Eesti Lennuakadeemia ÜlenurmelFoto: Margus Ansu / Postimees
Toimetas Kristin Aasma 27. juuni 2014 19:19
Lennunduse erialad pakuvad jätkuvalt noortele huvi. Eesti Lennuakadeemias on hetkeseisuga populaarseimateks lennuliiklusteenindus ja õhusõiduki juhtimine.

Piloodiks ja lennujuhiks pürgijaid on igal aastal olnud teiste erialade huvilistest enam, edastas Eesti Lennuakadeemia turundus- ja kommunikatsioonijuht Eelika Tootsi. Sellel aastal on tänase päeva seisuga lennujuhi amet isegi õhusõiduki juhtimisest populaarsemaks osutunud. Lennuliiklusteeninduse erialal on konkurss ühele kohale pärast esimest kandideerimisnädalat 9,17 avaldust kohale.

Nädalaga laekunud avalduste koguarv on pisut väiksem kui eelmisel aastal. Selle põhjuseks on asjaolu, et esimest aastat saab kandidaat esitada kaks avaldust varasema kolme asemel.

Lennuakadeemia õppeprorektor Anu Vare ütles, et noored võiksid julgemalt proovida kandideerida ka õhusõidukite inseneriks ning side- ja navigatsioonisüsteemide spetsialistiks, kuna nendel erialadel on tööpõld hetkel laiem.

Eesti Lennuakadeemiasse saab sisseastumisavaldusi esitada kuni 3. juulini. Vastuvõtt toimub viiel erialal: lennuliiklusteenindus, õhusõiduki juhtimine, lennunduse side ja navigatsioonisüsteemide käitamine, lennundusettevõtte käitamine ning õhusõiduki ehitus ja hooldus.

Sisseastumiseks on nõutud kaks riigieksamit (v.a lennuliiklusteenindus) ning vaja on sooritada sisseastumiseksam. Lennuliiklusteeninduse ja õhusõiduki juhtimise erialal toimuvad lisaks ka kutsesobivustestid ning tervislik sobivuse kontroll.