Eesti uudised

Riigikogu istungimaraton jätkub (1)

BNS, 19. juuni 2014 08:38
Riigikogu istung ööl vastu 19. juunit 2014.Foto: Laura Oks
Opositsioonilise Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) venitamistaktika tõttu oli riigikogu kolmapäeval alanud istung väldanud järjest juba 17 tundi ning see jätkub.

Kolmapäeva pärastlõunal kell 14 alanud täiskogu istungil on parlament jõudnud läbi arutada 11 päevakorrapunkti ja neljapäeva hommikul kella 7 ajal olid saadikud 12. punkti juures, milleks on karistusseadustiku muutmise eelnõu.

Samal teemal

Kõige pikemalt läks ööl vastu neljapäeva kooseluseaduse esimene lugemine, mis vältas ligi kolm tundi. Kuigi mitmed poliitikud soovisid eelnõu menetlusest välja lükata, ei kogund IRL-i vastav ettepanek siiski piisavalt hääli ja kella 5 ajal esimene lugemine lõpetati.

Kella seitsmese kohaloleku kontrolli ajal viibisid riigikogu saalis 61 saadikut, kellel on kolmapäevasest päevakorrast läbi vaja vaadata veel 12 eelnõud, neist enim on vastukaja tekitanud peretoetusi ja autode maksustamist käsitlevad eelnõud.

Kolmapäevane istung vältab kuni neljapäeval kella 10-ni, mille järel algab kohe neljapäevane istung ja see jätkub eelmise päeva päevakorrast arutamata jäänud punktide menetlemisega. Riigikogu esimees on kutsunud erakorralise istungi kokku ka reedeks.

Ööistungi on tinginud IRL-i venitamistaktika, mis tulenes valitsusliidu otsusest mitte loobuda vanemapensioni edasilükkamise plaanist.

Samal teemal

20.06.2014
Prohvet Nool pani täppi: kooseluseadus sai rohelise tule
19.06.2014
Riigikogu suurendas lastetoetusi
19.06.2014
GALERII: unimütsid Toompeal, vaata hetki ööistungilt
14.11.2013
Ööistung Toompeal ehk "Me oleme muutumas zombideks."