Maailm

Uudis täieneb pidevalt!

Stockholmi südalinnas võeti kinni pommiga ähvardanud mees  (15)

Toimetas Mattias Tammet, 19. juuni 2014 21:27
Foto: Reuters / Scanpix
Rootsi politsei teatel sisenes Stockholmi kesklinnas täna kohaliku aja järgi kell 14:24 inimõiguste eest võitleva organisatsiooni kontorisse lõhkeseadeldisega mees. Suur osa vanalinnast on evakueeritud. Viimaste uudiste järgi on mees kinni võetud ning keegi viga ei saanud. 

Kohaliku aja järgi kell 19:41 võis telekaamerate vahendusel näha majast tõstetud kätega eemalduvat teksades ja T-särgis meest. Politsei käskis tänava keskele suunatud mehel aluspesuni lahti riietuda ning selg ees politseinikeni jalutada. Dagens Nyheteri sõnul on üks mees kinni võetud. Politsei otsis seejärel maja läbi. Kas mehel vastavalt ähvardustele ka tegelikult pomm oli, ei ole veel kinnitust leidnud. 

Aftonbladeti teatel võis mehel olla pommivöö ning ta olevat ähvardanud end õhku lasta.
Rootsi politsei pressiesindaja Sven-Erik Olssoni sõnul oli politseil mehega telefoniühendus ning mees on esitanud mingeid nõudmiseid. Mehe isikut ei suudetud mitme tunni jooksul väidetavalt kindlaks teha.

Samas ütles politsei läbirääkimisgrupi ülem Paul Hansson telekanalile SVT, et neil on küll mehe telefoninumber, kuid neil pole lubatud veel mehele helistada. "Seetõttu on olukord ohtlik, sest meil pole olukorra üle kontrolli. Asi võib lõppeda nii, et ta laseb end õhku, või -mis veel hullem - põgeneb sealt," rääkis Hansson. 

Piirkonda nähti sisenemas pommirobotimeeskonda ja politsei veoautot, mis meedia teatel vedas sissemurdmismeeskonda. Hiljem sõitis piiratud alale politsei Sand Cat-tüüpi soomusauto. Stockholmi gaasifirma keeras erinevate väidete kohaselt kas kvartalis või terves vanalinnas turvalisuse mõttes gaasi kinni. "Politsei ütles, et ma pean kodust lahkuma. Kui ma küsisin, mis toimub, siis nad ütlesid ainult, et ma kiirustaksin," kirjeldas üks kohalik elanik ajalehele Dagens Nyheter. 

Mees ähvardas ka Rootsi Sotsiaademokraatide ning Moderaatide erakondade peakontoreid. Moderaatide peakontor asub Civil Rights Defendersi vahetus läheduses, kus pommiga mees praegu end peidab. Ümber on piiratud ka kahe kilomeetri kaugusel asuv Sotsiaaldemokraatide peakontor. Politsei ütles Rootsi meediale, et sellesse evakueeritud hoonesse olevat nähtud sisenemas tundmatut meest, keda nüüd otsitakse. Ühe lähedalasuva auto lähedal nähti ka bensiinikanistrit, vahendab Aftonbladet. 

Stora Nygatan asub Stockholmi vanalinnas Stadsholmeni saarel, mõnesaja meetri kaugusel kuningalossist. Politsei piiras piirkonna nii põhjalikult ümber, et telekaamerad ei pääsenud pika aja jooksul õiget aadressi jälgima. Seejärel leiti vaatenurk kaugemalasuvatest majadest. Üle vanalinna tiirutas ka politsei helikopter. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee