Jalgpalli MM 2014 blogi

Märt Roosna | Venemaa osalemine jalgpalli MMil on piinlik ja arusaamatu (32)

LISA KOMMENTAAR

irl sportimas 29. juuni 2014 10:57
keelustage irl ja võimalik et ka eesti kaklusklubi pääseb mm-ile
Vapper väikeriik 27. juuni 2014 10:56
Vapper Eesti võitleb kogu maailma rahu eest, tapab Iraagis ja Afganistanis kohalikke, ennustab Venemaale kadu. Kuidas saab üks riik küll nii vapper ja printsipiaalne olla. Põhjus on sõprades, kui sul on ikka nii hea sõber nagu USA, siis muutud sa kõikvõimsaks. Usa p*rse on suur ja rasvane ja eesti poliitikute ahned mokad on seda poleerides taganud eesti enneolematu edu. eesti on NATO tuumikriik! Milline õnn on see iga eestlase jaoks kui saabuvad NATO sõjardid, lendavad NATO lennukid ja maabuvad NATO sõjalaevad. Eestlane olla on uhke ja hää.
Mait 27. juuni 2014 10:06
Üsna piinlik, et sellist rumalat juttu avaldada lubatakse.
Pohhuist 27. juuni 2014 02:11
Kallis hr. Roosna,
Sinu artiklit lugedes saan aru et oled hästi palju mõjutatud ameerika ja ukraina propagandast kus näidatakse Venemaad kui "terroristi ja okupeerijat". Palun, loe viimaseid raporteid mis on tehtud ÜRO vaatlusirganisatsioonide poolt ja mõtle uuesti. Ja teiseks, kes sina selline mees oled, et otsustada kas Venemaa saab mängida MM-il või mitte? Istu kodus, vahi telekat ja ela rahulikult kaasa Venemaa vastastele, aga ära mingit jama küll kirjuta. Naljakas lugeda..
kule putinoid 27. juuni 2014 08:16
väike lobatoomia kuluks kindlasti -ära saaks ketta puhtaks
millega isand saab mõelda 29. juuni 2014 10:16
tavainimestel on mõtlemiseks aju kahe kõrva vahel.
Sel keenjusel,kelle põhitöö on pruuni pee limpsimine , selline igand puudub . Tema jutt ja nõudmised on targad nagu enne sõda olid Lauristinidel,Telmanitel,Allikutel.
Tema nõudmised on ainumalt öiged
Juku 26. juuni 2014 22:20
Võiks tõesi Venemaal järgmise MM i korraldamise õiguse ära võtta.Siis ehk avanevad kah venelaste silmad ja võtavad oma Putleri pukist maha.
Sport on SPORT ja poliitika poliitika 26. juuni 2014 14:46
Jätke need ka eraldi, vanasti ikka lõpetati olümpiamängude ajaks sõjadki, nüüd ei saa siis mokka maas hoitud,ega sportlased taha sõdida.
jaak 26. juuni 2014 12:55
Agressiivse paariariigi osavõtt on tõesti häbiks sellele spordi võistlusele. Vene terroristid tapavad endiselt iga päev ukrainlasi ja jätkavad Krimmi okupeerimist!
kuidas nii,nad päästavad näljast ja elumuredest 29. juuni 2014 10:17
nii kuidas mneie vaprad mehed päästasid kaltsupeadest tattnokk-terroriste Iraagis ja Afganistanis.
Vaata asja ikka positiivselt. Vaata õieti.
Kirss 26. juuni 2014 12:19
No see on nüüd küll selgelt ülepakkumine. Milles on sportlased süüdi? Ega nemad pole Putini otsustes süüdi. Venemaa koondis on teinud ikka tööd selle nimel, et MMile pääseda ning MM 2018 aasta võõrustamine Venemaa poolt sai enne otsustatud kui kogu see jama Ukrainaga lahti läks. Samuti võiks USAl keelata osalemise, sest nemad topivad oma nina igale poole (loe: Afganistani, Iraani, Iraaki jne), Uruguay, sest nende mangija hammustas teist, Portugali, sest nende mängija lõi peaga teist mängijat, Iraani, sest sealt tulevad terroristid, Saksamaa nende "panuse" eest maailmasodades jne. Põhjuse võib leida igasuguse (suur üldistamine ja ebavõrdväärsete asjade ühte patta panemine on meelega nii mõeldud). Kui hakata poliitikat segama sporti, siis võib juba iga riigi ajaloost leida selliseid põhjuseid (kodusõdu vms).
ploom 26. juuni 2014 17:29
No need põhjused on nii naeruväärsed, et pole mõtet seletadagi. Jutt käib aastast 2014. Mõistad. Mis puutub siia kunagine Saksamaa panus sõdades. Maailma on edasi läinud oma arengutes, sõjast on möödas ca 70 aastat, saksamaa on totaalselt muutunud ja häbeneb oma natsiminevikku ja holocausti eest maksa üle võlli tasusid.
Ainuke, kes pole arenenud ja muutunud, on natsi-venemaa, kes sõja võitjana elab kehvemini kui sõja kaotajad Saksamaa ja Jaapan. Veel enam, russid on nii magedad vennad, et sõidavad suures osas nende fasistide autodega ja käivad sõja kaotaja riikides tööl.
USA nö nina toppimine pole üheski riigis, mitte üheski lõppenud selle riigi okupeerimisega. Aga just seda tegi Venemaa Krimmiga. Usa-l on sõjaväeosad ka euroopas, nt Saksamaal, Itaalias, kust toodi siis meilegi need sõdurid, Jaapanis, UK-s ja mujalgi. Kas USA on kuskil neis riikides okupeerinud sõjaväelaste toel need riigid, korraldades fantoom referendumeid ilma rahvusvahelisi nõudeid valimistele eirates. Vastus on konkreetne ei.
Häbene oma rumalust, enne kui sõna võtad.

hea meel 26. juuni 2014 12:03
Tark artikkel. Eriti on põnev, kus keegi serx pahandab. Selline nimetüvi viitab .. kuhu?
Serbo Horvaat 26. juuni 2014 12:01
See nüüd küll õige pole, et 1992 aasta EM-l sai Taani finaalturniirile seepärast, et Jugoslaavia finaalturniirilt enda agressorliku käitumise pärast disklahvi sai. Tegelik põhjus oli selles, et 1992 aastaks ei olnud Jugoslaaviat enam olemas: olid tekkinud uued riikide killud nagu Horvaatia, Serbia, Montenegro, Bosnia-Hertsegoviina jms. Seega ei olnud lihtsalt riiki, mis oleks saanud finaalturniiril oselada ja seetõttu anti vaba pääse Taanile. Muide sama juhtus ka aasta hiljem Euroopa käipalli finaalturniiril: Jugoslaavia koha sai jälle Taani, sest alagrupiturniiril hästi mänginud Jugoslaaviat ei olnud finaalturniiria jaks enam olemas.
jugoslaavia-agressor 26. juuni 2014 17:22
Nüüd sa ajad küll täielikku jama. Jugoslaavia kõrvaldati just selle pärast euro 1992 finaalturniirilt, et suur russide sõber diktaator Slobodan Milosevic tungis Sloveeniasse ja pidas sõda Horvaatiaga. Selleks ajaks kui euro 1992 algas olid nii Bosnia, Makedoonia, Tsernogooria (tänane Montnegro) rõõmsalt Jugoslaavia osad. Ei Makedoonias ega Montenegros polnud ju mingit sõda Serbia diktaatori vastu. Ja Jugoslaavia osales ju euro 2000 finaalturniiril Hollandis-Belgias. Siis koosnes see riik nii Serbiast kui Montenegrost. Selle nime all mängiti veel mõnda aega kuni Montenegro alles sellel sajandil UEFA-ga iseseisvalt liitus.
to asd 26. juuni 2014 11:49
Jah, peaks, sest hammustamine on võrdväärne teise riigi territooriumile tungimise ja tuhandete tapmisega
asd 26. juuni 2014 11:41
Miks panna kõik venelased ühte patta? kuidas on mängijad süüdi, et Putin ukrainas möllab?
Suarez hammustas itaallast, kas nüüd peaks kogu uruguai jalgpalluritele keelu panema?
@ asd 28. juuni 2014 12:43
Putini reiting on maksimumkõrgusel just Vene Föderatsiooni eduka sõjategevuse tõttu Ukraina suhtes - tänu Krimmi okupeerimisele. See näitab, et suurem või vähemalt väga suur osa Vene Föderatsiooni elanikest on samasugused okupandid ja fašistlikud jätised nagu Kremli kagebiididki.
Märt Roosna 26. juuni 2014 11:29
Tänan kommentaaride eest, eriti kõiki keskpartei liikmeid! Kahjuks on võimatu midagi vastata, sest ühtegi sisulist vastuargumenti ei esitatud.
Mis puudutab USAsse, siis loomulikult leian, et analoogset sanktsiooni tuleks rakendada ka teiste agressorite puhul. Aga praegu ei kirjutanud ma sellest.
usa 26. juuni 2014 17:43
Usa pole kedagi okupeerinud. Ta on sekkunud küll teise riigi siseasjadesse ja püüdnud mõnes riigis diktatuurireziimi kukutada ja andnud võimaluse kohalikele vabameelsetele jõududele luua parem riik. USA-l on küll paljudes riikides sõjaväeosad sh Saksamaal, Itaalias, UK-s, Jaapanis jne. Kas jänkid on kuskil neis riikides korraldanud nö fantoom referendumeid mingi riigi piirkonna liitmiseks USA-ga. Sellist pretsedenti pole lihtsalt.
Venemaa valesid ja rahvusvaheliste õigusaktidele ja lepingutele sülitamist näevad nüüd kõik, ehkki vanemad inimesed teavad juba rohkem kui sajand, et venelastega tehtud kokkulepped on prügikasti viskamist väärt. Selles suhtes idee, et agressorilt tuleks mm ära võtta, on õige, kuid ilmselt on aega kuni alagruppide loosimisenie 2015 25 juuli liiga väike. Iseenesest oli 2018 mm valimistel teine Hispaania/Portugali pakkumine ja nendel on staadionid ja infrastruktuurid olemas, et mm ära pidada. Pigem on siin russide pugemise taga sakslane Sepp Blatter, kes ilmselt sai korraliku nutsu Putini käest, et althõlma poolarenenud rahvale seda rõõmu tuua maailma suurima spordisündmuse koju toomise näol.
dolbajoob 26. juuni 2014 22:19
Kuse püksi, venemaal toimuvad 2018a. võistlused.
@ dolbajoob 28. juuni 2014 12:44
Märt 26. juuni 2014 11:21
Märt, ära pane lolle kommentaare tähele, sa oled hetkel kodumaalt kaugel aga meil siin V-s kolonn on täiega tööle rakendatud, saavad trollimise eest tunnitasu. Ehk tea, et normaalsed eestlased nõustuvad sinuga.
ma 26. juuni 2014 10:40
Kesikud juba kommenteerima roninud. No on suslikud... Artikkel ise on väga õige.
Kas 26. juuni 2014 09:54
Sa , Märt , õõnestad ka Austraalia alustalasid ? Kui Sa oled eestlane, miks Sa ei osale Eesti riigi ülesehitustöödel ja vedeled võõra riigi pinnal ning tarbid tolle riigi hüvesid ?

KIVIMEES 26. juuni 2014 09:52
SELLE ARTIKLI EEST VÕIDAKSE SULLE PEKSA ANDA.
sm.Märt kui õige stalinlane .miks te üldse lubate 26. juuni 2014 09:46
venelastel elada ????
Kõik peavad kummardama mr.Bardac Obama peni ees ,austama teda,kuulama klähvimist ja tegema kõik,mida te nõuate .
Sm.Märt ei vaja sellist rudimenti nagu aju, temal on NLKP põhikiri + Obama -misteri otsused
Võts 26. juuni 2014 09:44
Kas sellise artikli või kirjatöö eest ka honorari saab ?
Pigem avaldage lõputöö kirjandeid, kui midagi muud poel lehte panna....
Sass 26. juuni 2014 09:33
USA presidendid võiks kõik oksa sellel juhul tõmmata. Kenasti on USA ajuloputatud Eestis, eriti noorus. Vaid USA propakanda siin on ja seda kõik ahmivad. Ime ka kui selgelt ei näe. USA ei tohiks kuskilt osa võtta, ilge terrorist.
möh 26. juuni 2014 09:32
No nii, ka keegi Märt Roosna on oma alandlikust ja riigitruudust nüüd avalikult kuulutanud, lootuses leivale ka pisutki vôid ja isegi vorsti saada!
ARMETU!
am 26. juuni 2014 09:28
Väga õige. Õigluse nimel tahaks mina ,et ka USA osalemine keelataks MM-il ära,Kuna ta on maailma suurim terroristlik riik.