Eesti uudised

Pärnus alustab tegevust Eesti teine puudega laste hoiukodu (2)

Toimetas Kaspar Käänik, 26. juuni 2014, 09:00
Foto: Aldo Luud
SA TÜ Kliinikumi Lastefondi toel avab reedel Pärnus uksed Eesti teine raske ja sügava puudega lastele mõeldud hoiukodu.

Teenust hakkab Pärnu Toimetulekukooli ruumides pakkuma MTÜ Eliise Puhkusepesa, mis on loodud innustatuna Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi 2014. aasta põhikampaaniast "Unistuste puhkus". Ühingu põhieesmärk on toetada lapsevanema, eestkostja või lepingu alusel lapse perekonnas hooldaja töötamist või toimetulekut ning vähendada ajutiselt lapse hooldaja hoolduskoormust.

Samal teemal

Kuni juuli lõpuni pakutakse puudega ja suurema hooldusvajadusega lastele hoiuteenust nädalavahetustel ehk reede hommikul kella 8st kuni pühapäeva õhtul kella 20ni. Nõudluse olemasolul jätkatakse augustis teenuse pakkumist igapäevaselt ja ööpäevaringselt. Lapsevanem võib teenust kasutada aastaringselt nii ööpäevase kui ka päevase teenusena, soovi korral ka tundide arvestuses.

Korraga pakutakse hoiuteenust kuni neljale lapsele ning Pärnu hoiukodu peamiseks sihtgrupiks on Pärnumaa omavalitsuste raske ja sügava puudega laste vanemad ja hooldajad. Teistest maakondadest pärit lastele pakutakse teenust vabade kohtade olemasolul.

MTÜ Eliise Puhkusepesa asutaja, üheksa-aastast sügava puudega Eliiset kasvatav Margit Krjukov on siiralt rõõmus, et tema kauaaegne unistus on lõpuks teoks saamas, tundes samal ajal ka pisukest hirmu projekti õnnestumise ees. "Mulle on väga oluline koostöö lapsevanematega, et neil tekiks usaldus oma laps meie hoole alla tuua. Seni on kogu asjaajamine ilusti sujunud: ruumidega tuli appi Pärnu Toimetulekukool, oma toetuse on andud Pärnu linna- ja maavalitsus. Loodan südamest, et sama sujuvalt laabub ka lapsehoid minu puhkusepesas," räägib ta.

Eesti esimene raske ja sügava puudega lastele mõeldud hoiukodu avati SA TÜK Lastefondi eestvedamisel Tartus Käopesa asenduskodu juures 17. märtsil. Kolmas samalaadne hoiukodu on kavas avada käesoleva aasta kolmandas kvartalis Jõhvis ning neljandas kvartalis Võrus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee