TEINE SÜNNIPÄEV: Janette seisab turvatooli kõrval, mis tema elu päästis. Isa Ivar ütleb, et poleks ta selles kõvasti kinni olnud, lennanuks tütar kindlasti läbi masina esiklaasi, ja siis poleks enam millestki rääkidagi.Foto: Teet Malsroos
Karoliina Vasli 27. juuni 2014 07:00
IMELINE PÄÄSEMINE: poe eest koos autoga ärandatud laps sai rängas avariis vaid sinika.

Väike-Maarjas ärandas deliiriumis mees auto, mille tagaistmel istus turvatoolis pisike tüdruk. Kihutamine lõppes avariiga. Kohalik rahvas aga imestab: miks olid masina uksed lahti ja süütevõti ees? "Inimene õpib ja jääbki õppima," tunnistab pereema viga.

Nelja-aastane Janette seisab pisikese laua ees ja joonistab pliiatsiga vihikusse ruudukesi. Kõrval istub pisipiiga parim sõber – 11aastane kass Daisy. Just kiisut nõudis Janette ka jaanilaupäeva õhtul, kui ta juba Rakvere haiglas meedikute hoole all oli. Teda sõidutanud auto lendas uperkuuti teelt välja. Õõvastavat õhtut meenutab praegu vaid kerge sinikas silma all. Ema Anne hääl aga väriseb siiani: "See oli tõesti Janette teine sünnipäev."

Pole autot ega last

Esmaspäeva õhtul sättisid Anne ja tema mees Ivar end kohalikule jaanitulele. Söögikraam suruti Audi 80 pakiruumi, Janette pandi tagaistmele turvatooli istuma. Aleviku südames tehti kella 20 paiku väike peatus Georgi toidupoe ees. Anne läks kauplusse ja Ivar jäi lapsega autosse.

"Tahan kõrremahla," palus tütar.

Isa kiirustaski poodi, jättes uksed lukustama ning auto käima.

"Jooksin poodi, kokku võis minna minut või paar," arutleb Ivar tagantjärele.

Kui nad koos naisega kauplusest välja astusid, rabas neid šokk. Autot ega last polnud. Parkimisplatsil oli veel üks auto, kuid selle omanik polnud midagi märganud.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad