Midri ökojumestuse blogi

Mis juhtus juukseid ökojuuksevärviga värvides? (9)

Õhtuleht.ee, 20. juuni 2014, 10:50
Eelmises postituses mainitud juukseid pleegitav vedelik siiski ei andnud soovitud tulemust.

Tahtsin heledamat ja külmema alatooniga tulemust ja proovisin ära ka Bio4You kauplustes müügil oleva juuksevärvi Color&Soin sarja. Alustasin tooniga 11A tuhaliiva blond, esmalt triibutasin, et näha milline tulemus on. Veidike heledamaks muutus, aga mitte märkimisväärselt.

Proovisin teist korda sama tooniga, tulemus polnud ikka piisavalt hele, tulemus oli kõigi heledamaks soovijate suur hirm - kollakas alatoon. Proovisin ära ka plaatinablondi värvi ning olin tulemusega juba rohkem rahul. Jäi külmema alatooniga heledam värv. Koostise poolest ei ole Color&Soin ka süütuke. Nimekirjas päris alguses näeb juba cocamide diethanolamine´i (vahuaine, samuti lisab juustele kohevust) ja ethanolamine´i, mis nagu eelmises postituses mainitud on ammoniaagi asendaja.

Color&Soin muutis juuksed pärast esimest värvimist väga kuivaks. Pesemise järgselt on niisked juuksed täiesti takkus. Minu puhul on see üllatus, sest tavaliselt olen hädas liiga siledate, raskete juustega. Kui enamikule kuivad juuksed võivad olla mitte just eesmärgiks, siis mulle meeldib, et nad on muutunud kohevamaks ja paremini soengusse sätitavaks. Samas kammitavus on läinud kehvemaks ja väljanägemine pole enam nii terve. Mõnda aega võib ju sellise peaga ringi käia ja erinevaid soenguid sättida, aga teades ennast hakkan varsti oma tervet läikivat juust tagasi tahtma. Pärast juuste piiramist ja maskitamist olen saavutanud täitsa kena terve tulemuse. Viimasel ajal olengi juustevärvimise tõttu teinud ka rohkem juuksemaske (mõnikord lihtsalt ööseks magusmandliõli pähe jätnud). Maskitamise järgselt on juuksed märgatavalt parema välimusega.

Kui eesmärgiks on saavutada külma alatooniga juuksevärv, tavalise eestlaste värvi (kartulikarva) puhul, soovitan Color&Soin värvidest alustuseks kindlasti proovida pigem plaatinablondi.

Muidugi on tore lugeda juuksevärvi pakendilt, et koostisesse on lisatud mitmeid juukseid hooldavaid taimeekstrakte ja õlisid, aga siinkohal nõustun eelmise postituse kommenteerijaga, et ükski juuksevärv pole nö looduslik. Siiski jään oma väite juurde, et kui juba valida juuksevärvide vahel, siis pigem ikka "looduslikum" variant. Peamiselt just seetõttu, et mõned väga kahjulikud ained on asendatud leebematega (näiteks juuksekarva avavad ained) ning mõned kahjulikumad ained on välja jäetud. Olgu mainitud näiteks tolueen (pakenditel märgitud ka kui methylbenzene, toluene), mis on praeguseks välja jäetud ka paljudest küünelakkidest (ja mitte ainult „ökolakkidest"). Viimane on nahka ärritav aine, mida kasutatakse lakkides vedeldajana.

9 KOMMENTAARI

m
madli 24. juuni 2014, 17:04
hei, targad ja katsetajad, oskab keegi soovitada kuidas pikemaid halle juukseid, noh sellisid tuhakarva, heledamaks või siis toon tumedamaks saab...värve ei ole kasutanud, ega soovigi, kus saab hennat , mis kogemused sellega on, kas on sellest abi....
m
murr 21. juuni 2014, 20:31
ammoniaak on nuuskpiiritus, mida lisatakse värvidele just punaka, oranžika tooni andmiseks.inimesed loevad värvilt, et ei sisalda ammoniaaki ja mõtlevad,et värv ei sisalda vesinikku.
Loe kõiki (9)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee