Eesti uudised

Presidendiga klaase kõlistama, automaat õlal – pole probleemi! (15)

Teet Teder, 27. juuni 2014 07:00
KAITSELIIDU RISTIISA: «Ilusat ja turvalist võidupüha,» soovis Jaanus Raidal ja postitas esmaspäeval endast pildi Facebooki. Siin tal automaati, millega presidendi juures käis, ei ole.Foto: Erakogu
"Käisin kohal, tervitasin presidenti ja presidendiprouat," räägib kaitseliitlasest Otepää volikogu esimees Jaanus Raidal, kuidas ta otse paraadilt relvaga vastuvõtule läks.

Otepää vallavolikogu esimees Jaanus Raidal on Kaitseliiduga seotud 1990. aastast, kui Otepää linnavalitsus registreeris Eestis esimesena Kaitseliidu kui ametliku institutsiooni. "Ma olen sisuliselt Kaitseliidu ristiisa," kiitleb Raidal.

Samal teemal

Võidupüha paraadil Valgas 23. juuni hommikul marssis Raidal Valga linna malevas. "Ma täiendasin seal auku," ütleb Raidal.

Kui ametlik avalik osa möödas, korraldati presidendi osalusel Valga maavanema vastuvõtt, kuhu pääses vaid kutsetega. Kutse oli ka Raidalil, kes läks vastuvõtule paraadiks laenatud automaat AK-4 õlal ilma et keegi viltu vaataks või presidenti ihuga katma hakkaks.

"Tulin otse paraadilt. Ma olin paraadivarustuses. Julgeolekunõunik käis korraks küsimas, et kas ma ei saa relva ära panna. Ma ütlesin, et relv käib kahe kilomeetri kaugusel staabis, aga kuna mul oli kutse, siis probleemi ei tekkinud ja mind lubati läbi. Ega ma olin pool tundi, kauem ei olnudki," ei näe Raidal kuulipritsiga presidendi tervitamises probleemi.

Kuidas teised relvad ära andsid, Raidal ei tea.

Probleemi ei näe ka presidendi kantselei. "Presidendi ja kõigi vastuvõtul olnud inimeste turvalisus oli tagatud. Ma eeldan, et iga kaitseliitlane teab, kus relva kantakse. Muud ei olegi lisada," kommenteerib Vabariigi Presidendi avalike suhete nõunik Toomas Sildam.

Kaitseliidu avalike suhete osakonna juhataja asetäitja major Tanel Rütman usub, et küllap Raidal tuligi otse paraadilt ega jõudnud relva ära anda, aga et sellest oleks presidendile ohtu tekkinud, ta ei usu. Kaitseliitlane oskab relvaga ümber käia.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee