Seisukoht

Teet Teder | Arve asja eest, mida ei saa

Teet Teder, reporter, 19. juuni 2014 18:34

10 KOMMENTAARI

u
Urjuk/ 22. juuni 2014 14:11
Eestis on moodi läinud "ANNA RAHA SIIA!" teenuste osutamine.
Seda esmajoones riigi poolt. Lisaks aitab sellele oluliselt kaasa ka TLN oma propaganda kuludega.
Minu makstud maksudest jõuab siiski liiga suur osa sinna nurka, kus seda raha väga valel eesmärgil kasutatakse.
Sarnane suhtumine on üle kandunud nüüd ka erasektorisse. Ka seal on palju niiöelda valmisoleku teenust ja ka enesekiituseks kulub meeletult raha.
õ
õhtulehe tellija/ 22. juuni 2014 11:32
Tellisin õhtulehe, kuid pean lugema sellist lapselikku seisukohta. Lehe sain, aga kvaliteetset uudist ei saanud. Lapsekesed. Maailmavaade on veel nii must-valge. Loomulikult tuleb teenuse eest, antud juhul looma ja hammaste läbivaatuse eest maksta. Kui ei soovi, osta poest 2 e ühekordne suupeegel või hambaravifimast 25 eurone peegel ja vaata ise. Kui ei oska, käi enne ülikoolist läbi, õpi 5-6 aastaga veterinaariks ja hambaarstiks ning kontrolli ise. Kabinet oli puhas, soe, registraator rõõmus, kaardimakseterminal olemas. Mida Sa veel soovid? Kallikesed, hambaarstid vahetavad iga patsiendi järel kindaid, maske ja puhastavad tooli ning lambi ja kõik käepidemed IGA patsiendi järel üle, Lahused on kanged, mõjuvad paari minutiga. Kõik instrumendid vahetatakse, lähevad pessu, autoklaavi - steriliseeritakse. See kõik on patsiendi enda kaitseks. Ei tasu nii üleolevalt suhtuda, ainult nii saate olla kindel, et kui ka enne teid istus toolis hepatiiti või muud nakkushaigust kandev patsient, siis teie jaoks on kõik puhas ja uus. Autoklaavide hinnaklass jääb 5000-8000 euro kanti, kasutusiga ei ületa tavalise pesumasina oma. Tervisekaitsenõudeid järgitakse rangelt.
Kui te soovite, et teid vaadatakse üle kuskil pargipingi ja ilma instrumentideta, palun andke sellest eelnevalt teada. Võimalik et iga hambaarst on seda seltskonnas tunda saanud, kui kuskil grillipeol suu pärani aetakse ja küsitakse, mis te sellest ja sellest hambast arvate. Noormees- võtke õppust - nii küsitakse tasuta konsultatsiooni!
Kas peale teid oli ooteruumis pikk järjekord neist non-stop patsientidest, kes kõik oma 2 minutilist konsultatsiooni ootasid, et nagu konveierilindil arst ikka oma tunnitasu 450 eurot või mis te arvutasite, kätte saada? Mõistan Teie tunnet, et teid on nagu ninapidi veetud, kuna pesete ja niiditate oma hambaid korralikult ja õige tehnikaga. Võib-olla mõni varasem 2-minuti hambaarst õpetas teid siis seda tegema. Olge positiivne, hoidsite hulga raha kokku - 15 eurot kulutasite, kokku hoidsite võib olla 60 kuni 1500 eurot. Aga mida mina pean tegema, kes lehest sellist lapselikku jama loen? Vahetama lehte või? Vahet pole, lapsajakirjanikud on igal pool, kellelt millesti asjalikust kirjutada ei ole.
Vihje: Ega hambaarstid ei ole juuksurid, kes oma töövahendeid iga kliendi järel ei pese ega desinfitseeri. Kammib kõõmase vanamehe pead, paneb kammi topsi tagasi ja järgmisena kammib sellega nii teie kui teie 5 a lapse juukseid. 6-7 eurot teenuse eest ei ole ju palju. Kui nad peseksid kamme ja kääre iga kliendi järel, cutaseptiga seente eosed hävitaks, tõstaks see teenuse hinda 0,5 -1 euro võrra, kuna lahused peavad mõjuma vähemalt 2-3 minutit ja non-stop konveier ei toimiks enam nii kiiresti. Mõelge selle üle, kui jälle 3-4 eurot "Headandshoulders" ile kulutate. Kas on odavam nõuda kammi või fööni puhastamist või nahaarstile ja apteegile seeneravimite ja kiilaspäisuse ravi eest maksta. Kitsarinnalisuse saame kodust kaasa, kõik ei peagi oskama maailma laialt näha. Tundke rõõmu, osake näha asju süvitsi! Ilusat ja mõistlikku suve!
s
siis tehakse/ 20. juuni 2014 09:29
kõik autod romudeks ja tasu tuleb oi oi oi oi.Aga jah muidu ei tohtind ükski hind enam tõusta kuid kontrollitakse veel üle kuipalju annab pigistada kui ükskord eestlane kärvab ja seda tänu REF-ile ja IRL -ile.
l
Lugeja/ 20. juuni 2014 09:12
Oleneb, mis oli arvele sissenõudeks märgitud. Kui konsultatsioon, siis selle eest, et hommikul ja õhtul tuleb hambaid pesta, soovitatud hambapasta on ..... ja kasutada tuleks hambaniiti ma ei pea õigeks 15 eurot maksta. Kui läbivaatuse eest esitati arve 15 eurot, siis sellist teenust osutati. Arvet ei kipu aga hambaarstid esitama ja konsultatsioon lisatakse kohustuslikus korras plommimisele....
a
Ajud on?/ 20. juuni 2014 01:08
Autor võiks ikka veidi ajusid ka kasutada! Arstil kindad olid? Aga assistendil? Mask oli? Aga assistendil? Puhtad instrumendid olid läbivaatuse jaoks? Põll patsiendile oli? Tool oli puhastatud? Jne jne. Kõik need asjad maksavad! Lisaks ruumide rent ja eletrid jms, instrumentide ja kõige vajaliku olemasolu, muidugi ka töötasud.
Palju artikli autor selle ajudeta värgi kirjutamise eest sisse kasseeris?
a
Andres/ 21. juuni 2014 17:57
Mis sa tola arvad,et iga kord kui tuleb uus patsient võtavad nii arst kui assistent uued maskid,kindad, põlled ja puhastavad tooli piiritusega ära või?
l
19. juuni 2014 23:30
lollid eestlased muudkui maksavad, maksavad, maksavad, varsti on välja surnud, aga - saaks vaid maksta !
ma ei saa aru, kas argus on nii suur, et ei julge kasvõi pikalt saata, rääkimatta resoluutsematest ettevõtmistest ? mendid peavad kinni, maksa, mistahes kontrollid käivad ringi, ALATI MAKSA ! - ISEGI MINGIT LOLLUST INTERNETIS PAKUTAKSE - MAKSA, - NO EI - MAKSKE ISE ?
s
S/ 19. juuni 2014 22:08
sama loogika järgi peaks auto tehnoülevaatuse eest maksma ainult siis, kui auto sõidukõlbmatu ront on.
ä
ära vingu/ 19. juuni 2014 21:02
Maksa....ise sa selle systeemi valisid