Elu

Elo Viiding: minu suguvõsas on kõik ühtehoidvad (4)

Nataly Koppel, 22. juuni 2014, 11:00
ARMASTAB: Elo Viiding tunnistab, et võib lähedaste suhtes kriitiline olla, kuid see ei tähenda seda, et ta neid ei armastaks või rasketel eluhetkedel ei toetaks.  Teet Malsroos
"Pärsib või tüütab vahel see, et peab sageli tegelema sellega, kes sa oled – viimasel ajal siiski üha vähem –, kuna ikka ju keegi kuskil poetab halvustavalt: Viidingute klann. Miks mitmenda põlve seppadest või viskimeistritest ei räägita niimoodi eidelik-vinguvalt? Selle peale tahaks kohe öelda, et jah, on klann. Tee siis sina ise oma klann!" rääkis Juhan Viidingu tütar ja poetess Elo Viiding oma perest Eesti Päevalehele antud intervjuus 2006. aastal.

"Ma pean tähtsaks hoolivust lähedaste suhtes. Eks ma olengi natuke selline klanni või famiglia inimene, kes võib omavahel olles lähedasi küll ja küll kritiseerida, aga kes alati hoiab raudselt omadega kokku ega lase neile liiga teha," avameelitses Elo toona.

"Minu suguvõsas on üldiselt kõik ühtehoidvad, ka mehed. Samas on alati jäetud ruumi individuaalsusele, omaette olemisele.

Minu kodus ei ole kunagi lõuanud telekas või raadio üle maja, ei ole lõhutud uksi ega peetud enesestmõistetavaks sellist tüütut argipäevalärmi, nagu praegu suviti igalt aias peetavalt grillipeolt tuleb. Alati on respekteeritud seda, kui keegi tahab omaette olla, arvestatud teise inimesega, ka siis, kui palju inimesi on õue peal koos."

Samal teemal

26. mai 2018, 00:01
Juhan Viidingu tütar Elo: „Isa uks ei olnud minu eest kunagi kinni, ta oli moodne lapsevanem.“
22. juuni 2014, 18:00
Tarandite ja Viidingute suguvõsa tähtsaim traditsioon on laulmine
22. juuni 2014, 13:00
Jaagup Kreem: mina olengi suguvõsa must lammas

4 KOMMENTAARI

k
kunagine Harju 1 elanik ja hea Juhani hea sõber 23. juuni 2014, 15:04
Miks te siis omal ajal ei osanud Juhanit hoida,nüüd siis leelotate...........Juhanile oli vaja toetust ja abikätt aga tegelikult oli ta üksi..................
j
Juba nimi viitab rootsi juurtele ja tõesti,rootslased on olnud ja on ka omavahel kokkuhoidvad,nn."klannilikud",olen sellest aru saanud,sest tunnen juba üle 20 aasta mitmeid rootslasi nii Soomest kui Ahvenamaalt j 22. juuni 2014, 15:09
Tean ka üht arsti nimega Widing,loomulikult on kunagised rootsi.saksa,taani ja muud nimed eestlastele suupärasemaks muutunud,paljud pole enam täpselt sellised nagu algselt on nende esivanematel olnud.
Loe kõiki (4)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee