Eesti uudised

Mõrtsukkoera lõugade vahel elu jätnud koera omanik: järgmine ohver ei pruugi olla koer, vaid laps!

Silja Paavle, 21. juuni 2014 08:00

171 KOMMENTAARI

r
rrrr/ 26. juuni 2014 14:55
meil on põhimõte, et aiast väljudes on koeral alati rihm kaelas, aga probleem on just lahtised koerad - meie koera, kes on tõesti suur, on paaril korral rünnanud lahtised väiksemad ja väiksed koerad, nii et suurus pole oluline.. tean, sest eelmine koer oli meil väike ja siis ründas teda lahtine suur koer....
E
:S/ 24. juuni 2014 06:35
Enamus kommentaariumis tunneb kaasa koeraomanikule koera pärast (millega olen ka nõus), aga kõik on ära unustanud selle lapse, kes koeraga jalutas, šoki - 1. kogeda teise koera rünnakut ja 2. kogeda oma koera surma. Koera ründamine jätab väga tugeva jälje ja see noor laps võib nüüd igal pool tunda väga suurt hirmu, kus võib lahtisi koeri olla. Vähemalt minu nö elukvaliteet on igapäevaselt rikutud, kuna pidevalt kardan, et kuskil (kas linnatänaval või kruusateel) on lahtiseid koeri, kes võvad rünnata nagu kord mu elus on juhtunud.
Kõike head Robi omanikule ja tema pojale. Võimalusel üritage rünnanud koera omanik üles otsida ja politsei kutsuda. Politsei suhtub lahtiselt jooksnud koeraomanikesse väga tõsiselt (olen ise 2 avaldust teinud ja mõlemal korral on menetlust alustatud).
h
hjgfvv/ 25. juuni 2014 21:03
see "laps" on 22. aastane noormees, muidugi kahju on, aga kui lugeda ei osata sis on kyll jamasti.
k
koeraomanik/ 23. juuni 2014 17:55
Minul on ka suur koer, ta pole küll ühelegi koerale liiga teinud aga ehmatab ikka nii inimesi kui koeri, ümberkaudsed inimesed on temaga juba tuttavad ja teavad, et ei tee midagi. Aga minul on temaga ilma paelata jalutamiseks ostetus elektriga kaelarihm, kui sõna ei kuula või teisele koerale läheneb, siis saab hoiatussignaali, kui minu juurde tagasi ei tule saab elektrit ja see on päris valus. Kuna koer tahab väga palju joosta, siis on see hind ilma paelata olemise eest, minul on alati kontroll koera üle, aga ega ta teab ka piire ja mis juhtub kui neid ületada. Te võite mind nüüd sadistiks nimetada, aga kasutan seda tõesti ainult siis kui vaja, teiste koerte kaitseks ja endaoma ohjeldamiseks. Minu koer on alati kas pargis või kortermaja esisel rohelisel ala selle rihmaga. Poodi ei lähe kunagi ilma jalutusrihmata, selle tee peal on mul aga korduvalt vastu tulnud suuri koeri kelle peremehi läheduses ei ole. Asi ei ole kindlasti ainult rihmas ja suukorvis, on ka teisi vahendeid, kui tahad, et koer natuke rohkem joosta saaks. Kuid asi on omaniku suhtumises ja võimes hinnata oma looma.
e
eiks/ 23. juuni 2014 11:48
lükkake selle koera omanikule tinutuskolb p.....
s
22. juuni 2014 22:46
Selliseid hulle (koeraomanikke) leidub Otepäälgi. Politseil, tundub, on asjast täiesti suva. Oli vist nende kolleegi koer - see suur ilma rihmata, kes meie koera surnuks pures.
n
NII/ 22. juuni 2014 22:12
n
NII/ 22. juuni 2014 22:12
m
22. juuni 2014 19:09
Meie koer sai ka pureda, Tallinnas, bussipeatuses. Õnneks jäi ellu, küll mitte tänu suure koera omanikule, too ei olnud suuteline oma koera ohjama. Koeraga olnud tütar oli piisavalt söakas, et meie väike suure koera käest kätte saada. Mõistagi kadus suure koera omanik nagu tina tuhka ja operatsiooni jm kulud jäid meie kanda.
Olen ikka hirmuga vaadanud nt piraka koeraga jalutavaid lapsi - kas nad ikka suudavad oma koeraga toime tulla, kui too otsustab nt kedagi rünnata? Üks asi on koera suhtumine inimestesse, teine asi siis, kui vastu tuleb nt teine koer. No ja muidugi nood lahtiselt jooksvad murdjad - meid on pargis rünnanud lahtine hundikoer, kes peremehe tagasikutsumisest väljagi ei teinud. Õnneks seekord puremiseni asi ei jõudnud. Teine juhus oli samas pargis õhtul pimedas, kui läbi võsa tormas meie poole mingi suur lahtine peni, minu karjumise peale kutsus peremees ta tagasi, ja too meie õnneks kuulas sõna.
Igatahes on mul nüüd alati gaas taskus, nuga ka, et vähemalt üritada oma koeri kaitsta. Vajadusel kasutan mõlemat kõhklematult.
Hiljuti oli veel üks suht jube kogemus, kui kõrvalaeda hüppas üle ca 1,7 m kõrguse aia teise naabri suur koer. Ei taha mõeldagi, et ta võiks nt meie aeda tulla, kui oma koertega parajasti õues. Need asuvad ju oma kodu kaitsma... Igatahes nüüd on ka koduaias gaas taskus:( Ikka täiega sürr see Eesti elu!
n
22. juuni 2014 20:18
Niiet kellel kõige suurim koer seda parem???

o
ok/ 22. juuni 2014 18:44
mõnikord võib lemmiku kaotus olla suurem kui inimese
o
...../ 22. juuni 2014 17:17
on vaja suvalisele kohale asfaldil lilli ja küünlaid tassida?
k
Karel/ 22. juuni 2014 18:47
Käi perse, õel inimene
m
miks närtsind lilled ja küünlad asfaldile, kui loom suri kliinikus/ 22. juuni 2014 13:39
kui koer suri ju kliinikus.
Miks selline tsirkus?
Tean, mis tähendab lemmikloom magama panna, mitu kuud kõndis ta veel kodus ja mina rääkisin valjult temaga ja nutsin. Sama lugu oleks võinud lehes olla ka selle tobeda pildita. Kahju loomulikult.
M
???/ 22. juuni 2014 12:36
Miks polnud see koer kinni??? Tänapäeval on igasugu koerarihma kinnitusi jalgrattale ja suukorve!!!
A
/////////////// 22. juuni 2014 11:59
Aga miks polnud jalgratturi koeral suukorvi?
a
A/ 22. juuni 2014 11:31
Üldiselt, peaksid koerad üldse olema rihmas? Jalgratta peal istuda ja koeraga õues jalutada on ka veidike hale. Sest nii hakkavad ka koerad autol järgi jooksma kui teda harjutada, jalgrattaga.. Nagu kui sa võtad koera, siis sa pead arvestama tema tingimustega. Avaldan kaastunnet, koera juhtunu pärast!! :( Võtab pisara silma.
k
Kurat../ 22. juuni 2014 10:36
Otsiks koeraomaniku üles ja riputaks raisa munepidi lakke ja teen ka nii, et tema tunneb sama mida koera omanik tundis..
t
Tiia/ 21. juuni 2014 23:14
Kurb...väga kurb,kui peab oma sõbra kaotama just sellisel moel...kellegikes ei taha ega viitsi oma koera rihma otsas jalutada.
Siin polegi oluline,kas koer suur või väike...hammustavad ikka.Seadus ei ütle,et suured koerad rihma otsa...see kehtib kõigile.Näen iga päev selliseid koera omanike...ülbed veel pealekauba,kui üritad korrale kutsuda.Olen ka ise koera omanik...õnneks on tegemist Tiibetlasega(suure koeraga).Väiksem koer oleks küll juba ammu nahka pistetud.Lahtiselt jalutavad koerad on päris igapäevane nähtus.Kahjuks on see nii!!
Niikaua,kui ei karmistata seadust on selliseid hoolimatuid koerapidajaid küll ja veel.
j
22. juuni 2014 07:01
Ja kui ütled lahtiselt ringi jooksva koera omanikule, et miks ei ole rihma otsas, siis vastus on, et sobatska hotset begat. Või siis tavaline on veel, et ta ei tee kellelegi midagi. Olen ise ka koeraomanik ja käin alati koeraga rihma otsas jalutamas, sest elan Tallinnas ja ei ole oma kinnist koduõue, kus lahtselt joosta lasta. Samas ei mõtle need koeraomanikud sellele, et mõni koer võib ka haige olla (minu omal oli kennelköha hiljuti) ja tema koer võib ka haigestuda, kui igaühega ninapidi koos tahab olla. Eks selliselt lahtiselt ringijooksvalt koeralt, kes nuusutama tuli, sai ka minu koer nakkuse. Ja ravi läks 32 eurot maksma.
Aga see on ilmselt lõputu teema.
Südamlik kaastunne koeraomanikule, kes ühe omaniku lohakuse ja laiskuse tõttu oma koera rihma otsas jalutada, oma pereliikmest ilma jäi. See on kohutav läbielamine.

l
21. juuni 2014 22:36
k
Koeraomanik / 21. juuni 2014 21:45
Sügav kaastunne perele sõbra /pereliikme kaotuse puhul :( Kui on võimalik veel seda mõrtsuk koera leida siis mina nõuaks sellise mõrtsuk looma magama panemist , ta võib põdeda marutaudi .Ja see on jube kõikidele ohtlik.
j
21. juuni 2014 20:33
ja kas seda on vaja kohe tervele eestile teada anda ja neid pilte näidata?
o
21. juuni 2014 22:39
r
rrr/ 21. juuni 2014 23:53
Seda minagi. Kus on siin uudis?
u
Uudis on siin-/ 22. juuni 2014 06:59
suurte koerte mõned peremehed lihtsalt eiravad koera rihma otsas jalutada.Ehk peaks ka seaduse vastu võtma-trahvida ikka kopsaka rahasummaga,nagu Pärnu linnavalitsus rannas suitsetamiskeelu seadustas.1200 euri on ikka mõtlemapanev summa,mille saad,kui suitsetad mittelubatud kohas.Sama summaga võiks ka koeraomanikke trahvida,kes oma elamise valdustest väljaspool koera lahtiselt jalutab.See keeld pole kaitseks mitte väikeste ja väetite koertele,vaid ka inimeste kaitseks.Ehk peaksid teatud kaalu omavad suured koerad ka suukorvi kandma-rihm ei kaitse koera rünnaku eest ja omanik pole võimeline ka suure kaaluga koera takistama rünnaku puhul.Kuid suukorvi omav koer ikka lihtsalt niisama pureda ei suuda ja ei tekitaks ka niipalju kahju,kui ilma suukorvita koer.
k
Kiku/ 21. juuni 2014 20:24
TartusMõisavahe 62 maja ees on suur muruplats,kus lapsed võiks palli mängida või mida iganes mängida,aga need lollid koeraomanikud käivad situtavad ja kusetavad oma koeri seal,sitajunnid peaks ära ka korjama aga kus sa sellega.Koerad uluvad ja hauguvad korterites ,täiesti jube.
k
koerte maailm on kahjuks julm / 21. juuni 2014 20:20
kahjuks puuduvad koertel sellised reeglid nagu on inimuhiskonnal neil maksab vaid joud ja kahjuks jai see koer joulisele alla seeprast peabki muretsema just suuri koeri need suudavad enda eest ise seista igal ajal mitte nagu need sulekoerad kes kinuvad ainult kogu aeg ja mud tolku pole
v
Vesiko reklaam/ 21. juuni 2014 20:11
Kas peab see reklaam igas galeriis figureerima????
k
Kurb lugu/ 21. juuni 2014 19:55
m
ma arvasin / 21. juuni 2014 19:50
alguses pealkirja lugedes et see koer tappis inimese ära

m
ma arvasin / 21. juuni 2014 19:50
alguses pealkirja lugedes et see koer tappis inimese ära
m
Maksumaksja/ 21. juuni 2014 19:42
Ainuke viga on see, et pole seadust ja süüdlased need, kes peaks sellise seaduse vastu võtma.
Kui ülbitsejad saaksid väärilise karistuse,olgu need koera või kassi pidajad, lõpeks hulkuvate koduloomade jama. Seni võib ülbitseda. Nii lihtne ongi.
j
Jaanika/ 21. juuni 2014 19:35
Ei saa aru mis seal Eestis toimub,Inglsmaal igal teisel Staffie ja koik korras,eks see Eesti inimese oelus ka loomakesi mojutab :(
n
nora / 21. juuni 2014 19:32
r
RZ/ 21. juuni 2014 18:24
Kuidas käituda, kui suur võõras koer ründab teie koera või teid. Kas on üldse läbinisti õigeid reegleid, kuidas selles olukorras käituda. Kel on raha/võimalik hankige omale tulirelv. See põhjustab küll pärast probleeme, aga teie koer ja Teie ise jääte (loodetavasti) terveks. Alles hiljaaegu oli siin uudis naisest kes teda ja tema koera rünnanud koletise maha lasi.
v
viljandlane/ 21. juuni 2014 18:03
Sellistel inimestel,kes oma koerast jagu ei saa,ei tohiks üldse koeri ollagi!Kui peremees(või perenaine)annavad koerale käsu,peab see viivitamatult kuuletuma mitte ei pea koeraomanik nääksuma,et kuula ometi jne.Olen tõukoeri,samuti segaverelisi pidanud ja mul pole nende sõnakuulmisega küll mingeid probleeme olnud.Ja kui koer on jalutamas ei tohi teda mingil juhul suukorvistada,et ta saaks ennast ründe korral kaitsta.
k
21. juuni 2014 20:35
kes ikka koerasaba kergitab kui koer ise?
k
korralik koer/ 21. juuni 2014 23:14
Mul on kaukaaslane ja rotikas-kuulavad sõna nagu kord ja kohus, pole siin mingit saba kergitamist - lollil premehel on ka loll koer, nii lihtne ongi. Miks koer üldse lahti oli jalgratturil??
k
kurb/ 21. juuni 2014 16:44
olen selle oma koerakesega üle elanud. Suure koera peremees ütles veel, et tema ei ole oma koera kunagi ketis ega rihma otsas hoidnud, koer jookseb aias vabalt, praegu aga tulid koera vaktsineerimiselt ja ilmselt koer oli halvas tujus ning pureski väikese, rihma otsas koera jalutuskäigul vaeseomaks.
Kaastunne, sest tean, kui kahju on lemmiklooma kaotada, olen nutnud nagu lähedast inimestki mattes.
k
kiku/ 21. juuni 2014 16:39
Ega siis nüüd jummalapärast seda mõrtsuk elukat Magama pandud!
Kohe uinutav süst ma magama ära! Ning olen ka kindel veel selles et Selle mõrtsuk looma peremeest pole siiani teada! PANGE OMA ELAJAD KINNI KUI EI SUUDA OHATA TEDA!

i
igasugused / 21. juuni 2014 16:25
Jalgrattasõitjad, jooksuhullud pole küll vist normaalsed. Jooksevad või väntavad, koer ilma rihmata ja Jalgratturid ja jooksjad pole vist täie mõistuse juures. Ilma rihmata jasuukorvita koer tagapool kuskil omaette tõllerdamas. Tehke oma "sporti", aga mõelge teiste peale kah. Paar korda juhtunud, et koer autole ett jooksnud äkki, 50 km/h autoga ei saa lihtsalt KOHE pidama, Hetkel on õnneks läinud. Edaspidi ei hakka lihtsalt pidurdama ja teiste liiklejate turvalisust ohtu seadma. Kaotatud sõbra omanikule tunnen kaasa.
l
Lugeja/ 21. juuni 2014 15:42
Täitsa õudne...Mingi aeg tagasi kui mu laps õues mängis,hakkas teda 1 koer taga ajama,nüüd ei julge laps õueski käia...Pidevalt on hirmul,et juhtub sama lugu...Osta või pipragaas et julgeks oma õues ringi käia,või linnaski,sest kunagi ei tea millal mõni tore omanik oma koeraga jalutab kuskil pargis ja koer arvab et nüüd võiks kellegile kallale minna...Need koerad tuleb magama panna...Mul ei ole koerte vastu midagi,aga kui sellised asjad juba juhtuvad,siis teist korda ei tohi lasta sel enam korduda!!!
n
neile, kes ei oska pealkirja lugeda.../ 21. juuni 2014 15:22
Koolis tuli ikka õppida ka! Pealkiri on igati korrektne. Lugeda peab oskama. Kui inimesel on vähemalt keskharidus, siis peaks ikka aru saama, mida tähendab kontekstis "...koera omanik..." ja mida "koeraomanik".
n
21. juuni 2014 20:37
no näädsa kuus inimest ei ole koolis õppinud.
V
..l/ 21. juuni 2014 15:20
Väga kurb lugu..sügav kaastunne koerakese omanikele..
r
Rõvedad pildid/ 21. juuni 2014 15:10
Tõsiselt- sellised pildid sellises portaalis üleval? See on lihtsalt räme. Õhtuleht on räme.
e
e/ 21. juuni 2014 18:52
K
.../ 21. juuni 2014 19:08
Kas keegi käskis vaadata?
ä
21. juuni 2014 20:37
p
pühavaim/ 21. juuni 2014 15:07
Inimesed, tulge mõistusele! Jätke see küünaldega ja muu mudruga looduse reostamine!
Küll viimse sammu, küll viimse hingetõmbe, küll taevasse või põrgusse mineku kohale:)
Mäletage oma kalleid, kuid milleks seda demonstreerida?
m
minu kommentaar/ 21. juuni 2014 15:03
Loom on kõige suurem sõber,ta ei reeda sind kunagi,ta kaitseb sind,ta ootab sind!Ka loomal on süda!Kaastunne suure sõbra kaotuse puhul!
Inimesed mis teiega toimub,seda sõnaotseses mõttes,te elaksite nagu kapslis,te ei hooli ümbritsevast,te virisete,te seate ohtu teiste tervist ja elu.Igapäevaselt kaubanduses kogen,et eestlasest on saanud ,kahjuks küll väga halb inimene,kes sõimab,räuskab,mõnitab klienditeenindajat.
Kahjuks selline eestlane liigub ka teedel,kas rattaga või ilma on sõnaotseses mõttes kuri ja hoolimatu ja pole ime,et ka see jalgrattur lihtsalt arvas,et tal on kõik lubatud!
m
Muhv/ 21. juuni 2014 14:56
Issand kui tähtis uudis, lausa esilehel, üleriigiline lein välja kuulutada
e
e/ 21. juuni 2014 18:55
Seda ei juhtu Sinu puhul

7
21. juuni 2014 14:55
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
sa krdi ....../ 21. juuni 2014 16:45
mine lase oma mõistus korda opereerida ja kasvata oma lapsi mitte ära passi internetis kommenteerimas
k
Koera omanik või koeraomanik./ 21. juuni 2014 14:43
Kommentaar siis neile, kes siin kaagutavad teemal, kuidas surnud omanik mingeid kommentaare jagada saab.
Kui kirjas oleks "...elu jätnud koeraomanik...", siis jah oleks nagu omanik ise surnud, aga kuna seal on kirjas "koera omanik", siis tähendab see seda, et ikka koer ise on surnud ja tema omanik kommenteerib juhtunut.
Inimesed, harige ikka ennast veidi enne kui targutama kukute! Või kui harida ei viitsi, olge lihtsalt vait, paistate natukenegi targemad välja.
k
Ka minu poolt/ 21. juuni 2014 14:37
kaastunne. Kellel pole koera olnud see ehk ei saa aru. Endal 9 ja poole aastane japanese chin ja tal oli vaja teha operatsioon ja mina olin omadega sellepärast nii läbi et sain selle vööroosi voi kuidas seda kutsutakse. Yle kogu ylakeha ja valudega. Valud olid suured. Koik närveerimisest koera pärast. Nyyd on koer terve ja opereeritud aga see vööroos osaliselt ikkagi alles . Motlesin et kaotan koera. Et kui sain selle koerakese siis loeti mulle sonad peale et mitte yhegi koera juurde ei saa lasta teda sest yks väike hammustus tapab. On ka ilma rihmata koer kallale tulnud. Aga onneks oli talv ja minul paks jope ning votsin koera sylle ja keerasin selja . Peremees kutsus ära aga koer ei kuulnud sona. Ei mäleta kuidas lahti saime aga mäletan et see jube koer hammustas minu koera sabakarvu. Koer oli meie majast ja omanikud koos temaga kolisid kibekähku minema. Hiljem sain tead et koera oli lubatud talu taga elutsevaid jäneseid tappa. Eks arvas et minu koer on ka jänes. Koik läks hästi. Oli hea reakstioon sel korral. Onneks. Ega selle murdja koera peale pole viha. Omanike peale kyll oli natuke aega.
k
Koer/ 21. juuni 2014 14:25
Kas siis ei või oma koera rihma otsas hoida, eriti siis kui koer verejanuline on!? Robist on väga kahju :( Usun, et kui asi sedasi jätkub siis läheb asi enamustel kohtusse! :) :'(
q
Qwert/ 21. juuni 2014 14:23
"...jalgratturi ja tema lahtiselt jooksnud hundikoerakasvu beežika lühikarvalise koeraga..." - Tere talv! Koer lahtiselt kõrval jooksmas?! Selline asi tuleks seadusega ära keelata.
k
Koeraomanik/ 21. juuni 2014 14:18
Morvarkoer ja valvekoer on 2 erinevat.Mul ei puutu oma koer kedagi.Kui annan kasu ainult. Ja urisemine kui varavale vooras laheneb on oige. Kui jalutan ei puutu ta kedagi. siis rahu ise kui ise juures.
o
Olen.../ 21. juuni 2014 14:16
mitu korda mõelnud et mida ja kuidas ma teen kui teine koer minu väikseid toakoeri ründab ,kardan isegi suuri ja kurje koeri.ja juhtuski see mida ma kige rohkem kartsin...suur koer ründas minu pisikest.ma olin kõrval nagu tölla...karjusin kui ratta peal ...jumalale tänu et mul mees oli suht lähedal ja kohe kohale jooksis....ta lihtsalt võttis suurelt koeralt natist kinni ja rabas ta sealt eemale...ise otseti suurele koerale otsa ja hoidis teda lihtsalt kinni nii kaua kui omanik kohale jõudis.meie kuts jäi õnneks ellu , kuigi ta ei liikunud mitu aega.töökaaslane kes on koertega eluaeg tegelenud ütles et sellisel momendil tuleks suurel koeral tagajalgadest kinni saada ja ta üles käru asendisse tõsta ..et siis pidavat teise koera lahti laskma.
käesoleva loo pererahvale suur ja südamlik kaastunne. tahaksin teid väga lohutada kuid selleks pole veel selliseid sõnu välja mõeldud ...seepärast nutan koos teiega kalli robi kaotuse puhul...
m
MEV/ 21. juuni 2014 14:14
Ka minu koer murti maha
Mäletan seda hommikut nii hästi. Ma olin ise 13aastane väike tüdruk ja mul ei olnud midagi teha. Lihtsalt karjusin et ta ära tuleks, sellega äratasin ka pere poja üles kes ainult vaatas akna peal ja naeris. Mu koer tuli koju kui võitja kui sangar ja arvas et ta tegi midagi head kuid tegelikkuses suri ta ära. Minu koer sai pureda suure "kelgukoera" käest ja ise oli ta taks.
Ta oli parim asi mis minuga võis juhtuda ja siis teda äkki enam polnud...
R.i.p. Freddy jään sind alati igatsema.

k
kahekoeraomanik/ 21. juuni 2014 14:10
Olgu Robile muld kerge:( Omanikele vastupidavust ja jaksamist! :(
t
Teine koer tuleb magama panna!/ 21. juuni 2014 14:01
Teine koer tuleb magama panna ja koera omanikule trahv määrata ja eluaegne loomapudamise keeld anda!
k
Kah koraomanik/ 21. juuni 2014 13:42
Käime Annelinnas Tihti jalutamas seal Nõlvaku tänaval mis Ihastesse viib. Päris sageli olen seal kohanud kepikõndi tegevat meest, kelle suur labradori meenutav must koer. Mees vehib keppidega ees minna ja koer siis töllerdab mitukümmend meetrit tagapool. Olen alatis eda paari nähes oma koeraga kaugemale seisma jäänud ja oofanud kuni nad eedasi lähevad. Teinekord jõuab koeraomanik juba meie vaateväljast kaduda kui koer ikka seisab kahevahel olles- kas joosta omanikule järgi või tilla keie juurde. Siiani õnneks on ta otsustanud millalgi omanikule järgi minna ja mitte meie suunas liikuda. Olen kaugelt mõned korrad ka sellele meesterahvale hüüdnud, et võtku koer rihmaotsa aga ta ka spole kuulnud või pole tahtnud kuulda. Oman kolme koera ja olen enndega erinevatel aegadel mitmeid kordi lahtiste koerte rünnakute alla sattunud, omanikud on vaid hüüdnud kaugelt, etega ta ei hammusta. Õnneks jalutan alati üpris kodu lähedal ja rünnakute puhul olen oma koera/koerad rihmast lahti lasknud, et nad saaks põgeneda. Siiani on meil vedanud... Aga ma ei kannata kui koeraomanik ei vaata oma koera järgi ega suuda teda kontrollida.
k
Kurb:(/ 21. juuni 2014 13:29
m
maalt/ 21. juuni 2014 13:20
miks nad nii purelevad?
meil oli maal 2 ühte kasvu koera, kes koguaeg purelesid ja said haavu.
oleks mõõdud erinevad olnud, siis oleks väiksem kindlasti surnud. mäletan et alailma tormas vanaema vett pangega koertele viskama ja rehaga lahutama.
inimest nad ei hammustanud.
m
Muki/ 21. juuni 2014 12:52
Mu sõbral tappis naabrikoer kassi.Kõlab klassikaliselt.Kuid siin on kuid.Nimelt see oli pärsia kass kes istus rahulikult oma hoovis.Naabri koer kes oli seotud pesunööri otsa(ise suur nagu lammas)..tõmbas selle puruks,tormas mu sõbra hoovi ja murdis kassi ta oma maja kodutrepil.Olen ise näinud-see mõrtsukas on jätkuvalt pesunööri otsas ja vahutab iga mööduja peale.Muide majapidamisel aeda pole.Korra on see peni ka postiljoni haiguslehele saatnud,lapsi poolsurnuks ehmatanud.Majapidamises on veel mingi väike nähvits kes vabalt ringi jookseb ja jalgrattureid ründab.Omanik väidab,et aia ehitamiseks tal raha pole ja ikkagi need penid on pere liimed.Sõber ei taha ka naabriga tülitseda..aga näha põeb raskelt.Naaber muide arvavat,et püsigu kõik oma aiades ja väravad kinni siis tema koer ei tule kedagi hammustama..Põnev.Tänaseks on sõbral uus pärsja kass..huvitav ..milline on järgmine vaatus.
r
Riks/ 21. juuni 2014 18:47
Ma otsiks mingi marutaudis looma ja paneks naabri aiapiiri juurde ketti.
i
21. juuni 2014 12:33
Issand kui jube, mida too koerake tundma pidi. :( Puhka rahus Robi!

m
Mees1/ 21. juuni 2014 12:23
Üldiselt koer ei ründa inimest, olen ise ka koera peremees ükskord tuli ka võõras koer, mu koerale kõri kallale, mille peale võtsin võõral koeral kõrist ja pigistasin kuni ta lahti lasi. Koeri ei tohi karta, kuid tuleb olla ettevaatlik, peremehed tehke selgeks oma koerale, kes on alfa.
j
21. juuni 2014 12:22
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
21. juuni 2014 12:27
e
ei ole tropp. Jaanus on õige eesti/ 21. juuni 2014 13:49
mees. Juba Eduard Vilde kirjutas jaanustest ja nende tsirkustest.
Eduard Vildest olete vast kusagilt kuulnud.
Tema konkreetne jaanus oli küll emane,aga ei see asja muuda.
j
Ja kohe/ 21. juuni 2014 12:57
kui sa koera aiast välja lased on ta samuti hulkuv koer ja mul öigus löbustada pyssiga su krantsi.
s
21. juuni 2014 13:23
SUL POLE KÖIK MÖISTUSEGA KORRAS. NII OMA KOER KA HULKUV . MINE RAVILE JA KIIRESTI , ENNE KUI MIDAGI TÖSIST JUHTUB.
l
lisette/ 21. juuni 2014 12:15
toob tõesti pisara silma see lugu loodan et robi pääseb eluga:-)
m
21. juuni 2014 12:37
mida sa loodad, kui koerale tehti surmasüst ... loe teksti!
u
ulme/ 21. juuni 2014 12:12
Mul on samuti kaks väikest sõpra (loe: koera). Käime jalutamas alati rihma otsas, mis siis , et iseloom sõbralik aga iial ei või teada. Aga olen kogenud ka igasuguseid, kes suur koer rihmast lahti avalikes kohtades. Olgu selleks või sõbralik labrador. Ei saa, ei või avalikus kohas koer lahti olla, iial ei või teada!
l
..../ 21. juuni 2014 11:59
leiand juba mitmenda artikli meedias ,millest võib pealkirja järgi välja lugeda muud,mitte seda, mida tegelikult tahetakse öelda - et kannatada sai hoopis omanik, mitte et teine koer pureti surnuks???
l
Lasse/ 21. juuni 2014 14:50
Kui hooletult lugeda, siis võib tõesti aru saada, et elu jättis omanik, mitte koer. Pealkiri võiks ikkagi olle selliselt sõnastatud, et oleks selgelt ja ainult ühemõtteline.
e
Elutarkus/ 21. juuni 2014 11:59
Tuleb käia jalutamas ja rattaga sõitmas Makarov vöö peal.
j
jumal küll/ 21. juuni 2014 11:58
n
Nelgi/ 21. juuni 2014 11:56
Suukorvid kohustuslikuks!!!! Loom on loom, instinktidega, mis teha :)

k
Kahju/ 21. juuni 2014 11:55
Issand, mul on nii kohutavalt kahju, kui ma oma koera peale mõtlen, et kui temaga nii juhtuks siis see teeks väga-väga haiget. Tunnen kaasa Robi perekonnale, sest tean kui kallis üks koer võib olla. Ta ju pereliige. Ja selle teise koera omanikule nii palju, et ma ei usu et see koer laksust ära keeras, kindlasti ta ongi selline kuri ja verejanuline, siis tuleks suukorv koonu otsa toppida või koera rihma otsas hoida, mitte lasta tal vabalt joosta!!!!!
ä
21. juuni 2014 11:46
Ärge pange hullu Jaanust tähele, see teda toidabki kui tema kommentaar kedagi närvi ajab, justkui liputaja, kes tahab,et teda märgataks, siis saab rahulduse.
j
Jaanus/ 21. juuni 2014 12:16
Ma sain sinu kommentaarist rahulduse .
L
!/ 21. juuni 2014 12:25
s
21. juuni 2014 12:31
k
kurb sinust,kallikesest/ 21. juuni 2014 13:52
aga eks me ole siin loomaaias nagu kirjud koerad. Mõnel on rahulduse saamiseks vaja naist,teisel meest,mõnel eeslit, kolmandal kitse,neljandal jaanust .Aga jaanus ise lepib kommentaaridega.
Temast enam muud pole.
Lausa nutma paneb.
k
Kahju KÜLL/ 21. juuni 2014 15:23
ärge roopentage tunke kaasa
k
kartke kõike, inimesed, kartke kogu aeg, värisege hirmust ööl ja päeval/ 21. juuni 2014 11:13
siis on teid lihtne valitseda.
k
koera sõber/ 21. juuni 2014 10:59
Koer on inimese sõber ja jääb selleks !
Kui on täidetud kõik ettevaatuse abinõud !
süüdistan ikkagi jalgratturit ,kes võib olla on sõitnud 10 -20 korda nii , aga nüüd ei läinud õnneks ja veel tahan panna sügavalt mõtlema inimesi , loomad on ettearvamatud !!!!!!!
e
ei suuda loom meie territoriaalseid probleeme mõista...:)/ 21. juuni 2014 11:14
mu kunagine koer, rahu ise, bussipeatuses alguses seisis rahulikult, mida kauem tuli oodata, seda peremehemaks muutus - hakkas kohta omaks pidama (Krõm naš:) ja juurdesaabuvate peale häält tõstma. ohhh.
j
jalutaja/ 21. juuni 2014 10:47
mida need koeraomanikud üldse endast arvavad,see on ju õudus kuubis,kui teed ja teeääred on ainult koera sitta täis,väikesed lapsed jookesvad laus koera pasas.Talvel on eriti kaunis vaadata, teed on nii kui miiniväli ja selline jubedus on maal ja looduskaunis kohas metsateel,ei need koeraomanikud iial korista neid junne.
k
kah jalutaja, viimasel ajal, väga aeglane jalutaja/ 21. juuni 2014 11:03
ja seal kus mina jalutan, seda Sinu poolt mainitut POLE. aastaid tagasi oli. enam ei ole.
kardan et see sinu poolt mainitud probleem on ülevõimendatud.
no ei ole Tartu parkides koera sitta, ei ole.
j
jah/ 21. juuni 2014 13:24
see paik on Tartust 200km põhja,siis on teil palju hoolivamad koertejalutajad
m
Martin/ 21. juuni 2014 10:45
Küsimus: mis imeloom see mõrtsukkoer veel on? Kui natuke kooliharidust meenutada, siis minu mäletamist mõõda on iga koer sündinud tapja. Sellega peaksid kõik koeraomanikud loomapoega võttes arvestama, et kõik karnivoorid tapavad vajadusel. Ning tapmisinstinkt on kõigil elusolenditel. Ise-enesest muidugi kahju, et ühe lemmiku elu nii kustus.
h
Hah/ 21. juuni 2014 12:25
Inimestel ka tapmisinstinkt? Kuula end
t
tyge/ 21. juuni 2014 12:44
jah,ka inimestel. palud sääsel lahkud.või lööd maha? kui rünnatakse sinu last,kirjutad ÕLi,või võitled oma lapse eest?
t
tjah/ 21. juuni 2014 10:45
meie pereisa sõideti roolijoodiku poolt surnuks,käime ka tee ääres küünlaid panemas ja nutmas aga süüdlane elab uhkelt edasi...mis siin veel koertest rääkida,inimestestki ei hoolita...
k
kas ülesõitja sai ka kahjutasu oma auto/ 21. juuni 2014 13:54
mõlkimise,moraalse vapustuse, jne jne jne eest ?
t
tont/ 22. juuni 2014 18:53
pärast ikka küünlad ära ka koristasite, või jätsite vedelema?
k
küsimsued/ 21. juuni 2014 10:40
Ja nüüd kükitab küünaldega ja kisub rahvalt pisarat välja, kas sa ei tea, mdia peab tegema? KOhtusse, akebad kohtusse ja nõuad ja nõuad tead mdia, esiteks looma tapmise eest raha, lapse jaoks, et ta seda pidi pealt nägema- raha ja valuraha ning mõrtuskoera magap mapanemist. Ära hala ajakirjanduses, vaid tegutse. Sinu hala ei huvita, kui oled normaalne inimene,seda asja sa nii ei jäta ja see koera omanik maksab, võta eha advokaat. Mida rohkem küsid, seda paremini saad kahjutasu ja valurahad. Kui suduab lõukoerale toitu osta, jõuab ka sulle kõik kurja kinni maksta.
m
mida iganes/ 21. juuni 2014 12:13
aga siia on see vajalik sellepärast et siis teevad inimesed silmad lahti ,kui ei räägi ei tea kui palju ta veel jõuab teisi hammustada ,see koer võib isegi lapsele kallale minna ,
e
e/ 21. juuni 2014 19:12
Sinu jaoks teeb raha kõik olematuks, see oled Sina, saad raha ja unustad kõik...........Sa teeksid raha pärast kõike ja raha lohutaks ka kõike..............nii elada on lihtne,elu olekski ainut võitlus raha pärast aga inimesed on erinevad ja koera omanik ei kisu Sinult midagi välja......Sinult pole midagi soovitud, ka pisaraid mitte,rahast rääkimata.....omanik rääkis oma juhtumist,see ongi kõik, rahu,midagi ei pea endast andma,

s
Suvelunna daam/ 21. juuni 2014 10:29
Jah !IKKA KOERA OMANIK 100 % vastutab aga tavaliselt omanik õigustab ALATI SÕPRA! Eks igaüks ütle-MINU LAPS! EI OLE VÕIMALIK! Kahjuks kurb lugu õnneliku lõpuga on minu peretki tabanud.See oli talvel kui lapsed lumeonni ehitasid maja rahvaga ,meie väike polonka lastega onnis ,kui tormas peremehe RIHMAga jooksev SUURT tõugu must koer sinna sisse.koheselt kaelast kinni.Muidugi kisa peale lasi lahti.Lapsed ulgudes toa poole ja minek looma kliinikusse.ÕNNEKS OLI KAELAST SAANUD NAHAST RAAMATU KAAN-LEHT.EI OLNUD LIHA HAAV.Teades suure koera omanikku oli teine ISE agar AITAMA JA KORVAMA RAVI KULUSID1 ÕNNEKS.See suur must koer ON KA KÕIGI SÕBER aga sellel hetkel jooksis lihtsalt LOOMAL miski TUNGIV LÕHNAKE NINASSE JA nii juhtuski!
Vaadake inimesed ennda sisse-EGA TE ISEGI KÕIK PLAHVATATE MINGIL OOTAMATUL HETKEL JU!?
p
Pet/ 21. juuni 2014 10:26
No ja kus on nyyd meie kuradima politei????
t
21. juuni 2014 10:16
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
to tont/ 21. juuni 2014 10:25
ega sul ka elus hästi ei lähe! selline inimene siis....
j
Jaanus/ 21. juuni 2014 10:30
ˇTo tont. Hea kommentaar ja 10 punkti sulle!
m
mida iganes/ 21. juuni 2014 12:08
mingi haige oled we???kas tead et kõik mis teed teed vaid ise endale,ja mis teed tuleb ringiga tagasi,vali sõnu kui hakkad siia kirjutama
t
tipsi/ 21. juuni 2014 10:10
Egas jah,ma lugesin enne artikli lugemist välja,et mõrtsukkoera lõugade vahel elu jätnud koera peremees...aga noo ,,mulle meeldivad väga koerad,aga pliis pange oma koerad rihma otsa kui te rattaga lähete kuskile,,,
k
karl/ 21. juuni 2014 10:22
sama siin sain ka sama moodi aru nagu tips
o
olen näinud,/ 21. juuni 2014 10:06
kuidas koer teist koera rappis, perenaise käte vahelt püüdis kätte saada, verd oli palju, kuid perenaist oskas mitte hammustada. tuli siis üks kõrvaline mees, võttis kaelarihmast kinni ja suur peni seisis kui talleke. vaatasin seda purejat ja ei suutnud uskuda just nähtut. koertevaheline keemia on omaette probleem. peale seda juhtumit kannan "animal stop" gaasiballooni alati kaasas, minu väike koer kipub ise norima ja ka mitte kõiki, endast väiksemaid mitte, noritav on alati suurem. Siiski on mõned suured kelle puhul peni ise on paanikas. inimeste suhtes on kas ükskõikne või sõbralik, laste suhtes on uskumatult sõbralik, olen vaeva näinud, et ta seda sõbralikkust vaos hoiaks. ühe sõnaga - teist koera purev koer pole ilmtingimata inimvaenulik, aga jah... koer peb peremehe kontrolli all olema.
s
SOOVITUS "ÕHTULEHELE"/ 21. juuni 2014 09:56
Palun muutke artikli pealkiri üheselt mõistetavaks - sellest võib välja lugeda midagi väga kummalist!
l
Laika/ 21. juuni 2014 09:11
Karmis võitluses oma õiguste eest tuleb kasutada abivahendeid , et anda õpetus nii ründavale koerale kui ka tema omanikule . Siis kiiresti lahkuda ja jätta nad haavu lakkuma.
r
Raika/ 21. juuni 2014 12:06
Vot see on õige jutt. Kaigas kuklasse ja kord majas.
t
ts/ 21. juuni 2014 09:10
Selles äpuriigis polegi mingeid reegleid ega korda, täielik mõisa kõis. Koertehullud jalutavad oma koeri ka seal kus ei tohiks ja paljud koerad pole rihma otsas, rääkimata sellisest asjast nagu suukorv.

j
21. juuni 2014 09:04
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
kk/ 21. juuni 2014 09:11
sa oled tõbras , kes ei tea mida tähendab sõber.
t
ttvv/ 21. juuni 2014 12:01
tead ta oleks võinud sinu ära pureda ja mitte keegi poleks sellest lehes kirjutanud
c
copy to hah/ 21. juuni 2014 09:00
Loomakaitse ja loomade kaitsmine on vajalikud esmalt selle jaoks, et agressiivsed, kompleksitega, vererjanulised ja alaarenenud saaksid õppida elust (sealhulgas inimese omast) lugu pidamist ja eriti veel seda ka oma lastele õpetada. Muidu jatkavad ülalloetletud omadused inimeste, vabandust, kahejalgsete hulgas ohjeldamatut paljunemist.
m
Mitte ei saa aru/ 21. juuni 2014 08:58
Kuidas saab mörtsukkoera löugade vahel elu jätnud inimene veel interviuud anda?
a
a/ 21. juuni 2014 09:40
Sellepärast, et Sa oled loll
k
kärss/ 21. juuni 2014 08:57
tegelikult murdis koer koera.milleks igasse jamasse lapsi toppida.kuidagi nagu vene-ukraina propakandasõda.
m
mul / 21. juuni 2014 08:53
oli lugu vastupidine
jalutasin oma musta terjeriga,ilusti rihma otsas
korraga kargas põõsastikust välja mingi eesti tõugu jahikoer ja ründas mu koera ja mind
peremeest pold näha kuskil
minu koer suurem ja hammustas tal kintsust korraliku tüki lahti
kui peremees kohale jõudis ,ähvardas mind rahanõudega, sest temal olla näitusekoer ja nüüd koer rikutud
küsis kuidas käin ringi nii suure koeraga,kellel pole suukorvi peas
milleks metsavahel suukorv kui koer on rihma otsas ja teisi ei ründa
linnas küll saan aru
t
tt/ 21. juuni 2014 08:51
Taaskord tuleb meelde lahtiselt selleks mitteettenähtud kohtades jooksvate koeraomanike väide: "ega ta Ei hammusta".
Ahvid
j
21. juuni 2014 08:45
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
Mari/ 21. juuni 2014 13:21
See inimene pole normaalne, kui päev otsa selliseid kommentaare laob. :( Õhtuleht, võtke IP aadress välja või blokeerige kommenteerimise võimalus sellel isikul ära, see pole enam arvamuse avaldamine...
m
Mari/ 21. juuni 2014 15:16
Okei, soetasid kommenteerimise tarbeks neli netipulka? :D:D See vist ütles kõik juba, edu! :D
h
hah/ 21. juuni 2014 08:43
Loomakaitse ja veganism ju kogub tuure, varsti on koer kallim kui väike inimolevus.
h
HUNT/ 21. juuni 2014 09:19
koer on juba praegu kallim kui väike inimolevus. Mitte varsti,vaid täna ja praegu.

t
tean mis tunneb/ 21. juuni 2014 08:39
ja minu koera murdsid maha naabrite lõukoer, kes hiljem julgesid veel sõimata mind, kui koera haiglakulusid küsisin (koera jõudsin veel haiglasse viia). Aga usun karmasse või saatusesse ja neid mõttetuid troppe vaadates on ikka õigus küll - küll jäävad rahast ilma (isa on kalevipoeg), küll sõidavad auto sodiks. Ei kanna viha, vaid sügav ükskõiksus on nende vastu.
l
Lugesin seaduseid/ 21. juuni 2014 08:37
Koer vōib teha kōike, sina kannata. Sest koer on ju koer jne. Vägisi hakkad nōukogude aega taga igatsema. Kōik see jama nende koertega lōpetati kiiresti ära.
j
JUSS/ 21. juuni 2014 08:32
Koerasõbra põhiargumendid.
Aga minu kutsa ju mitte kedagi ei hammusta!
Minu kutsa on minu pereliige! Kas saab siis pereliikmele suukorvi pähe toppida, teda piinata? Või oheliku otsa võtta?
Mina kasvatan oma koera nagu oma lapsigi - vabakasvatus!
Kui koer kedagi lõpuks hammustabki, siis on hammustatu ise süüdi - kindlasti ie provotseeriski!
k
21. juuni 2014 08:32
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
a
ah et enesetapp kiklalasuga?/ 21. juuni 2014 08:42
hea südame poolest võib 9 grammi kinkida küll.
l
Laura/ 21. juuni 2014 10:22
Koer polegi milleski süüdi, süüdi on hoopis peremees, kes on oma koerast värdja kasvatanud.
N
./ 21. juuni 2014 08:27
Nii kahju,kui keegi peab loobuma oma lemmikloomast just sellepärast,sest mõni ei oska hoida oma koera rihma otsas :( Vaevalt oli see esimene kord.Kas tõesti jalgratturil ei tule pähe et hoida oma koer rihma otsas,kui koer nii verejanuline :S
h
hah/ 21. juuni 2014 08:49
Hiljuti , muide, oli Delfis pilt Igor Mangist rattaga kesklinna sõitmas, suur peni lahtiselt kõrval. Kõik võtsid asja normaalselt...IRW. Kui sellele kommentaaris tähelepanu juhtisin sain hulga miinuspunkte,.
No mine võta kinni!
s
21. juuni 2014 12:41
Sa selle peale ei tule, et mõni koer ei vaja rihma otsas olemist? Käin isegi koeraga jalgrattaga sõitmas, koer lahtiselt kõrval. Selge on muidugi see, et nähes lemmiku liigikaaslast, panen ta rihma otsa
n
nii/ 21. juuni 2014 13:54
Nii arvas ka antud mõrtsukkoera omanik.
m
Mammu/ 21. juuni 2014 14:16
Sa ei saa kunagi teada mida koer võib mõelda. Ühel hetkel ta lihtsalt keerab ära ja teeb mida tahab. See võib kõik muutuda 1sek jooksul
z
zjuuzi/ 21. juuni 2014 08:22
lugesin pealkirja mitu korda, et kas tõesti omanik peale surma rääkis :D
f
Freya/ 21. juuni 2014 08:30
Kurb lugu ...a veel liiga siil udus olen isegi- ka lugesin pealkirja ja ei saanud aru kohe, mis teema on, klikkisin, arvates, et tõesti miski mystilise lõpuga asi tuleb siit :P
m
Muff/ 21. juuni 2014 11:59
Kenasti on ju pealkirjas kirjutatud, et elu jätnud koera omanik, mitte koeraomanik, siin on vaks vahet, ise olete tainad kui aru ei saa peakirjast!
m
Muff,tuu om / 21. juuni 2014 13:59
kuld uur ja see uur na körgel,mette ep ulata . Peab siis aru saama ka kui loed ??
Piisab tuttavate tähekobakate vahtimisest küll ja küll
z
zjuuzi/ 22. juuni 2014 10:12
Kullakene, ma pole väitnud et pealkiri grammatiliselt ebakorrektne oleks. Panin kirja lihtsalt mida hetkel kogesin :) Kõike ilusat!