Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: kuidas mõõta emaarmastust?

Mariann Kaasik, 27. juuni 2014, 17:45

14 KOMMENTAARI

k
K2t/ 28. juuni 2014, 15:39
Ilmselt lüüakse mind siin kohe risti, aga see selleks. Olen poolteist aastat last üksi kasvatanud ja ei kujutaks elu ilma temata ette. Aga peale lapse saamist ei jää elu ometi seisma. Meeleldi jätan lapse vanavanemate või enda vanavanemate juurde hoida. Ja see omakorda ei muuda meie vahelisi suhteid, armastust või sidet. Olen eelkõige naine ja siis ema. Sest nii kaua, kui ma ei tunne ennast täisväärtuslikuna, ei suuda ma keskenduda 100% lapse kasvatamisele ja emaks olemisele. Ja see omakorda ei tähenda, et kogu töö teeksid ära minu eest teised. Kord-kaks kuu jooksul väljas käia ei ole mitte mingi patt. Ja need, kes nii kiivalt teisi materdavad ja rongaemadeks tituleerivad, peaksid ise kord kuus ehk end tuulutama.
d
dfgdvc/ 28. juuni 2014, 13:01
Ema armastuse viimane tase on see kui ei lubata välja üldse minna kartes õnnetusi.
i
I täpp/ 28. juuni 2014, 11:06
Blogija vajaks hädasti keele- või kirjakursust. Või siis pädevat keeletoimetajat.
Nii konarlikust sisukokkuvõttest annab läbi murda :(
Oma blogis kirjutab ta, et last hoiab enamasti vanaema, ju siis on kehva tagasisidet saanud.
See selleks. Oma kogemustest võin öelda, et mul on olnud rahulikud ja toredad lapsed, pole olnud vaeva nende kõrvalt oma tegemisi teha.
Vajadusel saab jätta isa hoolde, kui abikaasaga koos väljas käia, siis on abiks tore tuttav või vanavanemad.
Reisidel ikka perega koos.
See aeg on tegelikult nii lühike, mil lapsed meie vastutusel on ja igal juhul on lapse heaolu sel ajal esikohal.
x
xxx/ 28. juuni 2014, 10:50
Andke mulle andkes, aga kes krt.. on Mallukas? Haigemat nime annab alles välja mõelda.. :)) Arvestades nime, kasutab ka kindlasti väljendeid: mässud ja pässud ja kukununnutibu :)))
p
Prioriteedid/ 28. juuni 2014, 09:04
Laps on suurim õnn maailmas, elu kingitus. Normaalne oleks oma käimisi lapsega jagada, minna kohtadesse ja üritustele, kuhu saad lapse kaasata. Teha asju KOOS. Nii kasvate lapsega kokku ja sellist sidet ei lõhu miski. Need väikesena sõbrannade ja vanavanemate hoida olnud lapsed ongi need kaubakeskustes jõlkujad, sest vanematel pole õigel ajal olnud tahtmist ennast jäägitult lapsele pühendada ja lapsel pole hiljem enam vanemate ja pere ühistegevuse vastu mingit huvi. Selline laps on hinges üksildane ja kompenseerib seda suvaliste sõpradega hulkudes.
k
Kas sa oled kukkunud??????/ 28. juuni 2014, 14:16
Mind hoidis väiksena vanaema kui vanemad kuskil väljas käisid vahepealt. Samas käisime kogu perega ka väljas. Ja mina pole MITTE KUNAGI jõlkunud kaubanduskeskustes!!!! Ja samuti annan mina hetkel oma last ämmale vahepeal hoida. Näiteks käisin Alen Veziko kontserdil, mul oli väga tore seal olla. Oma väikest aastast last ei oleks ma sinna viinud! Sest see ei ole lapse koht!!!!!Temaga käin ma mängutubades, mänguväljakutel ja lihtsat jalutamas. Ja kui vanemaks saab, võtame rohkem asju koos ette. See kui laps on paaril korral oma vanavanematega ei lõhi sidet tema vanematega. Laps peab ka oma teisi pereliikmeid armastama mite vaid oma emmet-issit!!!!
a
autorile/ 28. juuni 2014, 08:54
Lapse huvid ja vajadused peaksid küll emme pidudest ettepoole jääma, vastasel juhul sa oma last ei väärigi.
q
QQ/ 28. juuni 2014, 08:35
Esimesed 3 aastat peab ema olema lapsele lähedal. Kogu aeg! Ja oma jooksmised joostakse ära enne laste sündi. Milleks üldse lapsi saada, kui nendega olla ei taheta ja väärtushinnanguid paika ei seata?
Olen 4 lapse ema ja tean, kui kurnavad on magamata ööd ja mis tunne on, kui ei saa süüa või pesema, sellegipoolest ei igatse ma kuhugi peole nende kõrvalt. Magada saab ka niii, kui keegi teine lapsega teises toas tegeleb...
M
.../ 27. juuni 2014, 18:52
Mulle väga meeldivad need emad, kes hambad ristis igalepoole oma lapsi veavad. Nt kuskile lärmi ja suitsu sisse, sest issakesene, kuidas ma teda mujale jätan!!!

M
.../ 27. juuni 2014, 18:52
Mulle väga meeldivad need emad, kes hambad ristis igalepoole oma lapsi veavad. Nt kuskile lärmi ja suitsu sisse, sest issakesene, kuidas ma teda mujale jätan!!!
m
M/ 28. juuni 2014, 13:28
Nojah, noort ema ennast kisub ju vastupandamatult lärmi ja suitsu sisse lõōgastuma.
k
K./ 27. juuni 2014, 18:24
Nii palju, kui on inimesi, nii palju ka erinevaid arvamusi. Kõigile ei saagi meeldida ja kõigile ei peagi meeldima. Piisab sellest, et ema, laps ja isa oleksid õnnelikud. Inimesed on erinevad ja neil on ka erinevad vajadused. Mida vähem võõraste inimeste arvamus korda läheb, seda lihtsam on elada ja kindlasti ka seda õnnelikum on inimene.
m
mina/ 27. juuni 2014, 18:07
Kõige hullem on minu arust hoopis see, et sa ei saa midagi teha, et mitte 24/7 ema olla, kuna sul pole last kuhugi panna ja raha lapsehoidjat ka palgata pole. Mul on 8.kuune tütar ja mul pole olnud, ei ühti vabad ööd, ega ühti vabad päeva, kuigi ma seda väga väga tahaksin. Mees lihtsalt ei tegele lapsega, mehe ema ka sujuvalt keeldub koguaeg lapse hoidmisest ja mu enda ema on haige ja ei jõua lihtsalt hoida. Ja ongi selline olukord, et olen üleni emaks olemise alla matunud, õhtul ei jõua isegi peseme minna ega süüa.
k
k/ 27. juuni 2014, 18:17
Oleks aeg siis vist rääkida lapse isaga, et mis põhjustel tema keeldub lapsevanem olemast. Kas oli ikka kahepoolselt oodatud maimuke?
Aga puhkust on igal juhul vaja, äkki leiad mõne sõbranna või toreda sugulase teisest linnast ?
Sa oled väga tubli, et kõigega ise hakkama saad ja sa teed seda kõike ju oma lapse nimel, ära seda unusta.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee