Eesti uudised

Kaubavedude maht Eesti raudteel kahaneb, naabritel aga hoopis kasvab

Andres Tohver, 27. juuni 2014, 07:00

15 KOMMENTAARI

l
logistik/ 27. juuni 2014, 11:14
Miks peaks vene kaup sõitma mööda raudset teed Tallinnasse ja sealt laevale...palju odavam on see läbi Läti või Leedu vedada ja sealt laia maailma saata....laevatee ju palju lühem ja transiidimaksudki sõbralikumad.
a
AJALUGU/ 27. juuni 2014, 11:07
HITLERIL JA STALINIL OLI 101 PROTSENTI ÕIGUS,KÕIGE TAGA ON JUUT.MINA LIIDAN SINNA ELi JA JÄNKIDE ROLLI.
i
ivo/ 27. juuni 2014, 10:49
Ansip ju ütles, et pole meil seda Venemaaga transiiti tarviski, peaasi, et saime pronksmehest lahti
o
Oli selline mees,/ 27. juuni 2014, 10:30
Aadu Luukas. Tema selle raudtee transiidi lõi. Kõik vuras korrapäraselt. Transiit oli õitsvaim äri Eestis. Kahjuks läks mees manalasse. Sellest alates on põmmpead transiidi pea nulli vedanud. Ja puhtalt selle vahega, et Aadu oskas vahet teha, kes on tibla, kes venelasest ärimees. Nüüd on kõik tiblad, ärimehi enam pole. Ei tee eestlane vahet tavalisel rahvusel ja tõusikutest tibladel. Kogu Eesti eliitkrempel on oma nina püstihoidmisega tegeliku elu pea peale pööranud. Isegi autoärandajast pätt on õigem kui kannataja pool. (Lugege eestpoolt)!
s
27. juuni 2014, 09:24
Sellest ajast kui hr.Simmerman Lätti läks hakkaski seal hästi minema.Eesti rraudteed juhib ningi tühipaljas pankur kes ei mõika sellest asjast mõhkugi,kuidsa saabki kaubavedu tõusta.N üüd oleks õige aeg raudtee lätlastele maha müüa siis saab kasumit ja rahulikult töötada ka siin
t
to Kas/ 27. juuni 2014, 09:10
Väga hästi öeldud, otse naelapea pihta! Mingid tšuhnaad ajavad muudkui nina püsti ja tahavad omaenda poliitikat ajada. Ei oska nad oma põlise isanda ees kummardadaega kintsu kaabata. Ei austa oma vanemat venda, kes neile kultuuri ning kirjaoskuse tõi. Ise elavad põlistel Vene maadel. Nende pealinngi on ju iidne Vene linn Kolõvan (see tarkus on võetud ühe Venemaa akademiku koostatud ajalooõpikust). See maa on aken Euroopasse, mille Peeter Eimene ise ohtralt vee verd ohverdades Euroopasse raius, põlised maad taas vabastas. Aga need selsed tšuhnaad nurjatud ei ole üldse tänulikud, ei soovi Venemaa koosseisu astuda ega oblasti aunimetust vastu võtta!
p
Proff/ 27. juuni 2014, 12:11
700 aastat olime ikka sakslaste orjad. Ordurüütlid rõhusid muistseid Eestlasi Lembitu ajast saadik. Eestlastel ei tohtinud sakste ajal maatükki või maja ka olla. Kõik mets ja maa ja vesi kuulus sakstele. Kas sa, 09:10 sellest kuulnud pole? Laarlaste kokkusoperdatud ajalugu sellest vaikib?
t
to Proff/ 27. juuni 2014, 13:03
Aga kas lugupeetud ajaloo - Proff nimetab vahest ka need 700 aasta jooksul Venemaa poolt Eestisse teostatud arvutud sõja ning röövretked? Tuntuimad neist kaks, Liivi- ning Põhjasõda. Kummagi järel oli eesti rahvas väljasuremise piiril. Kui Groznõi aadli-, streletsi ning kasaka ja tatarlaste väed paarkümmend aastat Eestimas riisusid, tapsid ning inimesu orjuesse vedasid. Või kui Peetri väed kümmekond aastat Eestit rüüstasid. Kui feldmarssal vürst Šeremetjev uhkelt Peetrile raporteeris, et sellel tšuhnaade maal pole kuni Tallinnani kuulda enam ei koera haukumist ega kuke kiremist. Taas tapmised ning vägivald. Tartu elanikkond küüditati täies koosseisus Venemale. Talumei veeti orjusse Voroneži laevaehitusele ning hiljem sohu Peterburgi rajama. Lapsed müüsid aga kalmõkid ning kasakad ära kas Derbenti või Krimmi orjaturgudel.
Muuseas, pärast Vene võimu kehtestamist 1710 see talupoegade päris rõhumine ning pärisorjus alles algaski. Vene tsaarid andsid Balti aadlile selliseid eesõigusi, millest nad varem undki polnud näinud. Näiteks Rootsi kuninga ajal või talupoeg ise mõisat vahetada ning ka härra peale kuninga ametnikele ja kohtule kaevata.
m
MATS/ 27. juuni 2014, 08:59
Vaat see see on, kui sa Putinit e austa ega ei kummarda. Kui tema vastu suud pruugid. Kohe tõmmatakse transiit koomale. Sest Venemaa on imelik ning isevärki maa. Mujal maailmas on peamine ikka kaubandus ning kasum, poliitika on vaid vahend selle saavutamiseks,
Venemaal on kõik täpselt vastupidi. Primaarne on poliitilised ambitsioonid, majandus aga vaid abivahend selle saavutamiseks.
v
Vapper sõdur Švejk/ 27. juuni 2014, 08:14
Austria sõjaväe suurim vaenlane on tema enda Kindralstaap !

p
Proff/ 27. juuni 2014, 07:51
Reformivalitsejad üritavad teadlikult riiki kahjustada. Raudteed ja elektrijaamad üritatakse parteikassa täitmise nimel maha müüa. Reisirongide afääriga koondati 200 rongijuhti, kaotati kümneid rongiliine.. Praegused porgandid teenindavad ainult murdosa Nõukaaegsest reisijate massist. Kuigi inimesed on surutud püsti nagu silgud pütti. Kui palju valitsuserakonnad selle afääriga vahelt tegid peaks KaPo uurida olema..
e
Eestlasele on/ 27. juuni 2014, 07:49
ju kõik tiblad, kes idapiiri taga. Ka need ärimehed, kes poliitikaga ei tegele ja on vaid venelased. Lätlased, soomlased teevad vahet, kes venelane, kes tibla. Eestlane seda ei õpi. Haliseda pole midagi, imege oma tööviljade käppa!
c
cccp/ 27. juuni 2014, 07:38
Mida külvad seda ka lõikad. Kui Jakuninit Europarlamendiis kanala Kelam sõimab, siis miks peaks ta transiiti läbi eesti korraldama.
s
Spetsialist/ 27. juuni 2014, 07:18
Seda oli ka oodata kui meil pidevalt näidatakse üles väga vaenulikku suhtumist naaberriikidesse. Lätlaste ja soomlaste poolt selliseid sõnavõtte väga ei kuule.
k
Kas/ 27. juuni 2014, 08:26
mina olen nii aru saanud. Ja see on ju vale, et meil ei osata naabritega hästi läbi saada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee