Maailm

Lauljatar pakkus terroristidele oma süütust (15)

Õhtuleht.ee/AFP/BNS, 27. juuni 2014 07:00
AdokyeFoto: Ghanaflow.com
Nigeeria lauljatar Adokye pakkus äärmusrühmituse Boko Haram võitlejatele oma süütust, kui nad vabastavad aprillis röövitud koolitüdrukud.

23aastane noor naine esines selle ennastsalgava ettepanekuga intervjuus väljaandele Vanguard News ning kinnitas seda hiljem ka Twitteris.

"See on lihtsalt ebaõiglane. Nad on liiga noored. Ma tahaks pakkuda vahetuskaubana ennast," ütles Nigeeria poplauljanna.

Samal teemal

Kui ajakirjanik märkis, et Boko Harami võitlejad võisid röövitud koolitüdrukud juba ammu seksiorjadeks teha, lisas Adokye: "Nad on kõigest 12–15aastased. Mina olen vanem ja kogenum. Isegi kui igal ööl tuleb minu juurde 10–12 meest, ei pane see mind muretsema. Las nad lasevad need tüdrukud lahti."

Pärast niisugust ettepanekut tabas lauljannat kriitikatorm. Paljud blogijad kahtlustavad teda soovis kasutada teravat teemat endale tähelepanu tõmbamises. Kriitikud kahtlustavad samuti, kas Adokye üldse veel neitsi on.

Boko Harami võitlejad röövisid 14. aprillil Chiboki linnast 276 tüdrukut. Neist 219 on tänini kadunud. Nigeeria armee pingutustest ja rahvusvahelisest abist hoolimata pole laste vabastamisel tehtud pea mingisuguseid edusamme. Asjatundjate hinnangul on siiani kadunud 219 tüdrukut jagatud väiksemate võitlusrühmade vahel ja tõenäoliselt Nigeeriast mujale viidud.

Mõni nädal hiljem röövisid sissid Nigeeria kirdeosas veel kümneid noori naisi ning 25. juunil tuli teade, et eelmisel nädalal viisid sissid samast piirkonnast endaga kaasa veel üle 60 naise ja tüdruku.

Boko Haram, mis tähendab hausa keeles "Lääne haridus on kurjast", on Nigeeria enamikus moslemitega asustatud põhjaosas terrorirünnakuid ja inimrööve korraldanud alates 2009. aastast, kuid just viimasel ajal on need muutunud eriti vägivaldseks ja ohvriterohkeks.

Boko Harami juht Abubakar Shekau on nõudnud röövitute vabastamise eest äärmuslaste vangist vabastamist. Nigeeria president Goodluck Jonathan on niisuguse vahetuskauba välistanud.

Samal teemal

29.12.2015
ISISel on seksiorjade kasutamiseks üksikasjalikud reeglid
26.06.2014
FOTOD JA VIDEO: Nigeerias hukkus ostukeskuse plahvatuses vähemalt 21 inimest
24.06.2014
Nigeeria medkoolis toimunud plahvatuses hukkus kaheksa inimest
12.05.2014
Boko Haram avaldas röövitud Nigeeria tüdrukutest video