Foto: Reuters / Scanpix
Kihlveoblogi 24. juuni 2014 10:30
Iga mängupäev räägime Õhtulehe kihlveoblogis mängudest ja võimalustest, mida tasub jalgpalli MMi ajal jälgida. Õhtulehe panustamisamatöörist kirjutaja jälgib ausalt oma käekäiku. Panustamiseks ei kasuta me summasid, vaid ühikuid. Panustamismaailmas on igal ühikul tavaliselt väärtus nt 1 ühik = 1 euro, kuid see oleneb juba panustaja nö finantsvõimalustest, oskustest ja teadmistest. Kasutame OlyBeti koefitsente.

Praegune seis: panustatud kokku 64 ühikut, tulemus: -14,4 ühikut.

34. mäng: Itaalia - Uruguai (2,65 - 3,25 - 2,75)

Ettearvamatu mäng, seega tulemuse osas oleks väheke skeptiline, kuid pigem kiikaks siiski Uruguai suunas, sest, jällegi, Euroopa meeskonnad pole säranud - viimati Horvaatia. Et nii Itaalia kui ka Uruguai aga Costa Ricale kaotavad, poleks enne turniiri vist keegi ennustnud.

35. mäng: Costa Rica - Inglismaa (4 - 3,8 - 1,9)

Costa Rica on edasipääsu kindlustanud, kuid Inglismaa tahab tõenäoliselt häbi maha pesta. Panustame Inglismaa võidule.

36. mäng: Jaapan - Colombia (3,5 - 3.5 - 2,15)

Colombial on kõik selge ja õhku võiks isegi visata taktikalise küsimuse: kas soovid järgmises ringis kohtuda Itaalia/Uruguai või Costa Ricaga? Ideeliselt saaksid nad valid, kui esimesed mängud läbi on, kuid kaheldav, kas sellisel turniiril hakataks nii tegema, sest meeleolul on niigi oluline koht ja roll. Jaapan on olnud ka nii kahvatu, et raske siit midagi oodata.

37. mäng: Kreeka - Elevandiluurannik (3,7 - 3,55 - 2,05)

Aafriklastele piisab viigist, kuid vaevalt, et seda noolima minnakse. Samas võib neilgi mõttes mõlkuda see näiliselt lihtsam vastane Costa Ricana, kuigi turniiri senine käik seda arvamust ei kinnitaks.

Panused: 

1 ühik: Itaalia - Uruguai viik (3,25) ja mõlemad meeskonnad skoorivad (1,75), Inglismaa võit (1,9) ja Inglismaa lööb üle 1,5 värava (1,84), korraga Colombia ja Elevandiluuranniku võidud (4,4) ja Colombia üle 1,5 värava (2), Kreeka - Elevandiluurannik üle 2,5 värava (2,05)