Eesti uudised

Rosimannus: Autorollo kohtuotsusel pole õiglusega palju pistmist (42)

BNS, 27. juuni 2014 17:03
Foto: Teet Malsroos
Reformierakonna poliitiku Rain Rosimannuse sõnul ei ole Harju maakohtu reedesel otsusel Autorolli pankrotikaasuses õiglusega palju pistmist, samas avaldas ta heameelt, et kohus jättis rahuldamata hagi tema abikaasa, keskkonnaministri Keit Pentus-Rosimannuse vastu.

"Mul on väga hea meel, et Keidu osas õiglus võidutses - oleks olnud täielik nonsenss, kui tütrelt oleks talle tundmatute tegelaste kasuks raha välja mõistetud üksnes oma isaga suhtlemise pärast. Keidul pole olnud kogu selle looga üldse mingit asjassepuutuvat pistmist ja see on olnud algusest peale selge isegi vastaspoole advokaatidele. Keidu nime mängutoomine on olnud lihtsalt üks osa vastaspoole küünilisest taktikast," rääkis Rosimannus.

Samal teemal

Tema sõnul on tal endal olnud kogu looga pistmist üksnes sedavõrd, kuivõrd tema abikaasa isa, Väino Pentus temalt kui pere liikmelt üksikutel kordadel inimlikku abi küsis. "Mul on tunne, et kohus on läinud minu osas sedakorda kergema vastupanu teed ja teinud vastaspoole pika meediakampaania surve all mehhaaniliselt keskmise otsuse, millel õigluse ega õigusega liiga palju pistmist pole. See on pigem poliitiline kui õiguslik otsus, et avalikkus pärast pooleteistaastast massiivset ootuste kütmist rahule jääks," ütles Rosimannus.

Ta kinnitas, et kaebab maakohtu otsuse edasi, "sest tegu on minu suhtes ilmse ülekohtuga ja õigusruumi seisukohalt üsna ettenägematute tagajärgedega otsusega".

"Selle otsuse valguses ei saa edaspidi rahulikult magada enam ükski Eesti inimene, kelle lähituttavate hulgas on mõne ettevõtte juhatuse liige. Selle otsuse analoogia põhjal võidakse nad kõik teha vastutavaks asjade eest, millele neil pole olnud mingit mõju ja üksnes selle pärast, et nad viisid oma sugulase või sõbra autoga tööle, soovitasid leheloo või kuuldu põhjal neile mõnd spetsialisti, aitasid neil tõlkida paari lauset või abistasid exceli tabelis valemite kokkupanemisega," rääkis Rosimannus.

Keskkonnaministri Keit Pentus-Rosimannuse isa Väino Pentuse transpordifirma Autorollo pankrotikaasust arutanud Harju maakohus ei rahuldanud hagejate nõuet Pentus-Rosimannuse vastu, küll aga tuleb teistel Autorolloga seotud isikutel, sealhulgas ministri abikaasal pankrotipessa raha maksta.

Maakohtu otsuse resolutsioonist ilmneb, et kohus jättis hagi kostja Keit Pentus-Rosimannuse vastu täielikult rahuldamata, samas mõistis kostjatelt Siim Roodelt, Rain Rosimannuselt, MAQS Law Firm Advokaadibüroo OÜ-lt ja OÜ-lt Roode & Partnerid hageja esimese nõude osaliseks rahuldamiseks hageja kasuks solidaarselt välja 135 657,98 eurot. Sellest 120 052,41 eurot on põhinõue ning 15 605,57 eurot on kohtulahendi tegemise päevaks issenõutavaks muutunud viivis.

Ühtlasi mõistis kohus Roodelt ja MAQS Law Firm Advokaadibüroo OÜ-lt hageja erinevate nõuete katteks välja 21 501 eurot ning tulevikus sissenõutavaks muutuv viivis 19 028 euro ulatuses.

Roodelt, MAQS Law Firm Advokaadibüroo OÜ-lt ja OÜ-lt Roode & Partnerid peavad veel tasuma hagejale erinevate nõuete katteks 16 776 eurot, millele lisandub 14 845 eurot tulevikus sissenõutavaks muutuva viivise katteks.

Veel tuleb Rain Rosimannusel tasuda hagejalke 181,84 eurot ning lisaks ka 160 eurot tulevikus sissenõutavaks muutuva viivise katteks.

Kostja Keit Pentus-Rosimannuse menetluskulud jättis kohus hageja kanda, ülejäänud poolte menetluskuskulud jäävad aga poolte endi kanda ning kolmandate isikute menetluskulud nende endi kanda.

Kohtuotsusele võib esitada apellatsioonkaebuse Tallinna ringkonnakohtule 30 päeva jooksul alates kohtuotsuse kättetoimetamisest.

Autorollo pankrot kuulutati välja 2011 aastal. 2012. aastal esitas pankrotitoimkonna kontrolli alla liikunud Autorollo ligi 580 000-eurose tsiviilhagi Keit Pentus-Rosimannuse, Rain Rosimannuse ja advokaat Siim Roode ning Roode osalusega ettevõtete Roode & Partnerid ning MAQS Law Firm Advokaadibüroo vastu.

Hageja näeb neil süüd Autorollo võlausaldajate kahjustamises ja ettevõttest vara väljaviimises.

Kohus vabastas hagist eraisiku pankroti läbimise tõttu ministri isa Väino Pentuse, kellele Autorollo kuulus. Protsess algas mullu juunis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee