Eesti uudised

Haapsalu õmblusvabrikust viidi seitse inimest haiglasse gaasimürgitusega (1)

Teet Teder, 26. juuni 2014 07:00
BALLOONI EI NÄITA: Eile õhtul Õhtulehele kõnealust ballooni ei näidatud ja pilti teha ei lubatud ettekäändel, et ülemusi, kes vastava loa saaksid anda, enam pole. Foto: STANISLAV MOSHKOV
Eile juhtus Haapsalu õmblusvabrikus õnnetus, kui gaasiballooni augud puurinud töömees tekitas mürgituse seitsmele inimesele, kes haiglasse pöördusid. Tehasest evakueeriti üle 30 inimese.

Päästeamet ja kiirabi said eile õnnetusest teate kell 10.50. Kohe viidi haiglasse kaks inimest, kella 12 ajal veel üks ja vähem kui tund aega hiljem oli Läänemaa haiglas juba seitse inimest, teatas portaal Läänlane.

"Gaasiga ei ole seal täpsemalt midagi juhtunud," kommenteerib esiti Nurme vabriku tehnika haldusjuht Tiit Koel.

"Oma töökojas puuris ta kaks auku sisse, võttis kraani maha ja viis ballooni õue. Õues ei ole elektrit, seepärast tegi seda sees ja tõstis siis välja. Ju see tuul siis täna pahasti puhus, et akendest sisse. Ja ega nad enne ei märganud kui ruum oli haisu täis. Oleks nad teiselt poolt aknad lahti teinud, oleks õhk kohe läbi käinud ja poleks mingit muret olnud," võtab tehase üks juhtidest õnnetust kergelt.

Lääne päästekeskuse pressiesindaja Evelin Trink ei eita, et gaas võis sisse tulla ka akendest, aga suurem osa gaasi levis vabriku poolele töökojast, kus töömees ballooni puuris.

"Sündmuse alguses oli paaril inimesel halb, aga hiljem viidi tervisekontrolli seitse inimest," lisab Trink, et gaasimürgituse puhul ei löö sümptomid kohe välja.

Tehase ja päästeameti jutud ei klapi ka evakueeritud inimeste arvult. Päästeameti sõnul aeti hoonest välja 36 inimest, Koeli sõnul mitte enam kui 30.

Kui vana balloon olla võis, Koel öelda ei oska.

"Tühi balloon. Siin ei tehta gaasiga mitte midagi, kõik on elektri peal. Need (balloonid) on tont teab mis ajast siia seisma jäänud," seletab Koel, kes veel ei tea, mis põhjusel töömees neid puurima hakkas.

Päästeamet teab. Nemad on rääkinud töömehega, kes kinnitas, et tahtis balloonidest grille teha.

"Ei ole talle küll mingit grilli tegemise töökäsku väljastanud," ütleb seepeale Koel.

"Tegelikult ei olnud hullu midagi. Oleks keegi mulle öelnud, et ruumid on gaasihaisu täis. Meil on siin omal puhurid, millega oleks saanud ruumid läbi ventileerida ja mure oleks murtud," kahetseb ülemus, et päästjatele helistati ja õnnetus suure kella külge pandi.

"Ikka inimestega juhtub selliseid asju. Keegi muretses üle ja kellelgi hakkas tõepoolest natuke paha. Vastik mädamunahais ta oli tõepoolest, ega see meeldiv lõhn ei ole."

Siiski ütleb Evelin Trink päästeametist, et nii ballooni puurinud tööline kui lähedal olnud õmblejad on õnnesärgis sündinud.

"Oleks seal mõni säde tekkinud, oleks võinud pauk käia. Tegemist on kergesti süttiva gaasiga. Need balloonid ei ole puurimiseks ega saagimiseks mõeldud. Siin ei ole palju vaja, et õnnetus juhtuks," hoiatab Trink, et kasutult seisvad balloonid tuleks gaasikäitlejatele ära anda.

Samal teemal

14.09.2018
GAASIÕNNETUSED LÄBI AEGADE: gaasiboilerid ja -küte on läbi aastate ohtlikuks nuhtluseks olnud