Kommentaar

Rannar Vassiljev | Mõistlik palgatõus kui prioriteet

Rannar Vassiljev, riigikogu rahanduskomisjoni esimees, SDE, 18. juuni 2014 19:13

5 KOMMENTAARI

e
Visioon./ 21. juuni 2014 06:56
esmalt tuleb kõigile nendele, kes ametiseisundit kuritarvitades ärastasid kõik ühiselt loodud rikkused, muutsid need ENDA OMAKS ja praegu, tööandjana, pigem investeerivad välismaale tobeprojektidesse, laristavad Costa-tel-Sol-is ja soetavad kümneid ja sadu miljoneid maksvaid häärbereid. Luua tulevad TUGEVAD ametiühingud ja viia sisse kasumimaks, astmeline tulumaks, samal ajal suurendades tulumaksuvaba miinimumi. Ka tuleb valitsus ärastajatest kantpeadest, kes nüüd nimetavad ennast juba ammu austusväärseteks ärimeesteks ja ettevõtjateks- tööandjateks, lahti siduda ja sundida teenima EESTI RAHVAST.
t
tööviljakuse kasv/ 20. juuni 2014 18:14
toidupoe kassiir töötagu efektiivsemalt, ehk näiteks kahes kassas korraga... ! Hr. Neivelti mõtted on õiged, ootame uusi arenguid.
a
allar_/ 19. juuni 2014 12:22
"Alampalga liig järsu tõstmise asemel on ohutumaks ja tulemuslikumaks teeks kasvuvaldkondadesse panustamine ja ettevõtete omavahelise ning teadusasutustega koostöö edendamine. Näide, et Soome juuksur ei tee tööd paremini kui tema ametivend Eestis, kuid saab oluliselt kõrgemat palka, näitab, et innovatsioon ning targemad lahendused ja töökohad mõjutavad palgataset."
Kui kasvuvaldkonnaks osutub SMS-laenuäri? Siis käitutakse ilmselt samamoodi kui kinnisvaramulli ajal. Ebaloomulikesse vesikasvudesse ei tohiks "panustada". Paraku eesti valitsusel pole selliste asjade ära tundmiseks kunagi tarkust jagunud.
Tere tulemast koostöö, jää jumalaga konkurents? Meie eelis on ju siiamaani pidev teineteisele ärapanemine ja odav tööjõud. Ideaalis töötaksid siin mingid pügmeed, kes on nõus ka muldonniga ja banaaniga päevas.
Juuksurile jääb lohutus, et tema ametikaaslane Soomes on innovaatiline. ilmselt lõikab ta juukseid laserkiire, mitte kääridega. Vassilievit rahuldab selline seletus täiesti. Tema silmad onpiisavalt raha täis topitud, et seda ebaõiglust mitte näha.
1
123x/ 19. juuni 2014 08:58
Riik võiks tõsta tulumaksuvaba miinimumi vähemalt 200 euroni.See oleks hulga parem ja kergemini teostatav samm kui alampalga tõstmine 1000 euroni. Selle mõttetu töötukassa maksu kogumine tuleks üldse ära lõpetada.
l
Loll jutt/ 18. juuni 2014 20:08
Vassiljev, ela ise 355 miinustulumaksuga kuu aega, siis räägi asjast uuesti. Aga seni mine metsa arenema, majandusest ei tea sa ka midagi! Kohe näha, et sotsidest võõrdunud sots. Sotsid ikka võitlevad inimeste õiguste mitet ettevõtjate huvide eest. Sellepoärast sotsid ei saagi valimistel oma hääli, sest lubate ühte - inimkesket politiikat, aga tegutsete eliidi ja ärikate huvides.