Repliik

Repliik | Elron kaalugu grafiti lubamist (13)

Vambola Paavo, ajakirjanik, 20. juuni 2014 16:07
Foto: ARNO SAAR
Elron on riigisisese rongiliikluse korraldamisel pool aastat atra seadnud. Piisav aeg, et kõik hakkaks sujuma nii, nagu sõitjad soovivad. Tegelikkuses on asjad paraku visad liikuma. Jamad kord võimenduvad, siis jälle taanduvad.

Viimane äpardus seostub vandaalidega, milles rongifirma pole ise süüdi. Grafiti harrastajate tegevus pahandas Elronit. Samas pole selles midagi iseäralikku. Meie sõitja pole lihtsalt harjunud grafitimeistrite loomingut silmitsema. Berliinis on täissoditud rongid nii tavalised, et sõitja ei pööra sellele mingit tähelepanu. Sama on paljudes Euroopa pealinnades. Sakslanegi ei rutta valulikult reageerima. Talle on poogen, et rongi külgedel ilutseb kunstivorm, oluline on  rongide õigeaegne liikumine. Meie rongifirma oleks pidanud grafitiga arvestama. Oleks võinud välja valida neli-viis rongi, kuulutanud välja konkursi – olge head ja värvige porgandikarva vagunid üle!

Mõistagi oleks tulnud grafitimeistritel esitada rongifirma kunstikomisjonile oma kavandid ja parimad oleksid saanudki avalikult kätt proovida. Kõik oleks toimunud valvsa pilgu all. Sellega oleks illegaalselt kunstilt jalad niidetud.

Nüüd tuleb arvestada reaalsusega ja arvestada, et iga hetk võib Aegviidus või Riisiperes mõni kunstiharrastaja kätt proovida. Täiendavate valvekaamerate paigaldamine nõuab kulutusi ja selle maksab kokkuvõttes kinni rongisõitja kallima pileti arvelt. Ehk on Elroni nooremapoolsel juhtkonnal natuke mõistust ja kunstmeistrite loomingut võib tulevikus rongidel legaalselt näha.

Samal teemal

31.07.2014
Elron sõdib rongisodijatega
21.06.2014
Elroni rongi võõbati grafitiga ka Viljandi raudteejaamas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee