Tarbija

Pohmellirohi viib halva enesetunde 

EHA LAANEPERE, 21. juuni 1999, 00:00
Kui jaaniõhtul mõistliku alkoholitarbimise piir kaduma kipub, siis järgmisel hommikul võiksid kannatuste leevendamiseks rohud käepärast olla. Tüüpilised pohmellinähud on kas ainult pea- või kõhuvalu, tihti ka mõlemad korraga. Lisaks lahtisele kõhule võivad enesetunde sandiks muuta oksendamine ja kõrvetised. Paljudel on nende hädade leevendamiseks omad väljakujunenud nipid: mõni joob ainult vett, mõni ainult kohvi, mõni loodab söömist ja joomist vältides pahast enesetundest jagu saada.

Lahustuv tablett aitab kiiremini


Perearst Pille Öpik soovitab valutava pea tohterdamiseks varuda lahustuvat, näiteks UPSA aspiriini. Selleks sobivad ka lahustuvad tabletid solpadein ja alka seltzer. Pille Öpiku sõnul võiks pohmelli ravitsemiseks eelistada tavaliste tablettide asemel lahustuvaid, sest need aitavad ebameeldivast tundest kiiremini lahti saada. Kuna sellises seisukorras on ka okserefleks tugev, siis ei pruugi tavalisest tabletist suurt abi olla.Need, kes lahustuva tableti joomist tülikaks peavad, võivad proovida närimistablette, mis hakkavad juba suus imenduma. Peavalu vastu soovitab Pille Öpik Ring N-närimistablette. Valutavat pead saab tohterdada ka paratsetamooliga, millest on samuti soovitatav kasutada lahustuvaid tablette nagu efferalgani või panadoli.Peojärgsete kõhuhädade käes vaevlejatele leidub samuti rohtu. Kõrvetiste vastu soovitab Pille Öpik piima juua. Keda piim enam ei aita, saavad abi almageli või alminoxi mikstuuridest. Iivelduse ja kõhuvalu vastu aitavad maalox ja Rennie närimistabletid. Samuti võib kasutada vees lahustuvaid samarini või smecta pulbreid.Vähem juues väldid kassiahastust


Nii mõnigi loodab pohmelli ära hoida rohkesti võid süües, lootuses, et rasv ei lase alkoholil läbi mao limaskesta imenduda. Pille Öpik peab targemaks siiski alkoholijoomisega piiri pidada.“Igaüks teab ju oma mõõtu, millest rohkem juua pole enam mõistlik,” ütleb tohter. “Õige ei ole ka arvamus, et lahja alkohol pohmelli ei tekita. Isegi õlu, kui seda ohjeldamatult juua, avaldab järgmisel hommikul nii või teisiti mõju.”Alkoholi valikul soovitab Pille Öpik arvestada varasemate kogemustega, sest mõnel inimesel paneb lahja vein pea hullusti valutama, samal ajal väike kogus kanget alkoholi seda ei tee. Kuid mõõdutunde kaotamise tagajärg on ikkagi kassiahastuses hommik, ükskõik mis marki alkoholiga ka tegemist ei ole.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee