Eesti uudised

Õudne jaanipidu põlenud mehega Naissaare rannal: "Iga kord öeldi, et oodake, abi tuleb!"

Küllike Rooväli, 26. juuni 2014 07:00

250 KOMMENTAARI

v
vana toriseja/ 1. juuli 2014 17:20
Politseinikke on endiselt liiga palju kui mingit tüli saadetakse lahendama 6 politseinikku kahe paadiga. Pooled neist võiks vabalt ära koondada.
Arusaamatuks jääb merevalvekeskuse JRCC vahepealne tegevus/tegevusetus.
Lonkas tegevuse koordineerimine piirivalve ja päästjate vahel.
h
hmm/ 1. juuli 2014 11:27
pilti vaadata, siis no oli rumal mees küll. Kahju muidugi, et oma lollus sedasi kätte maksis. Tundub ka et häirekeskus võinuks natuke teistmoodi toimida, aga vastutus oma lolluse eest jääb siiski purjus jaanitulelise kanda.
e
Endel/ 30. juuni 2014 10:07
Vaataks juhtunut vähe teise kandi pealt. Avalik ürituse jaoks nagu jaanituli on tuleb kohaliku võimu käest saada luba. See luba eeldab aga ka turva ja ohutuslahendust. Suure tõenäosusega seda luba polnud, asjaorgunnijatel olid asjad läbi mõtlemata ning tagajärjed on käes. Kahjuks on õnnetuse riskiaste meie väikesaartel suur. Kas teadmine, et võim so politsei on mere taga, ajab mehepoegadel katuse sõitma või mis see on, aga ... Kokkuvõtvalt, ärge süüdistage vaid jõustruktuure ja vabatahlikke, analüüsida tuleb ka seda, kas ürituse korraldaja, sadamapidaja tegi kõik, et jaanituli ohutult ja turvaliselt läbiviia.
a
Arrvos/ 29. juuni 2014 18:29
Riik toimib küll. Ei tomi aga mõne tola mõistus mis käsib tal lõkkesse jalutada.
l
Leenu/ 28. juuni 2014 12:11
Mees oli loll, nõus. Aga päästjad või õigemini see, kes seal otsustas, mida ja kuhu saata, käitusid ka lollisti. Miks sinna targemaid inimesi tööle ei võeta? Väikesed palgad? Ja mis argument see on, et kutsuja on purjus? Purjus setskonnas juhtubki rohkem igasugu idiootseid õnnetusi. Mis nad peaks abi kutsumiseks ootama, kuni kõik kained on? Selle ajaga on inimene ehk juba surnud! Jah, võiks ju vähem juua ja idiootsusi teha, aga kui inimene on juba eluohtlikus/piinarikkas seisundis, siis on vast vale aeg loengut pidama ja kasvatama hakata!
s
Sander/ 28. juuni 2014 07:44
Arusaamatu, kuidas nii loll mees on siiani elus püsinud??? Saan aru kui päästjad saavad raskeid põletusi, päästes inimelusi ja nende vara, enda elu-tervise hinnaga, kuid vabatahtlikult tulle,NO KOMMENT...?
s
Sohvaperuna/ 27. juuni 2014 23:48
Oleks on paha poiss:) Edukat paranemist:)
d
Dana/ 27. juuni 2014 22:35
Kurb lugu. Loodame, et kannatanu paraneb. Kahjuks votab see pikalt aega, kuna 30% nahapinnast on polenud. Pole oluline, et kannatanu oli napsune. Oeldakse ju et jumal hoiab napsutanud. Abi oleks toenäoliselt hilinenud ka näiteks ootamatu südamerikke voi mis iganes onnetuse korral. Reaalsus on, et ametkondadel puudub vastutus ja hoolivus. Kahjuks. Rohkem inimlikkust, palun!

p
27. juuni 2014 22:01
pevkur on praegu sise ja regionaalminister. tema tase, alluvad veavad seanahku, on super hüper lollidemaa esindajad. ja ei mingit avaldust. padaoru lumetormis pomerants vähemalt õigustas end, et magas. see pole siiani kaineks saand ?
v
Vanem inimene/ 27. juuni 2014 17:35
Ainuke riigiamet keda vaja võib minna on kiirabi ja pole ta mitte kunagi tulemata jäänud. Kuna kõik väljakutsed mida elus vaja on olnud väga tõsised.
a
Arvamus : Sùùdi pole EV politsei , päästeamet , kiirabi ega kaas-jaanitulelised vaid selle "pika mehe"/ 27. juuni 2014 16:51
ääretu rumalus. Selge ja ratsionaalse talupojamòistusega eestlased aitavad pea alati ennastùletavalt
kòiki hätta sattunuid kaaskodanikke ja -kaasmaalasi, kuid iseeendale lausrumalusest tahtlikult vigastusi tekitavatesse inimestesse suhtutakse palju ùkskòiksemalt . Ja pòhjusega.
c
Caisy / 27. juuni 2014 13:41
Korteril tööväline aeg???? Jaaniäeval EI TOHIKS mitte ühelgi meedikul vms olla töövälist aega! Loll jutt!
o
Olgem ausad/ 27. juuni 2014 12:47
"Me kõik eeldame, et meie riik toimib, et kusagil on inimesed, kes saadavad abi" See pole täismehe jutt. "Me kõik", selle riigi kodanikud, eeldame, et ükski kaaskodanik ei tee omal algatusel lollusi, mille lahendamine võib jätta abita tõelised süütud hädalised. See on see, mida me eeldame. Ja kui keegi selle vastu eksib, olgu tänulik, kui talle üldse appi jõutakse, mitte ärgu hädaldagu lehes (ja leht ärgu klikkide kogumise näljas ärgu ässitagu "protestijaid" takka) ega süüdistagu imperialismi ja nelja
aastaaega. Head paranemist Priidule sellegipoolest!
v
Vaatleja./ 27. juuni 2014 12:25
Siin võib kivi visata mõlemasse kapsaaeda,nii riigi,kui tolle kamikaze pihta.Riik,kes oma reformimistega on muutnud politsei,päästeametija kiirabi kohati teovõimetuks.Ja see sm.,kes tahtis läbi lõkke kõndida nagu jeesus.Enne dumat nada,mitte prõgat.
e
Eesti/ 27. juuni 2014 12:02
Selline see eesti ju kord on, ega see esimene kord ei ole. Tuleks protestima hakata, aga eesti inimene on lihtsalt niivõrd loll võrreldes Soome inimesega. Soomes protestivad karjaga millest on abi, aga eestis sellist asja ei toimu. Pealegi kuidas see riik saakski normaalne olla, kui juba meie riigiisad on alaarenenud hälvikud???
m
Marge/ 27. juuni 2014 08:08
Ikka kõik teised süüdi! Kas keegi seda ka kokku arvestab, kui suur hulk abi ei jõua selliste purjus tolvanite pärast abivajajateni, kes end oma lollusest ohtu ei sea?

a
Alar1/ 27. juuni 2014 07:01
venelaste-sovjettide vanade kommunistide huvide eest seisev venemeelne keskerakond koos venemaa agendi savisaarega pole kunagi millegagi hakkama suutnud saada, kommunismi ja vene võimu tagasi ihkav savisaar-keskerakond on olnud täielik katastroof eestile.
meenutame fakte
Vana tippkommunist Edgar Savisaare valitsus (3. aprill 1990 – 30. jaanuar 1992)
Saamatu kommunisti Savisaare valitsuse ajal tekkis eestis eesti ajaloo suurim hüperinflatsioon hindade tõus, eesti aastane inflatsioon hindade tõus kerkis hiiglasliku 300% juurde mis oli maailma suurim ja tekkis totaalne kaubanappus (praegult eesti inflatsioon 2%). Savisaare valitsus võttis kasutusele ostukaardid ja toiduainete talongid. Talvel 1991/92 valmistuti Tallinna uuselamurajoonide evakueerimiseks kütusenappuse tõttu. Detsembris 1991 seisid eesti inimesed tundide kaupa leivajärjekorras ning paljud jäidki ilma leivata. Ka või kadus 1992. aasta jaanuaris lettidelt. Eesti riigile totaalse kaose tekitanud Savisaar astus tagasi 23. jaanuari hommikul 1992 pärast seda, kui kütuse- ja toidukriisi tõttu olid Tallinnas Savisaare poolt kasutusele võetud leivatalongid. 1992 aasta alguseks oli vana tippkommunist Edgar Savisaar eesti riigi juhtinud totaalsesse kaosesse ja katastroofi ning seetõttu tuli saamatul ja rahva räige viha alla sattunud Savisaarel 1992 aasta alguses valitsusjuhi kohalt saba jalge vahel tagasi astuda. Savisaare asemel sai valitsus juhiks Vähi kes mõne kuuga tõi eesti riigi savisaare tekitatud kaosest välja, toidu talongid kaotati jne..
Kommunist Savisaare valitsemise ajal olid eesti rahva ja riigi jaoks KONKURTENTSITULT halvimad aastad, siis olid- ostutalongid, bensiini polnud, poed olid kaupadest ja toidust tühjad ja päevad kulusid inimestel mööda poode ringi sõites, et kuskilt midagigi leida. see vastu vaid valuutapoodidel lasi kommunist savisaar õitseda sinna aga lihtrahval sissepääsu ei olnud.
9. oktoobril 1995 teatas Kaitsepolitsei, et poliitikute omavahelisi vestlusi on salaja lindistatud aasta algusest saadik. Tollane siseminister Edgar Savisaar lindistas ebaseaduslikult salaja teiste poliitikute vahelisi kõnelusi. 11. oktoobril vabastas president siseminister Edgar Savisaare ametist. Savisaare tehtud salajased lindid leiti eraturvafirmast mis oli seotud ka venemaaga ja venemaa kgb/fsb-ga. Savisaar lahkus veel samal päeval ka Keskerakonna esimehe kohalt. 12. oktoober 1995 astus valitsus lindiskandaali mõjul tagasi. Savisaar ütles, et ta lahkub poliitikast.
2005-2006 aastal oli eesti majandusminister edgar savisaar. laenu ja kinnisvara buumi süvendas eestis eesti rumalaim majandusminister savisaar. majandusminister savisaar oli see kes soosis ja kihutas takka 2005 2006 aastal inimesi massilist laenama võlaorjusesse astuma ja totaalselt ülekuumenenud kinnisvara mulli üles puhuma mis oli ka üheks põhjuseks miks eesti majanduskriisi sattus. 2005 ja 2006 aastal kui laenubuumi ja kinnisvarabuumi mull oli eestis kõige kõrgemale tõusnud vastutas eestis majanduse eest ja oli eesti majandusminister edgar savisaar kes ei teinud absoluutselt mitte midagi ära selleks, et laenubuumi ning ülekuumenenud kinnisvara mulli lõhkemist ära hoida.
m
mis siia savisaar puutub/ 27. juuni 2014 12:09
l
Lugeja/ 27. juuni 2014 06:59
Loll pea on kere nuhtluseks!
j
Janek/ 27. juuni 2014 06:34
Ise te ju maksate makse selles riigis,ma ei saa aru kaua selline orja riik veel püsib,hea oli et sai õigel ajal minema sealt
m
Marge/ 27. juuni 2014 12:38
Veel vähem tahan, et minu maksud läheksid selliste purjus tolvanite päästmiseks, ega tema sõbradki paremad olnud, kui teda ei takistanud
s
27. juuni 2014 21:47
sinusuguste tolvanite päästmiseks minev raha on raiskamine, ise ei tunnegi kannatanut, ei tea, kui hinnas isik oligi, ja kasulik maksumaksja, võrreldes sinusugusega kindlasti.
b
buuh/ 27. juuni 2014 01:47
No mida ikka süüdistada, et mees oli purjus, see on selgelt sama mentide jutt, et näe naissaarel olid kõik täis, mis on puhas laim. Aga oleks olnud infarkt ja looja karja läinud, siis ka ise süüdi? Ordenid tuleks anda neile inimestele, kes mehe lõkkest välja tõmbasid ja kes teda tunde elus hoidsid.
l
loogik/ 27. juuni 2014 02:47
justnimelt! riik on ülbe parasiit inimeste kallal ja inimesed siin enamuses peast lambaks muutunud, nagu suuremat rõõmu poleks, kui saaks aga jälle kedagi lolliks sõimata, elu eestis ajab jooma. kui kõik siin karsked püsiks, saaks enamik lihtsalt infarkti ülepingest või lööks üksteist frustreeritusest maha, sest inimene selles riigis ei oma mingit väärtust, kus kiirabi kainele helistajale teatab, et ta purjus on ja toru hargile loobib. arstid on andnud vande abistada tingimusteta ja selline tuleks koheselt trellide taha toimetada
m
meedik/ 27. juuni 2014 09:13
Kallis Loogik, Eestimaal 112 numbrile vastab juba aastaid HÄIREKESKUS, mitte kiirabi! Arstid ja õed reageerisid momentaalselt, vastavalt oma vandenõule. Enne sellist kommnetaari postitamist tutvu, palun, eesti riigi süsteemiga...
s
sisemin/ 27. juuni 2014 01:45
Sisekaitse ja turvalisus on meie riigis täiesti mädad, ministriks pandi jälle poliitbroiler, keda teemad ei huvita ja kes aru ei saa. Et see häirekeskus püüab midagi teha, aga logistikast ja jõududest mendis pole neil aimugi, samas politsei JRCC on täielik pommiauk, mis tuleks laiali peksta ja panna sinna meretaustaga inimesed.
c
CC/ 27. juuni 2014 01:51
No mis tahta, kui JRCC on mingi ühe mehe haltuuraauk, kus tuukriäri tehakse riigi vahenditega. Ja see diil vabatahtlikega on ka neile tellimused lükata, et saaksid teenida. Kes raha tagasi saab?
s
soo/ 27. juuni 2014 01:53
Minister vist ei tea et tasuta see "vabatahtlikkus" ei toimi aga riik maksab inimeste päästmise eest ja eraisik oma paadi päästmise eest. Mu sõbra koorisid paljaks paadi päästmiseks maksis teise paadi hinna ja ikka lõhkusid lahti tõmmates nii ära et ei old asja. Kuradi äri käib samade päästepaatidega veavad joodikuid Aegnale.
r
rib kiirus/ 27. juuni 2014 01:17
Parimad rib paadid lähevad tõesti üle 100km/h välja, kuni 130 isegi. Üks kolmest vabatahtlike päästjate paatidest on 2x275hj mootoriga mis peaks 85-90km/h tunnis vabalt tagama, pigem nats pealegi. Seega rohuneeme-naissaare on 10-15min sellisele paadile täiesti reaalne. Kas antud olukorras just see paat kolmest kasutusel oli, ei tea.
m
Mõtle veel natuke palun/ 27. juuni 2014 09:43
Rib paat ja 130 km/h? Sa üldse tead, mida tähendab vee peal kiirus 130? Missugustes peegelsileda vee ja tuuleta oludes see saavutatakse ja missugune on see paat?
Kiirabi sõidab ka ju ralliautodega? Mis?
1
14km/ 27. juuni 2014 12:36
14km (Naissaare-Rohuneeme) läbimiseks 15 minutiga vajalik keskmine kiirus ~56km/h.
14km 10 minutiga ~84km/h. Rohkem polegi vaja.
Esimene kiirus on igale päästjate kaatrile probleemitult saavutatav ka väikese lainega. Teine sõltuvalt ilmastikuoludest ja lasti kaalust nende kiiremale paadile võimalik.
Lisainfot on netis olemas piisavalt ja kindlasti saab seda paati koos juhiga lõbusõiduks ka rentida kui kahtlus purema jääb.
k
Kui loll tahab end põlema panna, / 27. juuni 2014 00:39
las paneb. Saabki seesugustest pooletoobistest lahti . Jõudu, jätka samas vaimus, ükskord ikka õnnestub.
k
kui aru pole, siis ikka pole/ 26. juuni 2014 23:43
loll ronib lõkkesse ja kõik teised ju süüdi, riik näe ka ei aita. ja ei aitagi, eks arunatuke ole ikka enda teha ja seda riik kuidagi ikka ei saa juurde anda..
kiirabile ja päästjatele soovin tugevat närvi ja jõudu jaksu!!

i
ise enda lolluses pole kedagi süüdistada/ 26. juuni 2014 23:40
hea on ikka kiruda riiki ja kiirabi ja kõike.. kui ise loll oled, siis ikka hea ju kellegi peale näpuga näidata. armas inimene, kui aru peas pole, et tulle ronib, mis sa sis tahad?? et riik tormaku päästma
i
ise enda lolluses pole kedagi süüdistada/ 26. juuni 2014 23:40
hea on ikka kiruda riiki ja kiirabi ja kõike.. kui ise loll oled, siis ikka hea ju kellegi peale näpuga näidata. armas inimene, kui aru peas pole, et tulle ronib, mis sa sis tahad?? et riik tormaku päästma
i
ise enda lolluses pole kedagi süüdistada/ 26. juuni 2014 23:40
hea on ikka kiruda riiki ja kiirabi ja kõike.. kui ise loll oled, siis ikka hea ju kellegi peale näpuga näidata. armas inimene, kui aru peas pole, et tulle ronib, mis sa sis tahad?? et riik tormaku päästma
i
ise enda lolluses pole kedagi süüdistada/ 26. juuni 2014 23:40
hea on ikka kiruda riiki ja kiirabi ja kõike.. kui ise loll oled, siis ikka hea ju kellegi peale näpuga näidata. armas inimene, kui aru peas pole, et tulle ronib, mis sa sis tahad?? et riik tormaku päästma
j
jeekim/ 26. juuni 2014 23:11
Siin tehakse mingeid üliägedaid plaane, kuidas oleks kaarega inimene tulnud ära päästa aga tõde on paraku palju lihtsam:
1. Saatuse irooniana on üks lähimaid sadamaid Naissaarele just seesama PPA sadam Süsta tänaval.
2. Paat (samuti lahtine) oli PVL-101 Kõrvitsa näol juba Naissaares olemas.
3. Kui seda tohtritiimi oli ilmtingimata vaja, oleks "AU ja UHKUSE" lahtine paat Naissaare-Süsta-Naissaare reisi teinud ära max 50 minutiga. Tohtriteta oleks ainult patsiendi ettevalmistamise ja stabiliseerimise (kanderaame on laeval õige mitu tükki) vaev ja max 30minutit rahulikku sõittu.
4. Kiirabi ootab Süsta sadamas ja......
Kokku kuskil 1,5h.
Aga, eks alati saab ka keerulisemalt.
Millegipärast on mul tunne, et asjad mängitakse meelega vabatahtlikele, et propagandapasunad saaksid kuulutada, et vabatahtlikud on tublid ja saab ka vähema palgalise ressursiga hakkama.....
Paraku on vabatahtlik maksumaksmine aga riiklik kuritegu, olgugi, et vastusaadavad teenused lähevad järjest rohkem seda teed:abipolitseinik; vabatahtlik pritsumees; vabatahtlik merepääste jne
u
Uku/ 26. juuni 2014 22:03
Krt küll, aastate kaupa see purjuspäi tulega mängimine - millal ükskord tuleb inimestele aru pähe ja lõpetatakse see metsik haige jooming!?
l
loogik/ 27. juuni 2014 02:42
võibolla siis, kui see s.tane riik kord oma inimesest hoolima hakkab
u
Uku/ 26. juuni 2014 22:01
Kurat küll, aastate kaupa see purjuspäi tulega mängimine - millal ükskord tuleb inimestele aru pähe ja lõpetatakse see metsik haige jooming!?
e
eesti on ainuke riik kus ei pakuta elanikule midagi aga võetakse kõik mis võtta annab. masendav ja õnnetu riik mis vaikselt sureb ja hävineb/ 26. juuni 2014 21:23
eesti on ainuke riik kus ei pakuta elanikule midagi aga võetakse kõik mis võtta annab.
masendav ja õnnetu riik mis vaikselt sureb ja hävineb
h
Hmmp...:)/ 27. juuni 2014 01:16
Jälle Eesti riik syydi, selgelt aru saada, et ka selles, et yhel mehepojal aruraasu väheseks jäi..Kahju noorest mehest, aga siin kyll riik syydi pole.

v
vaid 3 kommentaari/ 26. juuni 2014 21:21
"mingi nina täis tõmmanud onu rikkus lihtsalt paljude inimeste kena jaaniõhtu... ja huvitav, huvitav,... et selle peale peavad kõik ümberringi jooksma hakkama??"
"Sellisest juhtumist peaks tegema õppevideo ja seda kõikidele pooletoobistele sundkorras näitama !"
"balti ketis määgisite nagu oinad nüüd määgite edasi ja jäätegi määgima"
Aga kõik need kommijad ju ongi meie politsei, kiirabi ja päästeamet, kes kogu hingest vihkavad Eestit ja eestlasi ja see kui teie laps kuuma vett kaela tõmbab või kaevu kukub on nende suurim rõõmu- ja õnnepäev.
k
Kahjuks/ 26. juuni 2014 20:57
Kahjuks on see tavaline Eesti elu ja argipäev. Abi ei ole ega tule. Tulekahju tuleb endal kustutada, st omada tuletõrjeautot maja kõrval ootamas (igaks juhuks). Nii on absoluutselt kõigega. Hambaid ravid ise, sest raha ei jätku. Süüa teed ise, sest poode maal ei ole. Arstiabi annad ise, sest muud abi pole kohapealt võtta. Lapsi õpetad ise, sest koolid suletakse. Paberkandjail lehti ei loe ega kirju kirjuta, sest postkontoreid ei ole. Loomi ka ei pea, euroseadused ei luba. Mida TEED, TEED ISE ja kui ISE ei saa ega oska, jääb tegemata. See on tavaline argipäev maakohtades.
s
sivago/ 26. juuni 2014 21:24
Önneks saab veel palju viina juua ja tulle hüpata, siis kaovad muud mured kohe
k
Kui möistust pole antud, siis ei ole antud...:(/ 27. juuni 2014 02:03
Mis siia jälle eesti riik ja inimesed puutuvad, kui keegi ise naiivne/lihtsameelne/ullike on?
Lugege ikka korralikult tekst läbi...
s
sivago/ 26. juuni 2014 20:53
Selliste önnetuste ärahoidmiseks tuleb Jaanitule lökked piirata nii 2-3 m körguse okastraadist aiaga,et purjus inimesed sinna sisse ei läheks.
m
Mats/ 26. juuni 2014 20:43
See lugu tõestas, et kui abi tõesti kiirelt vaja on pole päästet ollagi. Paberil paistab kõik kena. Loodan, et asjaosalised teevad juhtunust järeldused ja midagi niisugust enam kunagi ei juhtu.
t
to kordnik/ 26. juuni 2014 20:12
Kas sa oled üldse inimene? Tundub, et robot. Selliste vastikute inimestega ei taha keegi suhelda ega sõbrustada ka, nagu sina, oled lihtsalt jätis.
k
kordnik/ 26. juuni 2014 20:03
olen karsklane ja ei tarbi mingit alkoholisolki. Lõketesse ka ei roni purjus peaga, kuna pea on alati kaine. Ja joodikuid ja nende jutte ei usu kunagi. Kõik olid nagunii purjus ja sellepärast neile nüüd tundubki, et kõik oli teistmoodi, kui tegelikult oli. Ei usu. Kainete inimeste juttu võib veel uskuda, kuid neid pidudel ei ole.
x
xxxx/ 26. juuni 2014 20:18
Meie politseid võib kahjuks samavähe usaldada kui kampa purjus pidutsejaid.
Huvitav et miilitsad saadeti kahe paadiga rahustama ühte purjus meest,kui
oleks olnud 10märatsejat kas oleks siis pidanud abi paluma Obamalt või Putinilt
Aga teades meie riigi suutlikkust peab taaskord tõdema et loll ja purjus pea
on inimese nuhtluseks,samas ühte idiooti päästma läinud mees oleks võinud
ka raskesti viga saada...
m
madruss/ 26. juuni 2014 19:32
Nojah, neile, kes lõkkehüpanut süüdistavad võiks meenuda, miks olid kõik kolm politsei kaatrit sel ajal Aegnal. Seal nimelt ei meeldinud ühe puhkemaja peremehele, et inimesed on tülli läinud ja soovis neist vabaneda. Nii tegidki mendid taksot Aegnalt Rohuneeme. Tore küll.
x
xxxx/ 26. juuni 2014 20:20
Milline idioot juhib siis neid mente.Tahaks teada kes on süüdi või on kõik jälle 70
aastaks salastatud
p
27. juuni 2014 22:13
pevkuri võid siin kiita kõvasti !
a
ajaline võit/ 26. juuni 2014 19:00
ajaline võit oleks saavutatud ka sellega kui paat saata kiirabile vastu, näiteks Hundipeasse (oleks mõlemad üksteise suhtes liikunud), mitte nii et paat lihtsalt ootab mehed valmis.
Või oleks patsient toodud saarelt Hundipeasse ja teine kiirabibrigaad oleks üle võtnud.
Logistika lonkab. Loodame et õpivad.

t
To Tony/ 26. juuni 2014 18:27
Miks siis häljes või kass pole päästmisväärt? Nemad, erinevalt inimestest ei roni purjuspeaga vabatahtlikult koonupidi lõkesse.
j
janek/ 26. juuni 2014 17:54
Abi sinna kõrvade vahele vaja,tuleb mõelda ennem mis tehakse
a
26. juuni 2014 17:25
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Hea Alar/ 26. juuni 2014 18:08
Räägi oma murest mõne tohtriga, eriti soovitan psühhiaatrit.
m
Mr Cool/ 26. juuni 2014 17:25
Sattud kord õitsval sovjetiajal kaevur Peipsi äärde! Näinu nii suurt kogust vett esimest kord - keskealine mees olnud. Jooksnud siis kohe paadi kõrvalt galoppides vette - ja saanud omale ankru jalga. Viidud kiirabiga minema! Nimetatu kuhtus päriselt. Naissaare põlenu tõenäoliseltlt eelmise vend või poeg!
m
Mnjah/ 26. juuni 2014 16:57
kiirabi jõudis isegi kiiresti. Naissaarele üle mere, ega see pole autosõit.
m
Mati/ 26. juuni 2014 16:37
Väga naljakas et mõni Naissaarel viibinu väitis et oli kaine! Selle saare argipäev on sisustatud joomisest, rääkimata pidudest.
k
Kuidas oleks?/ 26. juuni 2014 16:30
Kiirabi saadetakse Harkuvalda, Tilgu sadamasse,kuna see on Naissaarelt vaid 9 km kaugusel. Perh sellest sadamast 16 km kaugusel, Tammsaareteed, Eitajate teedpidija oledkilinnast väljas. Rohuneeme ja PERH-i vahemaa aga on 24 km ja sõitma peab läbi terve kesklinna.
Kui kannatanul pole selgroomurdu, mida ilmselgelt polnud, siis oleks võinud ta vabalt ükskõikmilliselalusel Tilku toimetada.
Mida tehti, orgunniti mehed poolkummipaati ja hakati teab kust tulema, siis kimati Naissaare poole,ca tund on läinud, Naissaarele on Rohuneeme sadamast linnulennult 14 km.
Resümee: Naissaarelt kannatanuTilgu sadamassetoimetamine 9 km,sealt juba vastas oleva kiirabiga PERH-i 16 km. kokku siis 25 km. Mida tehti,Uhati Rohuneeme,sealt Naissaarele ja sealt omakorda JÄLLE Rohuneeme ja sealt PERH-i! kilomeetreid siis kokku 80, lisaks meeletu ajakulu!
Kes selliseid idiootsusi genereerib? KES nii "päästab"? Kõva mereriik küll- pole ühtegi alust võtta`?
MIKS Rohuneeme? MIKS pole Päästeametil isegi mõne kohaliku tellinumbrit, kes plaksust paadi käima paneb?
Ja kus oli vapper Aasta Vabatahtlik "päästja" Taberland, kes Tilgu sadamast "kui välk" (tema enda ütlus ajalehes) Tilgust Naissaarele kihutab, kui seal häda käes`?
Küllap oli koos Viimsi valla jupijumalatega samal saarel ja läbutas?
Ja nüüd põhiküsimus: KUS oli sel ajal Viimsi valla päästekaater??? See suure raha eest ostetud alus, millega Viimsi vallaisad Naissaare vahet oma tüdrukutega lõbusõitu lasevad? Kas eksin, kui arvan, et samas Naisaarel, aga kõik "kaptenid" ja "päästjad" olid end segi joonud?
Väga segane lugu...
t
to: kuidas oleks?/ 26. juuni 2014 17:30
Loe uuesti artikkel läbi.
Vabatahtlikud päästjad paadiga olid valmis väga kiiresti - selles polnud mingit probleemi. Neil lasti oodata meedikuid.
Seda tüüpi paat muide teeb Rohuneeme-Naissaare otsa ~10minutiga, mitte poole tunniga. Väga haigesõbralik selline sõit, eriti öösel külmaga muidugi ei ole (kannatanu eelnevalt riietega merre kastetud). Kui koordineerija poleks infot kinni hoidnud ja andnud vähe asjalikumad juhised siis:
1. oleks Naissaarelt kesklinna sadamasse kiirabile seal üle andma jõutud kohaliku kaatriga oluliselt kiiremini kui oodates kiirabi Rohuneeme ja siis sealt paadiga Naissaare ring + lisaks Rohuneemest kiirabiga Mustamäele ~25km.
2. oleks võinud päästjatel jätta kiirabi Rohuneemes ootamata ja kaatriga päästjatel startida kohe Naissaarele lastes kiirabil vastu tulla kesklinna sadamasse, mitte tagasi tulla haigega Rohuneeme.
Paraku koordineerija otsustas nii nagu otsustas ja keegi abistajatest ei saanud ilma infot omamata midagi teisiti teha. Ajavõit oleks mõlema muu variandi puhul olnud tuntav.
Ja ikkagi jääb õhku küsimus: kas reaalselt kopteri saadavust uuriti? Miks ei? Kopteri valmisoleku ajaks oleks olnud reanimobiil meedikutega lennuväljal (ajavõit PERH-s meedikute pealevõtmise asemel), sealt Lennujaam-Naissaar-PERH ots, pakun ~20min kokku või natuke peale, sõltub. Ajavõit tuntav, lisaks jäänud ära lahtise paadiga öine kihutamine merel. Kas reanimobiili meditsiinipersonal on varustatud sellistes äärmustes töötamiseks? Jäid ise kuivaks?
t
to:to: kuidas oleks? / 17:30, 26. juuni 2014/ 26. juuni 2014 18:08
Te olete kesknädalal alkoholijoobes? Jaanipäevale järgnev ''pehme maandumine''?
m
Mida jutt!/ 26. juuni 2014 18:13
Rohuneemest poolkummikaga 10 minutiga Naissaarele!? OK, väike rehkendus näitab, et see paat liigub veel (mitte treileril!) siis ladnalt 96 km/h !!! OK, arvestame hoo üles- ja mahavõtmise maha ja saame kindlalt lausa üle 100!
Johhaidii- päriselt või`?
t
twewe/ 26. juuni 2014 16:07
vb. ligapalju filme vaadanud kus tegutsevad illusionistid ja chris angel jms. david copperfield, reaalsuses on asi ikka hoopis teine, ehk nyyd võibolla saab aru, et ei tasu selliseid trikke järgi teha!

h
heh.. teadjad!/ 26. juuni 2014 15:31
Lugedes siinseid kommentaare, siis jääb mulje, et kõik on olnud kuskil asjaosalised, kes kaldal, kes sündmustes, kes kõne vastuvõtmisel või lausa tervet vestlust pealt kuulnud, kes politseis ja kes veel selle "Merilõvi" pardal ja ka isegi PVL 101 pardal!
Kui te kõike nii hästi teate, siis miks te seda paremini ei korraldanud tol hetkel seal sündmuses sees olles!?
Asi on tegelikkuses lihtne. Häirekeskusesse tulnud kõne anti edasi vastavatele insttansidele, kes pidanuks nüüd vastavas olukorras meetmed kasutusele võtma.. võetigi, kuid palju korraldusi tehti tõenäoliselt pisut läbimõtlematult. Seda, et "Merilõvi" ümber pööras ja PVL 101 pealt keegi ei reageerinud saab seletada sellega, et nemad pole seda infot üldse saanudki, et mingi jama on Naissaarel toimunud! Seda, miks JRCC ei andnud teadet edasi ega uurinud sealsete lähedal olnud üksuste olekut, ei oska kommenteerida!
Kannatanut pole vaja süüdistada! Praeguses olukorras poleks vaja kedagi süüdistada vaid pigem peaks vaatama, kuidas oleks see asi pidanud tegelikult lahendatama ja siis peab süsteemis sees otsima üles tehtud vead ning vaatama läbi kes on teinud valed otsused ja protseduurid! Niisama tati pritsimine ei vii kuhugi!
N
?????/ 26. juuni 2014 17:20
No kui kannatanut pole vaja süüdistada, süüdistaks ehk siis lõket...või selle süütajat
h
26. juuni 2014 15:15
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
g
geenius/ 26. juuni 2014 16:50
n
26. juuni 2014 15:12
nagu ikka, riigiameteis on vaid suur korruptsioon, mingid lömitajad, kellegi mistahes heades suhetes olevad vaid lüpsavad rahadega meid, ja ei liiguta meie heaks lillegi. kui keegi veel sest aru pole saand, siis viimane aeg. minulgi, põle konn, mis meil sest on. kui aga rahvas massiliselt juba helistas, saadi saata autosi küll, ja ka siis ei kustutatud meie maja, vaid mu spetsialist pidi jõuga ise seda tegema, eesti vanasõna, uppuja päästmine on uppuja asi, on eriti kehtiv praegusel klikivalitsuse ajal. valetatakse, varastatakse, rahvas - mõni veel vaja hävitada, mis ta .. nagunii varsti kustutatakse seegi tõe kild, et ei kiideta klikki.
p
pluto/ 26. juuni 2014 14:58
kõik viitab sellele, et mees tahtis enesetappu sooritada, ega muidu lõkkesse ei heidaks!
t
Tom/ 26. juuni 2014 14:32
Ei ole süüdi ei päästjad ega abistajad. Probleem mehes endas - pole vaja juua vedelikku, mis organismile kahjulik. Paraku on ta üks paljudest ühiskonna poolt õpetatud kultuurse joomise ohvritest...
k
26. juuni 2014 15:19
kust sa võtad, et joomine kahjulik on ? arene. vaevalt see traditsioonide austaja, kes tahtis üle lõkke hüpata, nagu paljudel tavaks, süütevedelikku enne jõi. kui just viina pähe poed seda ei paku, ja ei paku nad kindlasti... ? või päästjad, kes ei päästa, vaid valetavad kokku jamasi, ise lakuvad ja laaberdavad ka sinu rahasi laiaks, on õiged kujud, ja polegi neid päästjaid vbl enam kuskil, vaid reffe nuumame.
x
xxxx/ 26. juuni 2014 20:29
Häda on selles et antud juhul oli häda põhjuseks mitmete lollide kokkusattumine.
Paistab et päästekorraldajad olid lollid aga ka purjakil mehe lõkkesseronimist
ei saa targaks pidada,ega asjata korrata et alkohol tapab
m
Mimm/ 26. juuni 2014 13:22
Oleme siin elus kõigile ära öelnud mis öelda oli. Tegeleme ainult heade inimestega.
n
Neo/ 26. juuni 2014 23:40
Õige küll aitähh ,et hullusest päästsid(sest- no tule jummal appi mis teema).
Ei kurat ,nüüd kui järele mõelda siis päästevõimekus on ikkagi väga tõsine teema(ma ei tahaks küll prooviks üle lõkke kõndida selleks ,et teada saada abi ei ole ega tule).
v
Van Ames/ 26. juuni 2014 12:56
Vat idiootide peale polegi vaja maksumaksja raha raisata!
a
26. juuni 2014 15:26
aga just seda kõige enam tehakse, mis rahad esm ja esf huugama meilt läind ja lähevad kasvõi, jne. riigiametnike vohamisele ajuvabalt, raisates, tuuri pannes kõike meilt, miks sa ansipile seda selgeks eii ja nüüd kaltsule, siin julged mingi vaevalt ellu jäänu osas iitsatada, häbi võiks olla, aga , pole ju enda teha see mõistus kellelgi.
k
kummaline/ 26. juuni 2014 12:31
Eks ka päästeteenistustel tuleb pühade puhul arvesse võtta suurenev riskikäitumine ja abivajajate tavalisest erinev arv. Ka eraldatud kohas abi osutamiseks peaks olema mingi plaan ja rutiinid.
Saarel olnute hulgas oli ka asjalikke ja merega seotud inimesi kes olid valmis koheselt abi osutama. Samuti inimesi kes olid võimelised normaalselt päästeteenistusega kommunikeeruma. Seega põhiprobleem tundub olevat juba algses otsuses nii keerulist lahendust kasutada: kiirabi Mustamäelt Rohuneeme ja tagasi, vahepeal kasutades LAHTIST paati. Öösel oli lisaks ka üpris külm, selliseks sõiduks lahtises paadis mis sõidab kiirusega mida enamus kommenteerijatest kunagi elus kogeda ei saa, ei ole ka kiirabitöötajad mitte kõige paremas olukorras, abi osutamisest rappumise ajal rääkimata.
See oli erakordselt rumal otsus. Otse Naissaarelt kohaliku kaatriga kesklinna sadamasse (kasvõi linnahalli kai juurde) oleks võidetud aega oluliselt kui tõesti kopteri kasutus võimatu oli. Võiks siiski üritada kannatute abistajaid rohkem kuulata ja infot jagada.
Me keegi ei tea kus meiega õnnetus võib juhtuda.
r
Rohuneeme jääb vast kaugemale kui/ 26. juuni 2014 15:17
Tallinna sadamad .Aga kes seda usub.

m
Meil/ 26. juuni 2014 12:31
Ju veel ka nii,et ALATI on norgem inimene suudi ja parast parastajaid kullaga..Selle asemel,et inimene oigel ajal utleks Sa kaitud vaga valesti ja ma ei soovi halba. Me saime hilja sellest aru,et neid on ka nende inimeste seas kes tootavad alal kus peaks ausus nr.1 olema.
j
jeekim/ 26. juuni 2014 12:25
Meie tatipritsijad(loe: ajakirjanikud) võiksid ennem selgeks teha, mis kellaajaga opereerib Marinetraffic.....
UTC!
Aga ebakompetentsus ja otsustamatus paistab igaltpoolt silma.
Teadmiseks: sügisest on Eestil 1 laevatäis väljaõppinud merepäästjaid vähem ja laev ka takkaotsa!
Ikka selleks,et "süsteem"pareminitöötaks.
a
A.H./ 26. juuni 2014 12:19
Ei õigusta järjekordse Darvini preemia kandidaati, AGA mis parata, päästeoperatsiooni korraldamises oli mängus LOGISTIKA, paraku LOGISTIKA JA LOOGIKA on kaks vastastiku asja: mida rohkem logistikat seda vähem loogikat.
m
Mimi/ 26. juuni 2014 12:07
Küsimus pole ju selles kui rumal tegu on lõkkesse ronida vaid selles kui suutmatud on tegelikult meie päästjad ja kiirabi. Alles see oli kui väike poiss ära uppus, sest saarel ei suudetud leida paati, millega talle appi minna. Täielik organiseerimatus!
k
kummaline Mimi/ 26. juuni 2014 15:14
soovitaks kasutada mõistust, ka enne kommentaari kirjapanekut...
o
olematut asja/ 26. juuni 2014 15:18
x
xxxx/ 26. juuni 2014 20:34
Kaks õnnetust kus võib öelda et rumalus tapab....ja eriti Eesti Vabariigis
t
Tallinna Merevalvekeskuse väga kehav töö./ 26. juuni 2014 11:58
Neil oli ressursse palju võtta aga tohmanid otsustasid saata vabatahtlikud. Oli ka võimalik saata piirivalve kaater MP-15, kuid otsustati vabatahtlike kasuks. Väga kehva töö Mrevalvekeskuse poolt.
k
Kaater/ 26. juuni 2014 14:24
Piirivalve kaatri saatmisega poleks ajalist võitu saavutatud, nagunii oleks pidanud kiirabi saabumist ootama. Ajaline võit oleks olnud võimalik vaid siis kui piirivalvurid oleksid kannatanu ise mandrile (ilma meedikute järelvalveta) toimetanud.
t
To Kaater/ 26. juuni 2014 18:52
Suur vahe kas saadad lahtise paadi või kinnise kaatri, mis on tunduvalt stabiilsem patsiendi ja meedikute jaoks.
Teine asi kiirabi saatmine kõige kaugemasse punkti, valida oleks olnud Hundipea, Paljassaare ja isegi Süsta sadam.
Kolmas asi kõik vead lükata kiirabi kraesse on ka vale, sest logistikaga tegeleb Merevalve keskus.
k
kaater/ 26. juuni 2014 19:11
Rääkisingi vaid ajafaktorist, kui kiirabi oli juba saadetud Rohuneeme sadamasse. Loomulikult oleks olnud õigem saata sündmuskohale roolimajaga kaater ja kannatanu oleks võinud meedikutele üle anda alles mandril. Antud olukorras oleks võinud organiseerimise/juhtimise juures paljugi muud moodi teha. Selles pole küsimustki. Paraku läks seekord nii.
t
To Kaater/ 26. juuni 2014 23:35
ajaline võit oleks saavutatud ka sellega, kui vabatahtlike paat saata kiirabile vastu, näiteks Hundipeasse (oleks mõlemad üksteise suhtes liikunud teineteisele vastu), mitte nii et paat lihtsalt ootab, mehed valmis.
Või oleks patsient toodud saarelt Hundipeasse ja teine kiirabibrigaad oleks üle võtnud. Patsiendi toimetamisel haiglasse oleks ajaline võit kindel olnud mõlemal juhul.
Merevalve keskuses peaksid töötama proffid ja nende töö ongi logistika, Kui ei tuldud sellise lihtsa asja peale seal, siis tuleb nad logistika koolitusele saata või uued inimesed tööle võtta.
r
rambo/ 26. juuni 2014 11:54
ju ta siis tahtis midagi kellelegi tõestada, tõestaski et oli ikka idikas küll ...
i
Ivarile/ 26. juuni 2014 11:54
Muidugi pole need sõbrad ega üldse õiged inimesed kes kõrval,isegi ehk mitte kaugel ja lasevad teistel inimestel üldse katastroofidesse sattuda. Olgu see kus iganes.Või mis ametis.
k
Kaaslaste südametunnistus/ 26. juuni 2014 11:50
on hell ja põhjusega.Kui ollakse eraldatuses ja on teada,et abi ei jõua vajadusel nipsust,siis on ka peoreeglid vähe teised.Vette vist õnneks ei jäänud nendel jaanidel kedagi,sest oli külm aga seda,et tulle minna ei tohi,unustati öelda. Õpime ikka enese vigadest.Kahjuks.

l
Lugeja/ 26. juuni 2014 11:49
Pealkiri ütleks nagu, et see oleks Kiirabi süü, et see debiilik hüppas seal üle lõkke kus kiirabil ei ole kõige lihtsam ligi pääseda... See mees on vist järgmised jaanid toas :)
a
a.m./ 26. juuni 2014 11:40
Terve linn on täis plakateid "ära lase purjus sõbra vette". Järgmine etapp on kindlasti "ära lase purjus sõbra lõkkesse" :D No tere hommikust.
v
26. juuni 2014 11:25
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
i
Ivar/ 26. juuni 2014 11:39
Miks selliseid perversseid kommentaare maha ei võeta ja miks selliseid pervesseid inimesi üles ei otsita ning inimühiskonnast ei eraldata???
a
a.m./ 26. juuni 2014 11:41
Järsku selle pärast, et sellised kommentaarid on puhas tõde :D
i
Ivarile/ 1. juuli 2014 17:10
Anna oma aadress, sind otsitakse üles ja eraldatakse.
m
m/ 26. juuni 2014 11:24
Meil ei pruugi jah kõik ideaalselt toimida (abi ei jõua piisavalt kiiresti jms. kui muidugi lugeda neid väljakutseid, mida kõiki tehakse (politsei ööpäevane väljakutsete näidispostitus)- milise "jamaga" tuleb tegeleda - siis ei imestagi, et nende juurde kes tõsiselt abi vajavad õigel ajal ei jõuta.) kuid süüdi on selles juhtumis ikkagi ainult see isik, kes end "härjaks" jõi ja lauslolluse ise tegi! Pole vaja juua nii, et mõistus on kadunud.
v
Veel/ 26. juuni 2014 11:24
Paar kiirabi ka arestimaja juurde kelle tervis peksmisele vastu ei pea...
o
Oleme aru saanud../ 26. juuni 2014 11:18
Kõik haiged enne jaanipäeva ennetavalt haiglasse ja kõik kellega midagi juhtuda võiks türmi,et seal trahve ja raha välja peksta.
p
Pureva/ 26. juuni 2014 11:17
k
Koomiksi pildid../ 26. juuni 2014 11:15
Jaanipäeva eel oli just suured pildid, kuidas politsei ja päästeamet on valmis!!!

o
OLI AEG/ 26. juuni 2014 11:12
KUI AEGNA SAAREL ISTUSID LAPSED ÜMBER LÕKKE JA ÜKS POISS VISKAS LÕHKEKEHA LÕKKESSE.... KAASTUNNE IMEARMSA TÜDRUKU VANEMATELE...
a
Aegnal on neid lõhkekehi vast ikka võtta/ 26. juuni 2014 15:20
ja keenjustest noori härraseid on alati.
a
asja teine nurk/ 26. juuni 2014 11:12
Väljakutse kiirus ja abi osutamise vajadus otsustatakse selle järgi kuidas abi kutsuja asjast teavitab, kui tahad et abi oleks asjalik ja kiire, siis tuleks osata ka vastavat infot päästekeskusesse edastada. pole mõtet hakata kohe teisi süüdistama, nemad ei näe ju läbi toru,neid jaaniõhtu kangelaste kõnesid on sadu. ei näe ka sellistel künedel mütet,kus helistatakse ,et küsida kaua läheb,selle asemeloleks võinud öelda,et inimesel seisund halveneb ja vajaks kiiremat reageerimist. mõistlik otsus oli ka keelata kannatanu toomist ise kuhugi, sest inimesed olid joonud ja võimalik,et hetkel loeks artiklit sellest,et anti luba purjus inimestel merele minna ja uppuda
l
loe läbi/ 26. juuni 2014 11:17
no kui juhendati, kuidas veega jahutada ja tekiga soendada, siis pidi 112 pool olema täis selgus asjast. Või arvad, et lampi juhendati???
k
kolmas nurk/ 26. juuni 2014 12:41
reaalselt on ikka ju nii, et keskuses töötavad selleks koolitatud töötajad, kes peaksid ka vähem lahtiseletatud info põhjal suutma tõe välja sõeluda. Kui ikka teatatakse, et mees on üleni põlenud lõkkesse kukkumise ja seal mõningase küpsemise tagajärjel, siis suudab vist igaüks aru saada- tegemist on kiiresti abivajava isikuga. Samuti saad ju aru, kui kedagi on tulistatud kätte, pähe või jalga
r
Reigo/ 26. juuni 2014 11:11
Lihtsalt uskumatu, kui õelaid kommentaare siit võib lugeda. Kas teil hakkab parem, kui sellist mürki pritsite? Head paranemist kannatanule.
m
Maksumaksja/ 26. juuni 2014 11:04
Selle koleda loo juures tahaks küsida nendelt kriitikutel, kes ei ole rahul sellega, et miks ei toimi Eestis korralik ja kiire elupäästevõimekus? Et keda te valisite viimastel parlamendi valimistel? Kui valisite erakonda, kes korrutab kui mantrat madalatest maksudest ja säästlikust riigist, siis pole midagi parata. Selle erakonna poliitika reaalne tulemus kajastuski sellel jaaniõhtul. Sellised traagilised sündmused saavadki edaspidi meie Eesti elu igapäevaseks kaasnähtuseks. Sest juba järgmistel Riigikogu valimistel on see erakond tulnud lagedale veelgi õhema riigiga, kui praegu. Alandame aga edaspidigi tulumaksu, siis varsti ei tulegi meil enam kiirabi appi. Iga eestlane on oma õnne sepp!
p
Pureva/ 26. juuni 2014 11:19
Asi polnud rahas, VAID SUHTUMISES!
x
xxxx/ 26. juuni 2014 20:39
Reformikommunistid õpetavadki kuidas tuleb suhtuda lihtinimesse
r
Rahvuslane2/ 26. juuni 2014 10:57
Eks see kiirabi puudumine on üks arvukate kärpivate reformide tulemus. Riigikassa ju pöördvõrdeliselt võõrpankade ja kohalike rikkurite kasumitega üha tühjeneb.
Aga valitsus kiidab, kui hästi meil kõik on! Lammasrahvas valib neid ministreid aga alandlikult üha uuesti tagasi.
e
26. juuni 2014 10:53
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
i
Ivar/ 26. juuni 2014 11:41
Miks selliseid perversseid kommentaare maha ei võeta ja miks selliseid pervesseid inimesi üles ei otsita ning inimühiskonnast ei eraldata???
o
oi Liisekene/ 26. juuni 2014 12:30
küll sinu tarkus paistab sinu sõnavõtust kohe kaugele välja. Annaks taevas, et sinu lähikondlastest kellegagi midagi ei juhtuks. Sest õnnetuses on süüdi ju too issanda loomaaia lollakas ja selliseid sina ju ei aita!! Palun kirjuta oma perekonnanimi ka, siis ma oskan sinust kohe kaugele eemale hoida!
i
ints/ 26. juuni 2014 10:47
Mida te ilgute jo...d,mind saatis 112 pu...i kui inimene ole trennis raskelt kukkunud ja teatas ega meie ka kõikjale ei jõua .
w
W/ 26. juuni 2014 10:47
Loo mõte pole selles, et keegi ennast pühade ajal täis jõi ja lolluse tegi.Väga karmi karistuse sai ta selle eest juba ise aga meie riigis on politsei ainlt rohkem radariga põõsastes harjunud olema.Ega see esimene kord ole, kui päästeabi telefonil abivajajaid tõsiselt võeta.Mis te parastate,nagu ise ei tarbiks üldse midagi
n
.../ 26. juuni 2014 22:08
no,mina tarbin küll,aga ega ma selle pärast siis lõkkesse ei roni.........

i
Insener/ 26. juuni 2014 10:44
"Me kõik eeldame, et meie riik toimib, et kusagil on inimesed, kes saadavad abi, kui neile helistada. Aga tegelikult see nii ei ole," räägib väikelaevnik Aivar.
....tule taevas appi, pista pea põõsast väälja ja saa lõpuks aru mis riigis me elame
u
Uus elu / 26. juuni 2014 20:40
Varsti vaatame politseinikku Rakvere Politseimuuseumis ja päästjaid vanadest filmidest - kaua vabatahtlikud suudavad töörabamise ja kodu kõrvalt?
v
V. T./ 26. juuni 2014 10:43
Esiteks: lolle leidub igas külas. Eriti tobe oli selle silmini purjus tullekukkuja ja temaga koos joonud kamba tegevus. Käituti nõdrameelste kombel.
TEISEKS: Eesti politsei(politseiametnikud) veensid oma tegvusega taas, et selles struktuuris on läbivaks käitumisviisiks RÄIGE VALETAMINE ja süüdimatu tegutsemine. Võltsaimine ja valetamine oleksid justkui kohustulikud omadused , et saad selga ametimunder politseis.
Politsei tõestas jälle oma käitumisega- Eesti politseid ei tohi üldse usaldada. Niigi on maine madal. Mingi ajulage blogimine ja ajalehteda abil valetaminé ja hämamine et rahulikud jaanid. Politseijuhtkond tuleks kiiresti välja vahetada, ka igas maakonnas. Oma töötajate sigatsemistele ja suutmatuse
le ausalt tööd teha vahitakse läbi sõrmede.
Häbiväärselt käitus kogu
Häbiväärslet käitu
t
Tony/ 26. juuni 2014 10:40
Eks kopterid ja muud kiired ja õiged päästetehnikad olid valmis selleks,et minna päästma mõnda hüljest või kassi kuskil,mitte aga inimest. Miilitsad tegid purjuspeaga oma sõite ja seda,et see oli "väljakutse" ei räägi ükski lihtinimene teiseks. Selline on see ENSV ,vassimine,mitte hoolimine jne ... samas aga maffia Hundisilmal omab kõiki võimalusi igal kella-ajal ja iga päev.
t
tsee/ 26. juuni 2014 10:38
seekord oli lugu juhtunud omal süül.
aga ega see ei peaks tekitama vahet selles, kas minna appi kiiresti või on aega küll. fakt on see, et saarel on põlenud inimene, kes vajas abi.
kvidas aga kiire abi organiseerimine nii võimatu tundub ja kuidas sellega nii palju aega läheb.
muidugi on abi saatmine paberitel vormistatud ja kindlaks määratud, et kes või toda piirkonda teenindab õnnetuse korral teenindab.
erinevate ametkondade vahel võiks olla aga paindlikkust ja rohkem nö loomingulisust.
kui on näha, et politsei paat on kalda ääres, siis kas ei võiks seda kasutada. muidugi võib politsei öelda, et tal pole oskusi sellise kannatanu viimiseks aga kas selle kummipaadiga haige vedamine on parem. ega meedikud ka mingid imeloomad pole kummipaadis. oskused neil küll on aga nt südamemassai kummipaadis ei tee.
nii et kui olukord on juba nii halb võiks organisserida vedu saarelt vast siiski loomingulisemalt, mitte olla kinni selles, et haigeid veetakse meediku järelvalvel ja pätte politsei poolt. või et kui samal ajal juhtub saarel kaklus, kes siis lahendab kakluse, kui politsei tegeleb haigega.
samahäsi oleks võinud lõkkese keegi kukkuda. kainena kukkuda. kas see, kui inimene on kaine, oleks abi saatmist kiirendanud?
mina ei tea... loen siin sytelkõndija kommentaari..., kes väidab , et mees nüüd rikkus paljude assta ilusaima öö.... kas keegi julgeks seda avalikult oma nime ja näoga öelda, et ta aasta ilusam öö rikuti sellega, üks mees lõkkesse kõndis.
kui võtta veel jaanikombed arutluse alla, siis vana eesti komme ju seegi, et hüpatakse üle lõkke.
loll komme küll. olen päri.
enne jaani, vist peaks uue kampaania välja laskma, et murda seda lolli traditsiooni, et üle lõkke ei tohiks hüpata. sest tõesti, maandudes võib ka sütel libiseda ja kukubki selili lõkkesse. kuidas vanad eestlased juba sellele ei mõelnud? ja nüüd meie, peame hakkama murdma traditsioone :P
x
xxxxx/ 26. juuni 2014 20:45
Huvitav et justkui oli kohapeal ka paate sadamas ja paatides peaks olema punased
raketid et saaks märku anda SOSsignaali aga muidugi on küsimus kas miilitsad
ja piirivalvurid oma paatides teavad ja reageerivad rakettidele
p
Pihkva Oblast/ 26. juuni 2014 10:34
Kopterid ja päästepaadi on õppusteks!
j
Juss/ 26. juuni 2014 10:33
Meil Eestis on ju mentidel kriteerium olemas, mille järgi mõõdetakse, kas päev möödus rahulikult või mitte. See on - Mitu roolijoodikut tabati ? Kui ei tabatud üldse või tabati vähe, siis olik kõik rahulik. Ega meil polegi õieti politseid. Need on kiirusemõõtjad / alkomeetri operaatorid.
r
roolijoodik/ 26. juuni 2014 10:53
mina kindlasti tahaks, et neid poleks
s
siit moraal.../ 26. juuni 2014 10:32
... ära kunagi jää riigi abi ootama. Ise tuleb tegutseda. Ka antud olukorras oleks kannatanu jõudnud 30min kesklinna kus juba oleks kiirabi vastas olnud. Sest kaatreid oli mitmeid saare sadamas. Aga pangem tähele - 112 keelas seda, sest abi "oli tulemas" - aga lihtsalt 2h pärast ja nad keeldusid igasugust infot omastele jagamast et olukorda oleks saanud paremini lahendada. Siit siis ongi moraal, et ametnikke usud oled pool petta saanud - ise oled ikka tegelikult targem ja tee nii nagu on õige. Ametnikeks on vist jäänud suht templilajatajad vaid järgi või lihtsalt nii kogenematud - kõik teised asjalikud on kas ülemusteks saanud või minema pagenud lokkava lolluse eest.
k
kodanik/ 26. juuni 2014 11:04
need on nüüd need uued ja õppinud päästekorraldajad ilmselt, kes teab kas teavadki kus asub Naissaar, kus PPA helikopter, kus on haigla ja kui kiiresti sõidab kiirabi Mustamäelt läbi Tallinna kesklinna Viimsisse. Aga need inimesed võivad võtta vastu otsuseid, millest sõltub teiste elu. Küll need valetamised pressiteenistus ära silub
j
joss/ 26. juuni 2014 14:24
päästeamet teab väga hästi,kus asub naisssaar....seal kuskil ...pöhjapool kihnu saart!
m
mis Kihnust sa nüüd puhud/ 26. juuni 2014 15:24
Naissar on keset Egeuse merd. Ise vahtisin.
h
Hea päev/ 26. juuni 2014 10:29
Kui mitte ühtki ametniku ei näe..Kui meil vaja oli siis ei leidnud üks tuttav ametnik isegi aega,et öelda ma ei soovi Teile halba. Aga jah alkoholiga on ainult 1 võimalus kui inimene sõltuvustesse sattuv.

h
hmm/ 26. juuni 2014 10:25
Päris hunniku ametnikke võiks päevapäevalt tööst vabastada. Andke asi kohtusse.
s
Süüdistajatele/ 26. juuni 2014 10:23
Ühesõnaga, et see hala vaibuks siis teen mina ettepaneku, et järgmisel aastal oleks lubatud riiklikul tasemel jaanipäevad. KOV organiseerib jaanipäeva kus on kohal politsei pättide jaoks, kiirabi lollide jaoks ja päästeamet püromaanide jaoks. Kõik kes teevad jaanituld ilma loata ja sanksioneerimata või siis ei suuda organiseerida neid 3 ametit oma jaanitulele saavad trahvid kaela ja türmi! :))
k
kodanik/ 26. juuni 2014 10:20
Ju tahtis mees Sotomayerit teha aga ei tulnud välja ----"purakas " jäi puudu .Süüdistate abiandjaid aga unustate ,et neilgi on pered ja Jaanipäev ja brigaade on vähem. Ja et sellised ,nagu see juhtum oli ,ei tule keegi küll selle peale --nimetaksin seda idiootsuse tipuks.-----------Parane mees ja kirjuta endale kõrva taha,et selliseid asju sul enam ei juhtuks. Sinu nimi peaks olema Isetegin ,nagu ühes anegtoodis.
d
dfg/ 26. juuni 2014 10:18
Üks asi on see, et mingi isane jälle täis peaga Darwini auhinda püüdis välja teenida. Teine asi aga see, et meil on juba mitu aastat kogu siseturvalisusega tegelev süsteem täiesti masendavas olukorras. See ei ole niivõrd nende töötajate, aga just poliitikute viga. Mis parata, ise oleme valinud neid närakaid, kes juba aastaid siseturvalisuse valdkondi inimeste elude ja tervise arvel ning suurema kokkuhoiu nimel on lammutanud.
t
troll/ 26. juuni 2014 10:17
Massimeedia ei kajasta enam ammu tegelikkust. Kas öeldakse, et jaanipäeval oli vahejuhtumeid või mitte, pole vahet. Jätame süüd kõrvale kannatanu tegevuse mõistlikkuse. Pole vahet, aidata tuleb. Tegutseti ekstreemsetes tingimustes. Kahjuks lähebki olukordades aega. Me ei saa kunagi arvestada teoreetilise lühima ajaga. Enamasti ikka midagi ei toimi. Vaevalt kopter siinkohal väga oleks aidanud, kuigi jah kõrvalseisjad oleks ennast kindlamalt tundnud. Samas oleks ju tegemist petmisega. Poliitikud harrastavad säärast asja, tehakse seda, mida asjatundmatud arvavad parima olevat ja populaarsus tuleb, kui elu millegipärast ei edene. Kuidas kõik see seltskond saarele sai. Kas siis neil polnud ühtegi paati. Pakkunud siis päästjatele oma paati. Kanderaam vabatahtlikel võinuks kah paadis olla, kui ka saarel peaks see olemas olema.
t
tegelikkus/ 26. juuni 2014 10:26
Tegelikkus on ikkagi see, et kopteriga oleks saanud kannatanu ära tuua üle eesti sellise ajaga ja aega oleks ülegi jäänud. Kopter lennujaam-naissaar on 5min. Kopterimeeskonna käest polnud keegi küsinudki tol päeval valmisoleku aega. Tegelikult olid nad kohe võtta. Antud sündmuse faktid on sellised: politsei vassis täiega - tegelikult käisid nad omi inimesi vedamas ja Aegna "väljakutse" oli tõenäoliselt fake-call et saaks oma inimesi vedada saarelt ära. Häirekeskus(te) oskamatus ja tahtmatus (jälle), ning ka vabatahtlikud vassivad midagi kahtlast (pealegi on vabatahtlike osas suur kahtus et nad olid Viimsis peol ja tulid joobes kohale). Kiirabi oli ainuke nüüd keda jooksutati täiesti valesti igas võimalikult vales suunas. Kuigi pole ka nemad päris puhtad - kohalejõudes polnud neil isegi mitte taskulampi rääkimata muust. Nad oleks pidanud keelduma selle kummipaadiga sinna minekust. Samuti oleks pidanud vabatahtlikud keelduma sellist tööd tegemast - see oli nende jaoks way too much raske olukord. Kummaline s...t on ametnike poolt kokku keeratud ja see ongi selle suhtumise küsimus ja tulemus. Ja köik olid nii häppid - politsei, kiirabi ja vabatahtlikud vaid kirjutasid kohe hommikust saati pressiteateid et kui ilus ja kaunis kõik oli - tegelikult suutsid nad näidata kuidas neil ei toimi mitte miski.
j
joss/ 26. juuni 2014 10:50
täiesti öige jutt....politsei on selline,nagu ta on....koordinaator oli jobu ja vaja töölt lahti lasta,las peseb kuskil 3-da järgi lasna keldribaaris nõusid....aga vabatahtlikud olid tublid!
k
Kaater/ 26. juuni 2014 14:41
Ära esitle oma lolli juttu tegelikkuse pähe!
x
xxxxx/ 26. juuni 2014 20:48
Tegelikkus on veelgi hullem
r
Rohuneemelt/ 27. juuni 2014 11:38
Rohuneemel olid vabatahtlikust merepäästest ümber lõkke kümmekond inimest, kellest kolm reageerisid. Täiesti kained inimesed olid. Sa ilmselt ise pole veel kaineks saanud aga juba tikud kommenteerima asjaolu, millest omal pole aimugi:D.
v
Vot siis./ 26. juuni 2014 10:09
Nüüd võiks ju reklaami teha,mitte enam,et ära lase purjus sõpra vette,vaid ära lase purjus sõpra tulle.
g
geeniused/ 26. juuni 2014 10:07
probleem pole joodikus vaid selle riigi haldussuutmatuses. raskelt vigastatud haige puhul mingi ametnikunärakas teeb valesid otsuseid, kähvab ja on üleüldse kõva tegelane. sest tema on ametnik. edasi vaatame siis ametnike ringkaitset ja valetamist. see ei tohi olla aktsepteeritav. aga nohhh veb fondid, siim kallase 10 milj usd, reformierakondlaste valitsemine-laamendamine jne on aktsepteeritavad ju. seega matsikari. mokk maha
j
Jah......./ 26. juuni 2014 10:01
viin on tarkade meeste jook!!! Milleks süüdistada arste,politseid ja jumal teab -veel keda,joodik lakub ennast ikka ise täis ning hakkab taidlema! Kiiret paranemist ja edaspidiseks kainet mõistust,ehk nagu öeldakse purjus inimeste kohta,et ära tatt laku kui pea ei kannata,see oli" ELUKOOL",mis jätab armid kogu eluks!
t
Tark mees/ 26. juuni 2014 20:44
"Tark mees" on see, kellele pole esivanemad joodikugeeni edasi andnud - ei ole mõtet arukuse üle uhke olla.

m
Mitte alko tarbija./ 26. juuni 2014 09:55
Politseil ehk võimalus jälle trahvi teha ja päästeametil...Hea,et arstiabi ikka sai...
e
´´ me kõik eeldame ´´-/ 26. juuni 2014 09:53
et inimene ei joo end lolliks ja ei roni lõkkesse , ahju jne.
Kuipalju inimesi sureb , olles end idioodiks joonud , hüppavad tulle, vette , autorooli ja eitea kuhu veel !
Kus need tuututajad olid , kui nende kaaslane oma tegevust ei suutnud kontrollida !
Tänagu taevast, et hing veel sees !
Sellisest juhtumist peaks tegema õppevideo ja seda kõikidele pooletoobistele sundkorras näitama !
ü
Üle mõistuse/ 26. juuni 2014 09:51
Mis kasu on tehnikast kui seda hädaolukorras kasutada ei saa. Midagi on ikka väga mäda .
p
parastajatele/ 26. juuni 2014 09:49
No mis see aitab. Ärge ometi olge nii ilged. Selle jaoks me makse maksame, et kõigile oleks abi kätte saadav. See on elementaarne. Kui teie teismeline üledoosi saab või laps kuumavee kannu peale tõmbab, et soovita te ju neil oma haavu ise lakkuda.. Õudne, mis eestimaalasest saanud on. Õudne!!!
x
xxxx/ 26. juuni 2014 20:52
Aga see on ju tavaline et kiirabi ei saa kohale tulla sest on parajasti narkarit
toibutamas ja maksumaksjad peavad ootama,kiirabi ju ka tänu refikommudele
kokku tõmmatud
k
katre/ 26. juuni 2014 09:48
kui ikka mees tahab lennata-ei siis saa me keelata.lauslolluse vastu ei saa ükski jõud.
e
Erki/ 26. juuni 2014 09:39
Aga kui mōistus oli koju jäänud, siis peab kannatama. Ega lolli ei paradnda muu kui ....
m
Mileina Jõgi,Harjumaalt/ 26. juuni 2014 09:38
Ei jaksanudki kõike siinseid komme lugeda aga needf,mis lugesin on ikka ,,rõvedad,,Kõik te süüdistate kiirabi-päästet,politseid-justkui nemad kõiges süüdi,kas tõesti???Kiirabi ei jõudnud,,õigel,,ajal kohale???Tahaksin küsida,kus Teie,kes te olite seal jaanitulel siis olite,kui teie silmeall hüppas inimene lõkkesse,kus olite teie,sõbrad,teades,et teine on purjus ja ilmselt oli ka aktiivsema loomuga .Miks teie ei takistanud sõpra,et too ennast lõkkes ei küpsetaks.Te süüdistate kõike ja kõiki aga endal süüd ei näe.Sellised me olemegi eestlased.Igal pool olid jaanilõkked ja palju kaugemal,kui Naissaar ja keegi ei põletanud ennast,sest kaine mõistus oli peas.Siin aga on jutt purjus inimesest ja tema mittehoolivatest sõpradest,kes lihtsalt süüdistades teisi püüavad mahapesta on süüd,häbi teile,sõbrale aga kiiret paranemist.
s
sass/ 26. juuni 2014 13:22
Miks kõik teised peavad 1 süüdimatu isiku käitumise eest vastutama? Eeldus on see, et inimene vastutab ikka ise. Olgu tänulik, et ta lõkkest välja tõmmati ja kogu lugu.
m
26. juuni 2014 09:38
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
d
Dennis Alexio/ 26. juuni 2014 10:01
Väga õige, ega viin tugevamaks ja osavamaks ei tee, jugeks teeb aint!
Mul on perekonnas paar aastat tagasi hirmsu önnetus juhtunud juua täis peaga tõestamisega.
See vend olgu õnnelik, et elus on ja hoidku viinast eemale kogu üljäänud elu!
Kiirabi ja Politsei pole milleski süüdi antud olukorras!
O
-.-/ 26. juuni 2014 10:42
Okei, kui see oleks olnud kaine inimene, kellega juhtub mingi muu õnnetus, siis oleks abi kiirem olnud või?
See loll, kes lõkkesse kukkus, sai oma karistuse juba kätte, mis temast ikka süüdistada. Aga fakt on see, et kui midagi juhtub, siis politsei ja päästjate - meedikute peale küll loota ei saa. Nemad on osavad pärast vassimises, aga mitte kriisisituatsiooni lahendamises.
Kas nüüd said aru, mileina?

i
26. juuni 2014 09:34
IEESTIS OLLI JAANIPÄEVA AJAL JU KÕIK KORRAS. EI OLNUD ÜHTEGI SUURT PÕLENGUT, AUTOJUHID OLID KÕIK KAINED. AGA NÜÜD TULEB TEISTMOODU KÕIK VÄLJA. KES KUS SIIS VALETAB.
r
riigiametid kui marketingiosakonnad.../ 26. juuni 2014 10:36
... aga ongi nii. Inimesed avage silmad. Riigiametid on väga suure pr- ja meediakampaania korraldanud oma pressiosakondadega mis jääb alla isegi erafirmade marketingi projektidele. Nende peamine eesmärk ongi asju niipalju oma nägemusega kallutatud infot peale kallata et see tundubki et ongi nii. Minu arust on ENSV tagasi. Täpselt samasugune propagandasõda on käimas ja kuna keegi seda valet ja naljakat etteastet läbi ei näe - siis see jääbki nii olema.
k
Kat/ 26. juuni 2014 09:33
Eelkõige mõtleks ikka sellele, et .. nii asukoht, kui ka situatsiooni tõsidus oli valitud päevakangelase enda poolt...
a
Arvu/ 26. juuni 2014 09:32
Ise olete tahtnud sellist riiki,balti ketis määgisite nagu oinad nüüd määgite edasi ja jäätegi määgima..Head määgimist teile eesti määgijatele.
k
Kristjan/ 26. juuni 2014 09:40
a
aga meie möögine nüüd vabalt/ 26. juuni 2014 10:01
meil on jänkidest kõrilõikajad meie priiust kaitsmas ja meie kommunistid Euroopat uutmas.
Määääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääää
s
Sulle möö või mää, kes iganes/ 26. juuni 2014 10:23
Jaa, ajudoonorit sinust ei saa
m
misse aju on/ 26. juuni 2014 15:26
prantslastel on olemas põnev söök- praetud ajud lisandiga ......mööö ega mää neid vast söödavaks ei tee
a
26. juuni 2014 22:52
ajusi süües võid saada väga jubedaid ja ravimatuid tõbesi... mingid suguharud söövad oma surnute ajusi ja nad on haiged.
m
Maic/ 26. juuni 2014 09:32
Politsei on meil ju põhimõteliselt nagu MuPo, kes tegeleb peamiselt kuskil luuramisega trahvi tegemise eesmärgil, aga kui on vaja kedagi abistada, siis seda ei tehta, kuna ei too raha sisse ja pealegi ei saa kellegile väga keerata.
Kui helistada politseisse ja öelda, et keegi murrab teie kuuri sisse, siis öeldakse, et vabu ekipaaže pole ja oodake tunnike. Minut hiljem helistades ja öeldes, et lasite ise kurikaela maha kohapeal võite olla kindlad, et minuti jooksul on sinivalge auto kohal ja ehk isegi mitu. Ehk mõni miilitsa onu jätab isegi sõõriku söömise pooleli või ei peata just radarisse lennanud autot, mis ei pea punktuaalselt kinni ajutisest kiirusepiirangust, mis sinna on teetööliste poolt unustatud...
n
njha/ 26. juuni 2014 19:44
v
Veel../ 26. juuni 2014 09:31
Kuna meil pole mitte kellelgi alkoga tegemist siis selliseid õnnetusi ei juhtu..Tegeleme praegu igasuguse turvamisega. Iga vaba aeg ja seda ise.
m
Ma osutaksin/ 26. juuni 2014 09:31
siiski tähelepanu, et politsei-päästeameti poolt tehti paras möödalask - käituti kui amatöörid. Kui politsekaater käiski Aegnal kahte-kolme tülitsejat lahutamas, siis sorry, asju lahendatakse ikka nii, et olulisem enne - võib-olla eksin, ent miskipärast tundub, et hingevaakuv poolpõlenud inimene vajab rohkemat ja kiiremat abi kui räuskavad jaanilised.
l
L@SSIE/ 26. juuni 2014 09:27
Et nagu Riik peaks vastutama kodanike eest, kes ronivad karupõrgusse ja hüppavad seal tulle ja siis nõuavad, et kiirabi oleks kohal sama kiiresti kui Mustamäe elurajoonis?
Kui selliseid tegelasi palju tekib, siis tuleb ohutuse nimel väikesaared kuulutada piiritsooniks, paadid pooleks saagida ja ainsaks spordialaks kuulutada hommikuvõimlemine.
k
26. juuni 2014 09:45
Kas Mustamäelased on mingi eliit, kuhu peab kiirelt jõudma! Vaata, et sa oma sõnu ei peaks kunagi sööma
j
J./ 26. juuni 2014 10:09
Kulla kloun, kui sa ei saanud kommentaari mõttele pihta, siis mitte ära tatista siin edasi, vaid mine seisa peegli ette ja mõtle, kelles võiks probleem olla!
e
26. juuni 2014 09:22
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
l
26. juuni 2014 09:45
Loodetavasti saad veel oma sõnu süüa

t
Tiit/ 26. juuni 2014 09:20
No peab ikka pea ehitus olema sel priidul...aga noh, kes pingsalt ikka ise otsib, see leiab ka mida otsis.
m
Meil/ 26. juuni 2014 09:18
Ei lähe neid ametnike iial vaja.Oleme aru saanud nende olemusest. Piisab tuttavatest kiirabi ja arstidest kuna olen osanud olukorda alati väga täpselt kirjeldada ja G4S reageerib väga kiiresti kus on ka toredad ja head inimesed.
t
to jah/ 26. juuni 2014 09:18
mõistad hukka aga mida teed sa ise, parastad samuti ja soovid teistele, et nad põletushaavu tunda saaksid ?
T
!!!/ 26. juuni 2014 09:09
Tahtis iseennast ära grillida? Jajah, ega mõistus ei ole enda teha! Või võttis ehk viin arunatukese peast?
j
ju siis seltskond/ 26. juuni 2014 09:13
vajas pikantset sakummi viinuski kõrvale. Mine neid peene maitsega härraseid tea.
r
Reforce/ 26. juuni 2014 09:05
Politseist ei ole kahjuks meite mail väga palju tolku.... Eile,kui Tartus teerull maha kukkus oleks pidanud panema liikluse kinni,aga ei kaks noort tolkamit lihtsalt jutustasid seal oma tuttavatega ja tekis mitu liiklusohtliku olukorda... Ja nüüd veel see...
t
Teerull/ 26. juuni 2014 10:38
Läbisin ise sama teelõigu, politsei suunas liiklust, kõik sujus normaalselt. Kui tee oleks kinni pandud, vot siis oleks küll kaos tekkinud.
t
Tuuli/ 26. juuni 2014 09:03
Oleme tuttavatega pikka aega imesatanud,kuidas eesti riigis need,kes vastutavad kiirabitöötajate ja politsei eest oma tööd teevad? Kuidas nad veel oma tööpostil üldse alles on? Kas siin on jälle riigikogu midagi kahe silma vahele jätnud või oma sugulased seda tööd tegema võtnud? Eesti kiirabi naerdakse soomes ja rootsis ikka väga kõva häälega.Need kaks ametiasutust on nii nõrgad,et üldse ei imesta ,miks hukkunute arv selles väikses riigis nii kõrge on.Nende üleolev ja otseses mõttes pea alati jäledalt vastik suhtumine võtab ihukarvad püsti,kui neid jälle vaja välja on kutsuda. Õnneks laps nüüd terve juba aastaid enam pole vaja olnud.ÕNNEKS!
a
Alice,/ 26. juuni 2014 09:09
Kiruge aga rohkem neid kellelt abi ootate.....tagajärge näete või ei märka.
l
26. juuni 2014 09:17
loodan,et sul tuleb TIHTI JA PALJU soome ja rootsi kiirabi teenust kasutada.
m
mis siin nutta või naerda/ 26. juuni 2014 09:27
eestlased on ise pannud õiged kommunistid oma elu ja surma reformima .Nüüd tundsid nad,et terve Euroopa vajab uuendamist ja saatsid oma ausad eksperimentaatorid Euroopat abistama .
Soomes ja Rootsis võivad kõik naerda eestlaste iseoma tarkust,aga ... sellega võiks nagu arvestada,et eestlastest on vaja plats puhtaks lüüa . Ja seda teevad edukalt eestlased täiesti ise.
m
Margit/ 26. juuni 2014 09:02
Minu arust keskenduvad loo peaosalised natuke valele teemale ja üritatakse nüüd süüdistada keskeid ametivõime või institutsioone. Tegelikult ronis kamp oinaid kusagile pärapõrgusse, peaks seetõttu ka arvestama võimaliku viivitusega erijuhtumite puhul ning tagatipuks pole üldse räägitud sellest, et tulesumpaja oli tõenäoliselt joogine ja teiseks, miks üks täiskasvanud mees peaks üldse tulle ronima. Lolli peksavad tema enda vitsad
h
Huvitav, et ../ 26. juuni 2014 09:01
kõik on kanged kritiseerima piirivalvet, kiirabi ja teab, keda kõike veel, aga meest, kes mõtles, et on tulekindel ja oma lollusest lõkkesse pikutama läks, ei kritiseeri keegi...?!

j
jah/ 26. juuni 2014 08:57
Need, kes siin kõik parastasid ,peaksid ise saama põletushaavu ja ootama siis abi sama kaua.Mina tean seda valu,kuna olen saanud ise saanud tööjuures põletada kuuma auruga.Kuid see on ikka üle mõistuse, nii kaua abi oodata.
l
26. juuni 2014 09:20
lõkkesse ronis see onkel ikka vabatahtlikult,kas kiirabi oleks pidanud arvama,et keegi oinas võttis kätte ja ronis ise tulle
j
joss/ 26. juuni 2014 08:52
see koordinaator tuleks päevapealt lahti lasta....pressiesindaja,kes valetas rahvale,et kaater on alles aegnal,tegelikult juba ,ei tea,kus....tuleks töölt lahti lasta,see veeteedeameti politseikaatri kapten koos politseiga...tuleks töölt lahti lasta....no,aga politseist saab veel aru,tema töötab seal,kus traffi saab teha,aga mitte seal,kus inimestele on vaja abi anda! igaljuhul häbi asi!
k
kõik teised on süüdi,et tark/ 26. juuni 2014 08:54
inimene i s e ronis ennast grillima. Loll oleks arvestanud Naissaare asukohaga keset merd
x
xxxxx/ 26. juuni 2014 21:02
Samas oleks mõni kangelane võinud ka sõbrale noa kõhtu susata ja abi
oleks tulnud sama kiiresti.See et üks mees on purjus ja loll ei vabanda
suure süsteemi võimetust reageerida õnnetuse korral.Milleks on ametis
suur kari kõrgepalgalisi mundris idioote kui nad pole suutelised oma
alluvaid tööle panema ja samas soodustavad valetamist ajakirjanduses
k
koordinaator üles puua :/ 26. juuni 2014 09:12
tema ei keelanud ontlikul kutil oma peed lõkkesse panna ja sinder,vedas selle saare ka kaugele merre .
No mis siukesega teete ?
Ainult nöör päästab teie õilsad tunded.JA kui siis see koordinaator nahka panna,milline suuur mõnu teil oleks.
k
Kaater/ 26. juuni 2014 09:22
Politseikaatri kaptenil pole küll mingit süüd. Ega tema ei näinud merelt , et üks vennike oli oma tulekindlust testimas. Kaater reageerib vastavalt temale antavatele korraldustele! Ja antud juhul organiseeriti asi nii, et kiirabi toimetamine saarele otsustati anda vabatahtlikele. Ja Mustamäelt Viimsissse sõit ei tohiks mööda öiseid tühjasi tänavaid kiirabil küll 45 min. võtma.
s
26. juuni 2014 09:47
sile vesi peaks ju appihüüdeid üsna hästi edasi kandma..
s
Sander/ 26. juuni 2014 09:55
küsimus on selles kas keegi üldse karjus appi!?
j
joss/ 26. juuni 2014 09:26
asi pole yldse selles jobus mehes,vaid meie asutuste ja sh.politsei tegevuses,valetamises....systeemi ehituses....kui oleks näiteks mingi sõjaaegne pomm plahvatanud ja lapsed viga saanud,muide see toimus aegna saarel aastaid tagasi, ja siis see jobu koordinaator oleks jälle kaagutanud,et oodake,abi on teel,oodake abi tuleb! minu kysimus on põhimõttes,et ,kui mäda on me abisysteem,ja kui alatu ja mitte abitahlik on meil politsei....
i
irv/ 26. juuni 2014 08:51
Et riik toimiks, tuleks teiesugustele "purjetejatele" hea maks peale käänata. Aga kus siis alles hakkab ving.....
p
Proff/ 26. juuni 2014 08:49
Lakkutäis mees purjus kambast hüppas keskööl pea ees Naissaarel tulle? Ülejäänud juuatäis kakerdajad karjuvad, et kõik teised peale nende endi on süüdi? Nemad ise on Kangelased!! Sellist Jama on raske kommenteerida..
l
Leelo/ 26. juuni 2014 08:49
No siis jõudis ju eriti kiiresti haiglasse. Kutsusin oma vanale raskelt haigele isale kiirabi, tuli teine Mustamäe haiglast Tammsaare teele 1 tund ja 10 minutit. See süsteem on seal ikka nii sassis kui veel olla saab. Ebanormaalne on ka see, et kui EMOsse lähed on ooteaeg ca 6 tundi. Lihtsalt ebareaalne. Ei saagi aru, kas viga on seal töötavate inimeste suhtumises - ükskõiksus ja igasugune huvi puudumine, või on asi miskis muus.
s
seal töötavad/ 26. juuni 2014 09:09
õiged eestlased,kes täidavad nendele antud käsud punktuaalselt. Nemad on isamaalised inimesed,mitte kesiku.rai..enahad või tondinahad
a
Alice./ 26. juuni 2014 09:13
No haigekassa ju hoiab kokku,aastalõpuks vaja suured kasumid välja hõigata seni ju nii on olnud.
o
olgu purjus või kaine,/ 26. juuni 2014 08:47
ka seda inimest on häda korral vaja abistada. Selle riigi hoolimatus ja jõhkrus hakkab juba vastu. Kes küll on nende valijad? Juba 20 aastat on hävitustööd ja hoolimatust nähtud, aga ikka ei õpita. Vaevalt et seegi juhtum inimeste silmad avab.
k
kilu/ 26. juuni 2014 08:44
Kui kõik oli nii nagu siin kirjas oli, siis oli operatsiooni koordinaator jobu. Kui on näha, et head lahendust olukorrale pole, siis võinuks lasta neil endal mees mandrile tuua. Sellega võitnuks mõnevõrra aega. Ma ei arva, et iga väikesaarel lõkkesse hüppaja tarvis peab olema vertikaalstardiga päästelennuk stardivalmis, minnes jaanikule sellisesse kohta tuleb arvestada, et abi tulek võib viibida - seega kas vähem juua või siis jätta julgustükid teiseks korraks. Pigem oli siin probleem asja korraldamises.
a
aaa/ 26. juuni 2014 08:41
Oleks pidanud ütlema, et Breivik on lahti ja tulistab, oleks mingitki abi saanud.

k
k./ 26. juuni 2014 08:39
Kommentaaridest kõlab läbi, et kui inimene ise on süüdi õnnetuses siis teda ei tuleksgi aidata.Jah oli süüdi, et astus lõkkesse aga oodata abi nii kaua see on lausa kuritegu. Suurem osa õnnetustes on inimene ise süüdi eriti veel lastega juhtunud õnnetustes. Jätame nad kõik siis ilma abita või aitame pärast seda kui kõik narkarid (kellele keegi teine paha paha süstla sisse toppis) on elule turgutatud.
v
vääna kullake,vussi kallis!/ 26. juuni 2014 09:17
seda ära mitte rehkenda,kus on SAAR nimega Naissaar.
Ta tundub olema jah Russalka all,kaks sammu astuda ... aga looduses on asi veidi teist kanti kui teie kõrvade vahel.
t
tark trimpija / 26. juuni 2014 08:35
Kui joodiku loll pea alkoholi ei kannata siis pole mõtet juua,joogu piima, viin on ainult tehtud tarkadele.
u
uskumatu/ 26. juuni 2014 08:32
et abi andjatel voib olla toovaline aeg,hommikuudistes voiks edaspidio ara markida,mis aeg parajagu on.
ä
ärge parastage/ 26. juuni 2014 08:16
Olge mõistlikud, jutt käib ju sellest, kui midagi juhtub, abi ei tule kuskilt. Jah, see inimene tegi lolluse, aga samas juhtub ka lihtsalt õnnetusi ja tulemus ju sama, abi pole loota.
t
tom/ 26. juuni 2014 09:29
Ja kui üldse, siis hea õnne korral ei aita sind mitte riiklik päästeteenistus vaid VABATAHTLIKUD.
m
26. juuni 2014 23:10
MISKIT LOLLUST TA EI TEINUD ! üle jaanilükete hüppamine on kamme vanadest aegadest ja paljudel rahvastel, kes seda ei tea, on ise loll ! aga, et kasvüi müni puuroigas jala all keeras ta külili või ise minestas, mis iganes võis juhtuda, ning beel abistavadid sõpru samasugusteks lollideks sõimata, näitab, et need on viletsad eneseõigustused oma idiootsusele, kui ei suudeta oma ülesannetega, mis on vabatahtlikult endale võetud, nendega toime tulla. loodan, et seda logu ja ametnike tegemisi sellega seoses KAJASTATAKSE VEEL - AVALIK HUVI ON SUUR.
m
26. juuni 2014 23:10
MISKIT LOLLUST TA EI TEINUD ! üle jaanilükete hüppamine on kamme vanadest aegadest ja paljudel rahvastel, kes seda ei tea, on ise loll ! aga, et kasvüi müni puuroigas jala all keeras ta külili või ise minestas, mis iganes võis juhtuda, ning beel abistavadid sõpru samasugusteks lollideks sõimata, näitab, et need on viletsad eneseõigustused oma idiootsusele, kui ei suudeta oma ülesannetega, mis on vabatahtlikult endale võetud, nendega toime tulla. loodan, et seda logu ja ametnike tegemisi sellega seoses KAJASTATAKSE VEEL - AVALIK HUVI ON SUUR.
d
drg/ 26. juuni 2014 08:11
huvitav, miks oodati tund kui oleks vöimalik kohaliku kaatriga vastu söita noblessneri sadamasse? äkki naissaarel pidu pidav seltskond tegi robinsonaadi?
d
Dumba/ 26. juuni 2014 08:30
Kas sa üldse artikli läbi lugesid? Kui ei, siis loe.
d
darwini auhinna kandidaat/ 26. juuni 2014 08:08
kurb lugu muidugi, aga... kui juhm inimeseloom otsustab ise vabatahtlikult lõkkesse astuda, siis pole vaja riiki küll süüdistada.
k
kah teinekord joogine/ 26. juuni 2014 10:15
Ja kui "juhm inimesloom " turvavöö pääle tõmmata unustab, on see küll vägagi riigi hoolitsus. On ju nii, Sa oma õige nime all kirjutaja ?
k
26. juuni 2014 08:05
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
e
Elina/ 26. juuni 2014 11:29
Seda, et see mees sigalakku täis oli, tõestab just see fakt, et ta tulle ronis. Kaine peaga ei tule see tavaliselt pähegi. Muidugi ei hakka ta sõbrad seda avalikult välja ütlema, neile meeldib rohkem Eesti riiki süüdistada, et igas karup....s pole päästeteenistust valvel. Selle peo organiseerijail jäi vist mõistus koju teiste pükste tasku. Muidugi, ega see päästeamet siin tasemel polnud, nad pidasid vist ka ise pidu, sellest need valed ja vassingud. Aga sõbrad olid kõrval ja teadsid kindlasti, et mees viina ei kannata.
p
pees riik/ 26. juuni 2014 08:01
Sellise riigipoolse suhtumise tõttu (politsei ei tule mu tallu sissemurdmise korral kohale, arstiabi pole olemaski, maanteed on korrast ära, rahva raha loobitakse miljonites Kreekale ja "valitute" puhkusereisidele ning endale toetuste maksmiseks, kohtutes on karneval, rahva raha eest ostetakse miljonite eest "kaitseks" vajalikku vanarauda jne jne) ma ei soovigi maksa sellele riigile makse
t
to pees riik/ 26. juuni 2014 08:11
asja võib ka nii võtta, et rahvas, kes täispeaga vabatahtlikult lõkkesse astub, ei väärigi paremat riiki.
m
Mh/ 26. juuni 2014 08:18
Üks mees, kes lõkkesse "kukub/astub" esindab tervet rahvast? Mõnel on jaanipäev ikka päris pikale veninud.

t
tuleb/ 26. juuni 2014 07:56
välja juurima hakata !
Alustame joodikutest , seejärel riigi käpardlikest valitsejatest ja abiteenistustest .
n
naine xx/ 26. juuni 2014 07:54
Ei jätku sõnu ei meditsiini-, politsei, ei õelate kommenteerijate jaoks, küll aga tuleb tõdeda, et elu Eestis läheb paremaks varastel, nahapügajatel ja suurem osa rahvast, vastavalt rahvuslikele geenidele, allub alamndlikult enda rumalusele, valitsuse ükskõiksusele ja maailma suurrikaste pimedale jumaldamisele. Kõik kokku on see masendav. Ei mingit paremaks muutumist, vaadake põlde, linnaääri, mere-ja järveääri, kus kerkivad majad. Need on ehitatud millest?, igatahes mitte palgast, aga kui palgast, siis selle lihtsa inimese miinimumpalgatööst, so. orjatööst!... Asuge agaralt kommentaari kustutama, et teid teie leivapalukese teenimise rajalt ei kõrvaldataks.
p
Päris karm!/ 26. juuni 2014 07:51
Norras väikeses külakeses tuli helikopter kohale 15 minutiga. Helikopteri reageerimisaeg on paar minutit, sest ööpäevaringselt on brigaad ootel. Huvitav, meie maksame ja makse jms, aga brigaadi polegi ootel... :( Eesti Eesti Eesti, täielik jama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Kiiret paranemis kannatanulet!
M
?!/ 26. juuni 2014 08:07
Me ei ela Norras ja Norras ei jooda ka ennast pilvituks ja Eesti riigis pole häda midagi,oska ainult elada ja ära tee lollusi......
t
tark rahvs/ 26. juuni 2014 10:11
kust sina tead????????????
n
Norrast/ 26. juuni 2014 10:35
Hei! Mötle esmalt Norra loodust ja kui palju inimesi protsentuaalselt elab mägedes vöi saartel?. Ja kysimus on siiski körgmägdest, kuhu pääs on igaljuhul raskendatud. Vöi siis mägede ahelikust, kus yhesuunaline liiklus kuristiku serval vöi kuhu ligipääs ilma helikopterita vöiks viia päevi vöi nädalaid. Kysimus on haige trantspordis, mitte terve inimese kodust poodi viimises....
Eesti maastikuolud EI nöua nii suurt valmidust helikopteritele. Ise elan bergeni kesklinnas ja olen juba harjunud, et umbes 10-20 min järel stardib ylikooli haiglast helikopter , kelle vastutusalas on suur osa Norra mägisemast alast...Siin pole kiirabiautoga vöi kaatriga midagi teha, vahemaad on sedavörd suured. Enne kui Norra näiteid tood, tutvu Norra geograafiaga vöi yldisemate oludega!
j
jah/ 26. juuni 2014 08:54
aga siis peaksid veel natuke rohkem makse maksma, kui tahad, et kopter oleks iga minut valmis startima. Aga ega sa sellega ka nõus ei ole ju.
m
miks peaks Euroopa kõige rikkamas Estonias olema meedikutel kasutada kopter ?!/ 26. juuni 2014 09:19
ega teie ansip ka kõike jõudnud korda sättida .
j
jan/ 26. juuni 2014 12:02
Eriti kiire oli Norra kaatrite ning helikopterite reageerimine kui üks hull suutis maha lasta pea terve saaretäie noori ......
m
M/ 30. juuni 2014 20:51
Norras sai Breivik tappa üle 70 inimese väikesel saarel ja ei mingit kopterit. Läks tunde, enne kui politsei reageeris.
k
Koss/ 26. juuni 2014 07:48
Jook jogiks, aga kui miskit muud juhtub, kaagutajate silmis lubatut, ja abi saadetakse samamoodi, lugege ometi, mis siis, kaagutate samas vaimus ve
e
Elina/ 26. juuni 2014 11:33
Kui neid joogi (ja ka süstla) pärast abivajajaid vähem oleks, siis jõuaks abi ehk ka teiste juurde kiiremini
m
Mh/ 26. juuni 2014 07:46
No on selle looga kuidas on, et noh "johmas lõvi kes jooki ei kannata jne". Aga paar asja tuli siit välja küll.
Esiteks. Meie politsei valetab ja vassib! Kui ikka politsei jutt ei vasta tegelikkusele... mida siin muud arvata.
Teiseks. Ei osata neid väheseid olemasolevaid vahendeid vastavalt olukorrale kasutada.
Aga mis sa ikka teed, politseid koondatakse, meedikud/arstid lähevad parematele jahimaadele. Varsti pole enam kedagi keda appi üldse kutsuda!
Kohati tekib mulje, et eesti on mingi eksperiment riik, ausalt noh. Kaubad on kallimad kui rikkamates riikides (välja arvatud alkohol ja tubakas) politseid koondatakse, arstid põgenevad parema palgapeale, seadused on rumalad ja karistused naeruväärsed, poliitikas toimub täielik vassimine ja riigi riisumine ja uskumatu onupojapoliitika kus üks vend käib ühest ministri toolist järgmise juurde (andekad inimesed!) Ma ausalt ei tea kuhu see fantastiline riik niimoodi ükskord jõuab.
m
mis sa karjud siin.............../ 26. juuni 2014 07:54
Sellisestt inimese joomasest lollusest on kohatu riiki ja valitsust süüdistada............mida tegid kõrvalseisjad ? ootasid nalja ,mis lõppes tragöödijaga,miks ei hoidnud tagasi ?! - olid ka joomased ?!.Sellest tuleb teha ainult järeldus ,et alkohol on tarkade meeste jook.
m
Mh/ 26. juuni 2014 08:08
Mis sa tõesti arvad, et alkohol on kõikides asjades süüdi? Või on sul arusaam, et alkohol kaob ükshetk maailmast ära?
Öeldakse, et õnnetus ei hüüa tulles ja nii see paraku on. Olgu tegu alkoholi manustanud mitte kõikse targema persooniga kes lõkkesse kukub või mõne täiesti süütu inimesega kellele auto otsa sõidab vms.
Oleks tegu olnud ... no oletame, et puuga pähe saanud jaanipidulisega (ebaõnn näiteks) kas siis oleks see midagi muutnud? Samamoodi oleks naeruväärselt kaua abi oodatud, tõenäoliselt kauemgi. See ongi see probleem siin... mitte see, et eesti suurimal "alkopühal" keegi johmas oli!
Ja pealegist, tee mis sa tahad aga kuskil simmanil sa vaevalt, et kõigil suudad silma peal hoida!
k
kuhu/ 26. juuni 2014 09:20
t
to Mh/ 27. juuni 2014 10:03
Miks politsei vassib? Autor oma suures ärapanemistuhinas ei ole tähele pannud, et AISis on UTC ajad, mis on kolm tundi meie (suve)ajast taga. Oh neid kollaseid ajakirjanikke, saaks ainult skandaale puhuda. Faktidesse süvenemine? Ei, milleks...
h
hm / 26. juuni 2014 07:41
ikka on riik, Ansip, Ilves süüdi - aga inimene mitte.
n
nuta või naera ............/ 26. juuni 2014 07:41
Siin ei tohi küll kedagi süüdistada ,kui ainult oma lollust---head paranemist
k
kahjuks/ 26. juuni 2014 07:40
Kui mõistust ei ole, istu kodus.

a
Aiaiai/ 26. juuni 2014 07:31
Üle lõkke hüppamine pole Cool!
y
ylo/ 26. juuni 2014 07:29
Naissaarel juhtub iga aasta selliseid lugusi aastaid tagasi sai seal surma väike laps kes jäigi abi ootama kui kukkus kuskilt müürilt alla.
j
26. juuni 2014 07:26
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
see ravimeetod/ 26. juuni 2014 09:23
teeks rõõmu kenadele Haapsalu omadele,kes invaliidist lapsi põletasid täiesti karistamatult.
Aga tõhus ravi oleks see küll olnud.
JNS, õelus on pragu omal kohal.
s
sytelköndija/ 26. juuni 2014 07:17
Kahju,et ühe isase ego párast on köigil tuha maitse suus aasta ilusaimast ööst.Kurb
n
Nõnda/ 26. juuni 2014 07:33
Just täpselt, üks uimane, kes jooki ei kanna, lakub ennast lõviks, keerab jama kokku ja kõik peavad tema ümber rabelema!
n
n6nda/ 26. juuni 2014 13:46
rabelema jah, sest see on nende töö....

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee