastase avaliku survestamise järel tema suhtes tehtud ebaõiglase ja õiguslikult mõistetamatu otsusega.

Pentus-Rosimannuse sõnul ei saa ta ilmselt kunagi teada, mida taotlesid need inimesed, kes teda sellesse vaidlusse tõmbasid.

"Küllap oli üks nende eesmärke mulle inimlikult võimalikult palju haiget teha ja vaadata, kaua üks naisterahvas sellisele raskele survele vastu peab," märkis minister, kinnitades, et kogu protsess on teinud teda vastupidiselt oponentide eesmärkidele tugevamaks.

"Kes teab, mille eest neile lõpuks tänu võlgnen," ütles Pentus-Rosimannus.

Kõmuline kohtuvaidlus

  • 2011. aasta kevadel kuulutati välja keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannuse isale Väino Pentusele kuulunud transpordiettevõtte OÜ Autorollo pankrot.
  • 2012. aasta lõpus esitasid Autorollo pankrotihaldurid ligi 580 000 euro suuruse tsiviilhagi reformierakondlasest keskkonnaministri Keit Pentus-Rosimannuse, tema abikaasa Rain Rosimannuse ja perekonda asjaajamisel aidanud advokaat Siim Roode ning tema osalusega ettevõtete Roode & Partnerid ning MAQS Law Firm Advokaadibüroo vastu.
  • Hageja hinnangul on kostjad süüdi Autorollo võlausaldajate kahjustamises ning ettevõttest vara väljaviimises.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee