Eesti uudised

Uks maha, aknad eest, lärm ja tänavale kusemine! (39)

Maarius Suviste, 26. juuni 2014 07:00
SÜNDMUSKOHT: Siin korteris meeletu möirgamine ja karjumine käiski. Uks tuli eest ära lüüa. Foto: Mari Luud
Märatsevad jaanipeolised hõivasid võõra korteri

"Hullumaja! Meeletu möirgamine ja karjumine. Neil tüüpidel on karistamatuse tunne!" prahvatab majaelanik, rääkides jaanipäeval toimunust.

Jaanipäeva hommikul sai politsei väljakutse Jõgevamaale Pajusi valda Pisisaare küla kortermajja, kust kostis koledat lärmi.

Korravalvurid selgitasid, et ühes korteris viibinud kamp murdis sisse tühjalt seisnud naaberkorterisse. Vähe sellest – seltskond ka lõhkus ja laamendas seal. Ühtlasi teatasid pealtnägijad, kuidas lärmakad pidulised olid aknast välja kusnud.

Kuraasi täis mehepojad ei allunud politseinike korraldustele ega avanud ust. Seega ei jäänud üle muud, kui päästjad võtsid korteriukse maha.

Selgus, et korteris oli neli meest, mõnigi neist agressiivne. Politseinikud pidid kasutama teleskoopnuia ja käeraudu ning toimetasid seejärel kõik neli kainenema.

"Magasin sel ajal, ärkasin, vaatasin kella: 12 minutit puudus kella kuuest hommikul," seletab majaelanik, millal hirmus lärm pihta hakkas.

"Ise mõtlesin, et tulid jaanitulelt. Meeletu purjus räuskamine algas. Möirgamine ja karjumine. Midagi tambiti puruks. Maja nagu võbises. Jalaga löödi ukse vastu prõmdi ja prõmdi! Siis kostis mitu korda klaasiklirin. Korteri aknad löödi puruks, üks maja taga, kaks maja ees. Üks majaelanik hakkas nii kartma, et jooksis kodunt minema. Täitsa hullumaja oli siin!"

Kohale tuli neli politseiautot. "Polegi siin nii palju politseiautosid korraga kohal näinud. Elu nagu suures linnas," ütleb majaelanik.

"Minu arust narkokoer toodi ka kohale."

Üks kohalik elanik filmis seda, kuidas mehepojad kolmanda korruse aknast kusid. Täis lasti nii mõnigi auto.

Majaelanik ütleb, et jaanipäeval märatsenud mehed on nende vanad tuttavad.

"See ei olnud kaugeltki esimene kord – need tüübid on siin enne ka käinud ja pahandust teinud. Nendega on siin ikka tükk tegemist olnud! Põltsamaa tüübid. Nagu öeldakse: käivad siin karistusoperatsioonidel. Kui ollakse laksu all, ega siis ju mõistust peas ole."

Majaelanik kiidab politseid: "Otsustavalt ja resoluutselt tegutseti siin. Väga viisakalt käis asi. Politsei ei nüpeldanud neid ega midagi. Pidas kinni, käed raudu, politseiautosse ja minema. Kõige normaalsem pandi esiistmele istuma, teised kolm puuri," räägib majaelanik.

"Sellistel on ju karistamatuse tunne! Ja kahjuks see neis süvenebki – teevad mis tahavad. Loodetavasti saab nüüd piiri peale."

Samal teemal

13.07.2015
Jaanipäeval märatsenud kamba kriminaalasi lõpetati

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee