Foto: Aimee Song
Piia Õunpuu 27. juuni 2014 11:01
Meesteriided naistemoena pole mingi uus moeröögatus. Coco Chanel „leiutas" selle juba eelmise sajandi alguses, aga praegu tundub mulle, et see stiil hakkab aina enam tagasi tulema. Naistemoes valitseb stiilne minimalism, mis laenab siit ja sealt ka meeste poole pealt.

Loomulikult ei tähenda see, et neiud käiksid ringi enda peikade garderoobist võetud asjadega. Aeg-ajalt on ju tore poissõbra soe dressipluus selga visata, aga igapäevaselt riidekappi jagada oleks juba veider. Siiski, vahel muudab suur meeste triiksärk naiste riietuse kordades kütkestavamaks kui liibuv topp. Blogijad Aimee Song ja Grete Link on mõlemad näidanud, kui lahe võib mehe särk naise seljas välja näha. Suvisem variant on kanda seda kleidina, kelmikate tuuleiilide kaitseks lühikesed püksid igaks juhuks all. Naiselikkuse lisamiseks võib särki täiendada peenikese pihavöö ja kõrgete kontsadega. Samuti võib meeste särgi peita külmemal ajal mantli või jaki alla, kaunistuseks elegantsed punased huuled.

Trendikate fashionistade ülisuur lemmik on nö poiss-sõbra teksapüksid. Vastupidiselt naiselikult kitsastele pükstele on need madala värvliga, lohvakad ja kergelt kottis ning peaksid jätma just täpselt sellise efekti, et unesegase peaga oled enda pükste asemel hoopis peika omad selga pannud. Kõige šikimad näed välja, kui paned boyfriend'i püksid paari naiselikkude kõrgete kingade ja õrna pluusiga. Samas võid ka julgelt alluda pükste mugavusele ja kanda neid koos tennistega, nagu on teinud Mari-Liis Suvi.

Puutumata ei jää ka meestemoe maskuliinsed aksessuaarid. Naiste suureks lemmikuks on saanud näiteks mehelikult jõulised käekellad, mis kaunistavad õrnu randmeid, tekitades nii põneva kontrasti. Rääkimata loomulikult mütsidest-kaabudest, traksidest ja muust meestele kuuluvast.

Oma kohal on ka mehelikud kingad. Pealt nööritavad madalad kingad on saamas juba igapäevaseks nähtuseks. Pisut vanamoelised loafersid on leidmas oma teed meeste jalast naiste omadesse. Uusimaks tuuleks on karmijoonelised monk strap kingad, mis peaksid küll andma igale naisele jõudu, et meeste maailmas läbi lüüa ja enesekindlalt edasi sammuda.

Kuidas siis jääb? Laenate homme midagi oma poiss-sõbralt või jääte enda liistude juurde?

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

30. juuni 2014 18:31
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
S 1. juuli 2014 23:28
Mis ajast on täiskasvanud inimene laps?
mari 28. juuni 2014 09:43
Olen tähele pannud, et meeste riided on oluliselt parematest materjalidest, asjalikumad. Veidi kohendamist ja oleksid võrratud naisteriided. Samal ajal, kui naistele pakutakse kohutavat pahna, kila-kola, teatud moetrendi kestes on võimatu midagi teistsugust leida.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS