Eesti uudised

FOTOD: Klaas kinkis Munale klaasmuna (4)

Ago Pärtelpoeg, 29. juuni 2014 20:56
Foto: Ago Pärtelpoeg
Tartu linnapea Urmas Klaas kinkis aktiivsele linnakodanikule Jaan Munale Tartu linna päeva puhul klaasmuna.

Üle 25 aasta Tartu Leivakombinaadis elektrikuna töötanud Jaan Muna, kes juba palju aastaid võtab osa peaaegu kõikidest linnas toimuvatest sündmustest, saabus n-ö halba aimamata ka täna hommikul kell 10 raekoja platsil alanud kohtumisele linnapeaga, kus rahval oli võimalus linna kulul pisut keha kinnitada ja meeriga juttu ajada.

Jaan Muna, kes täna esimeste hulgas kohal ei olnud, vaid saabus alles pool tundi pärast ürituse algust, oli ilmselt päris üllatunud, kui rahvas teda hõisetega tervitas ja linnapea koos volikogu esimehe Aadu Mustaga talle rõõmsalt vastu tõttasid. Nimelt oli neil aktiivsele kodanikule kaasas üks kingitus. Rahva vaimustunud heakskiidu saatel andis Urmas Klaas Jaan Munale üle klaasist muna, millele oli maalitud tekst "Tartu kodanikuaktiivsuse klaasmuna".

Jaanil on alati kombeks ka omalt poolt asjaosalistele midagi kinkida ja seekord said linnaisad tema käest šokolaadist kuldmedali. Kui Jaan sai lõpuks mahti lauda istuda, selgus, et kõik koogid olid külaliste poolt nahka pistetud ja linnapea loovutas Jaanile oma koogi, mille kallale ta polnud jõudnud veel asuda.

Päeva lõpul pidi Tartu Elektriteatris näidatama ka Muna-Jaanist vändatud dokumentaalfilmi, kuid kohaletulnute kurvastuseks teatas korraldaja, et arvuti kõvaketas läks õhtale ja filmi täna näidata ei saa. Ehk läheb selle filmiga mõni teine kord paremini.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee