Pulmad on umbes kahe kuu pärast ja aegajalt saan sõpradelt sõnumeid stiilis "juhuu,  juba väga-väga varsti! Kas oled elevil?". Vahel on küll tunne, et suurt midagi ei toimu. Tuttavad muudkui küsivad kas ja kuidas organiseerimine toimub. Mõni ei julge augusti jooksul küllatulekutki planeerida, sest siis ma ju nii hõivatud. Ise vaatan, et enda arvates asjad on kontrolli all ja mis siin ikka pikalt ette pabistada.

Vaatasin siis tarkade poolt koostatud (Anne&Stiili "Unistuste pulmad“ eri) nimekirja, kui kaugel me oma planeerimisega siis olema peaksime? Et normaalsed inimesed planeerivad pulmi 12 kuud ja rohkemgi, siis vaatan kohe igaks juhuks terve nimekirja üle (aga kirja panen vaid need, mis ikka meie kohta käivad. Igasuguseid pilli- ja pullimehi ja pulmalaulikuid nagunii vaja ei ole), sest minu plaan oli 6 kuuga asjad korda saada.

Esmalt siis soovitused, mis kaks kuud enne tehtud peaks saama:

- Sõida läbi kõik pulmapäeva tähtsamad peatuskohad. Minu arvates pole meil seda küll vaja- abielu registreerimise koht on teada, söögikoht on teada, edasine peokoht on teada. Kuna ise mingeid kaunistusi ja erinõudmisi nendele kohtadele ei sea, siis polegi vaja midagi muud teha.

- Kontrolli üle valitud pulmakleit. Hehh, kleiti ju polegi veel. Muretsemiseks pole aga põhjust, nimelt olen lähiajal Eestis ja kleit saab sealt hangitud. Hetkel on kõik kenasti kontrolli all.

- Vaata üle kohaletulekust teadaandnud külaliste nimekiri. Nimekiri on nüüd lõpuks ometi lukus, see muutus küll pidevalt. Aga nüüdseks peaks küll 99,99% kõik selge olema.

Nii et sisuliselt olen täitsa graafikus. Või kas olen? Vaatasin üle ka kõik asjad, mis 12 kuni kolm kuud varem teha tuleb, et ega miskit olulist märkamata ole jäänud?

Selgub, et nii 10 kuud varem oleks hea mõte pulmareis ära broneerida. Hmm, sellega on küll pisut kehvasti, sest sisuliselt siiamaani on asjad veel lahtised. Jah, kaks kuud enne pulmi on üks väga oluline punkt ikka veel hunnik küsimärke ja ei mindagi kindlat. Nimelt ootan üht ülihead ja ülivinget pakkumist ja paraku võtab lõpliku vastuse saamine rohkem aega, kui arvasin. Aga lootus püsib!

9 kuud enne pulmi tuleks leida foto- ja videograaf. Videot me ei soovi (kes üldse viitsib hiljem pulmavideot uuesti vaadata, öelge mulle?). Fotograafiga on küll asjad endiselt lahtised, otsingud käivad. Üks hea variant langes just ära, sest inimene, kellega  jutt oli, ajas pisut kuupäevad sassi ja nii asutab ta täpselt meie pulmapäeva hommikul end juba välisreisile.

7 kuud enne pulmi soovitatakse välja mõelda mõni traditsioon, mida uue perena aastast aastasse täita. Soovitusena on pakutud istutada koduaeda õnnetoov puu, mille ümber pulma-aastapäevi tähistada. Oma aeda meil aga pole, oma elamistki mitte (üürikorteris elame), nii et see idee ei sobi. Ja ausalt öeldes ei oskagi kohe mingit huvitavat traditsiooni välja mõelda. Ilmselt peame Hollandlasega sel teemal arutlema, et kas üldse midagi sellist oma abiellu kaasa võtta.

6 kuud varem tuleks saata pulmakutsed ja koostada kinkide nimekiri. Pulmakutsetega on nii, et need lasen ka Eestis teha ja saan kätte üsna varsti. Aga kuna kõik asjaosalised teavad juba, kus ja millal pulm toimub, siis on minu arvates kutsete saatmine selline formaalsus pigem. Peaasi, et kutsed enne pulmi kätte saadakse, mis seal vahet, kuus kuud varem või kaks kuud.

Kinkide nimekirjaga on ka nii, et kes on küsinud, neile oleme ka vastanud. Ega meile midagi üüratut nagunii vaja ole (peale raha ja diivani), aga neid pole nagu ilus küsida. Kes soovib, kingib raha ja me oleme üliõnnelikud selle üle. Aga otseselt „kingitus võiks mahtuda ümbrikku“ soovi ei ole me tahtnud välja käia, kuidagi pisut ebaviisakas.

5 kuud varem tuleks juuksuri ja jumestaja aeg ära broneerida ning kingad hankida. Soengu puhul loodan abi saada oma kaugelt tulnud sõbrannadelt ja meigiga on sama lugu: üks sõps pakkus end seda tegema. Kingad on olemas, minu kohutavate jalgade puhul polegi vahet, kas on uhiuued või sisse kantud- hõõruma hakkavad nagunii.

4 kuud enne tuleks igasuguste tobedate üllatuste vältimiseks ise üks mõnus tüdrukuteõhtu paik broneerida ning pruudikimp ja peigmehe taskukimp tellida. Tüdrukuteõhtu osas ma nii kindel ei ole, ma endiselt ei usu, et see üks lahe sündmus olema saaks. Pealegi, pole veel kindel, millal välismaalt tulevad naiskülalised siia saabuvad. Seega ilmselt see üritus jääb ära. Pulmakimbu osas ma ei usu, et asi nüüd nii kiire on, et lausa neli kuud varem seda tegema peaks. Eelmisel nädalal käisin lähimas lillepoes küsimas, mis hinnad minu ülilihtsatele soovidele oleks ja usun, et paar nädalat varem tellides saab täitsa hakkama.

3 kuud varem tuleks tellida pulmatort ja valida välja kingitused vanematele, ka sõpradele. Tordiga on asi nii, et see tuleb meile üllatuskingituseks ühtedelt väliskülalistelt, seega ma ei pea sellega rohkem pead vaevama. Olen öelnud, mida tahan (või mida ei taha) ja kogu lugu. Midagi võib ju üllatuseks ka jääda. Oma pulmas teistele kingituste tegemine on omamoodi kena idee, aga me tahaks seekord ise kinke saada. Pealegi on pulmas vanematest vaid Hollandlase ema.

Kokkuvõtvalt siis polegi asjad nii hullud, kui algul tundus - väike pulm, vähe planeerimist. Lihtne!

Jaga artiklit

2 kommentaari

A
AH  /   11:26, 29. juuli 2014
Mulle täitsa meeldib selline suhtumine, kuigi jah, teades seda pinget, et kõik ikka õnnestuks, on ikka väga julge võtta kook sõbralt ja mitte kuskilt ärist, siis võiks juba lausa ise teha, et olla kindel, et kook ikka lauale jõuab. Fotograaf peaks ja võiks ka tasemel olla, sest ülejäänud on ju lihtsalt korraldatud, aga kvaliteetne mälestus võiks sellest päevast küll alles jääda. Kleit tundub kirjelduse järgi ilus tulevat ja Eesti kvaliteeti ma täitsa usun. Söögikohas võiks ikka mõned kaunistused olla, kasvõi lihtsad, annavad palju juurde ja Hollandis ei tohiks ju ka lilled hingehinda maksta??? Olen ikka mõelnud, et kui mingil põhjusel peaksin teisele ringile minema, siis teeksin seda küll ainult kahekesi ja tõesti - võtaksin mõnusa reisi ja olekski kogu pulm! Aga tõesti - igaühele oma ja enda äranägemise järgi - seega edu ja ootan siis õnnestumise kohta samasugust ausat kirjeldust nagu eelnevad on siiani olnud, igatahes täitsa põnev lugemine!
P
Pulmaline Marju  /   00:18, 26. juuni 2014
Tundub, et kipub igav pulm tulema, kuna moto, mida järgitakse "tuleb niikuinii väike pulm ja ega me paljut ei taha". Mõnda punkti kommenteerin - pulmavideo, see on fantastiline mälestus toimunud sündmusest, mida saab vaadata ja meenutada kordi ja kordi; kõik noorpaarid, keda tean on pildid pärast pulmi kõrvale jätnud ja vaadanud/näidanud pigem pulmavideot; puu istutamine vms kena mälestus - võite selle istutada ka riigis, kus iganes elate, kuigi kahtlane, et Eestis mõnda nurka ei leia, mida ka aastate pärast külastada. Igasugu naljamehi ei taha, kaunistusi ei taha jne - kui nii, siis ega see üritus ka kellegile meelde ka jää, tavaline koosviibimine, mida, kui keegi üldse meenutab, siis mageda maitsega. Sisuliselt võib öelda, et kui üritust ei tule, siis ei ole võimalik ka organiseerimisega järjel olla, ei olegi kuskil olla lihtsalt. Fotograaf, edu hea fotograafi leidmisel paari kuu jooksul, loodan, et mõni sõber lõpuks pilte ei pea tegema. Tasuks kaaluda kahekesi abielu registreerida ja reisile minna, arvan, et jääks tuttavatele parem maik asjast. Soovin jõudu ja jaksu, eks igaüks omamoodi! Õnne!

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis