Karim BenzemaFoto: Reuters / Scanpix
Kihlveoblogi 25. juuni 2014 10:46
Iga mängupäev räägime Õhtulehe kihlveoblogis mängudest ja võimalustest, mida tasub jalgpalli MMi ajal jälgida. Õhtulehe panustamisamatöörist kirjutaja jälgib ausalt oma käekäiku. Panustamiseks ei kasuta me summasid, vaid ühikuid. Panustamismaailmas on igal ühikul tavaliselt väärtus nt 1 ühik = 1 euro, kuid see oleneb juba panustaja nö finantsvõimalustest, oskustest ja teadmistest. Kasutame OlyBeti koefitsente.

Praegune seis: panustatud kokku 71 ühikut, tulemus -17,4 ühikut.

Läheb päris hullusti, kuid proovime ikka lõpuni ja miinust võimalikult palju vähendada. Naljaga pooleks võib öelda, et tasuks panustada täpselt vastupidi soovitustele. Eks näis, kas saame rajale tagasi.

38. mäng: Nigeeria – Argentina (9 - 3,6 - 1,52)

Argentina on mänginud sarnaselt Brasiiliale, leides küll võiduvõtmed, kuid mänguliselt pole pilt olnud julgustav. Samas Brasiilia pani viimases alagrupimängus püssi paukuma. Kas Argentina hakkab samuti vormitipu suunas liikuma? See ongi üks põhiküsimusi.

Nigeeria võib olukorda võtta aga enam-vähem rahulikult, sest neid ohustab vaid Iraani võit.

39. mäng: Bosnia ja Hertsegoviina – Iraan (2,1 - 3,55 - 3,5)

Iraan on võrreldes Nigeeriaga hullemas olukorras ehk mökutada ei saa ja vaja on võitu.

Võidukalt sooviks turniiri lõpetada ka Bosnia, kuid Iraani südikas kaitsemäng Argentina vastu näitab aga, et midagi lihtsalt pole Bosnial oodata. 

Pakuks viiki. 

40. mäng: Honduras – Šveits (7,7 - 4,3 - 1,47)

Šveitsil pole aega raisata ja tuleb minna ning panna. Esiteks tuleb parandada väravate vahet ja kindlasti tuleb napsata võit. 

Šveitsi kahes mängus on väravavõrk sahisenud 10 ja Hondurase omades 6 korda. Nii võiks jätkata.

41. mäng: Ecuador – Prantsusmaa (5 - 3,9 - 1,71)

Selle mängu juures on suurepärane, et isegi Prantsusmaa pole jälitajatest päris ohutus kauguses. Tõenäoliselt võtavad nemad aga sutsu rahulikumalt, kuid vasturünnakutel ollakse kindlasti ohtlikud ning kui tuleb üks, siis võivad taevaluugid avaneda.

Panused: 

1 ühik: Argentina-Nigeeria väravad mõlemal poolajal (1,67), Argentina võit HC -1 (1,75), Argentina üle 2 värava (2,2), Bosnia - Iraan viik (3,55), Bosnia - Iraan alla 2,5 värava (1,8), Honduras - Šveits üle 2,5 värava (1,67), Prantsusmaa võit (1,71), Prantsusmaa üle 1,5 värava (1,67).